Strona 7 z 27 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 529
Like Tree71Likes

Wątek: Lotnisko Warszawa-Babice

 1. #121

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  Może Pan Jacek jest na urlopie, wakacjach? Dawno się nie odzywał, a szkoda!

  Pozdrowienia

  Łukasz
  Witam, witam! Zgadza sie - ponad miesiac nie bylo mnie w domu (USA), z powodu wizyty w Warszawie. Laptopa zostawilem na Florydzie, aby nie kusil... Ale teraz jestem i obiecuje dorzucić cos jeszcze o Babicach-Bemowie. Fotek wiecej nie mam. W mojej mlodosci aparat foto byl raczej luksusem, dla wiekszosci niedostepnym. No i focenie obiektu wojskowego mogło się smutno skończyć... Natomiast chciałbym zapewnić, iż pas krótszy 05/23, nie wybiegał poza obecną ul. Radiową, a niegdyś drogę kołowania
  jaka łączyła od zachodniej strony lotniska hangary po obydwu stronach tegoż pasa. Doskonale widać to przez 2-3 sekundy na klatkach filmu "Przeciwko Bogom", gdy Stanisław Zaczyk (imienia bohatera filmowego w tym momencie nie pamietam) podchodzi do lądowania na pas 05/23 pod "włos", wciskając się pomiedzy krawędź tegoż pasa i płonącego LiMa kolegi. Film kręcono w roku 1961 i nie sądzę, aby później cokolwiek dobudowano na lotnisku, skoro jego znaczenie bojowe systematycznie malało. Radiowa była zwyczajnie progiem 05.
  Pozdrawiam
  Ostatnio edytowane przez Jacek Jarzecki ; 06-07-2009 o 13:44

 2. #122

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Witam Panie Jacku!
  Cieszę się, że Pan wrócił! Czy podczas pobytu w Warszawie odwiedził Pan lotnisko? Jakie wrażenia?

  Jeśli chodzi o próg 05 - przejdę się tam na spokojnie na spacer. Dałbym sobie głowę uciąć, że jadąc obecną Powstańców Śląskich w kierunku Radiowej, po lewej stronie tuż za Radiową są widoczne płyty!

  Sprawdzę, obejrzę, może zrobię fotkę. Jeśli się okaże, że miałem zwidy, to przemilczę temat

  Pozdrawiam i czekam (jak wielu z nas) na dalsze opowiadania o tym miejscu!

  Łukasz

 3. #123
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Babicki kadr z filmu "Przeciwko bogom":


 4. #124

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  Witam Panie Jacku! Cieszę się, że Pan wrócił! Czy podczas pobytu w Warszawie odwiedził Pan lotnisko? Jakie wrażenia?
  Witam! Jasne - jedne z pierwszych kroków po wylądowaniu w moim mieście, skierowałem na nasze kultowe lotnisko. Raczej jego resztki, bo przecież lotniskiem trudno nazwać tę łączkę przy zabudowaniach Aeroklubu. Natomiast odnalazłem (przy dwóch poprzednich wizytach nie udało mi się) budynek oryginalnego portu lotniczego, komendy lotniska i wieży kontroli lotów z lat 50tych do ok. połowy lat 70tych! Straszna ruina, oczodół zapomniany przez wszystkich. A ok. 42 lata temu z wypiekami na policzkach zwiedzałem ten obiekt z klasą z mojej podstawówki (ojciec jednego z kolegów, oficer, służył na Babicach i załatwił tę wizytę w ramach bodajże obchodów Dni Wojska Polskiego). Wtedy wszystko jeszcze tętniło życiem, na lotnisku bazowało mnóstwo rozmaitego sprzętu sprzętu, dzień wprawdzie nie był specjalnie lotny, mglisty, październikowy, ale spod hangaru nr 1 (dzisiejsza hala sportowa) co kilka minut startowały tłokowe Smy. Zapewniam pana, że najpiękniejszy w swiecie jest gang, terkot tłokowego silnika lotniczego! W tym roku jeszcze raz będę w kraju, to może wspólnie poszukamy progu 05, krótszego pasa?

  Cytat Zamieszczone przez JacekB Zobacz posta
  Babicki kadr z filmu "Przeciwko bogom":
  Jak zwykle niezawodny JacekB! Dzięki za ten kadr, sam kombinowalem, jak go zamieścić, ale nie wyszło (jak do tej pory). Z tym że tutaj widzimy próg 10 dłuższego pasa, sfilmowany na podejsciu od strony byłego wysypiska śmieci w Klaudynie (Mościskach). Od progu pasa w lewo odchodzi płyta postojowa, istniejąca do dziś. To na tej płycie zgromadzono w lipcu 1974 roku kilka tuzinów LiMów, szparek, Biesów, Jaków-12, An-2, Iskier, Mi-1, Sm-1, Sm-2 i Mi-4, a także jednego Iła-28, kiedy pas 05/23, sąsiednie drogi kołowania i płyty przed hangarami "robiły" za Marszałkowską i Plac Defilad. Cały rzut naziemny - zmechanizowany i piechota - ćwiczył na babickim betonie przed defiladą 22 Lipca.
  U góry fotki, tam gdzie kończy sie pas 10/28, dzis stoi Centrum Handlowe Bemowo. Natomiast cienka, jasna nitka biorąca początek tuż przy progu 28 i schodząca ukosnie w prawo - to dzisiejsza ul. Powstańców Sląskich.
  Pozdrawiam
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 14-07-2009 o 13:29 Powód: poprawiłem cytat

 5. #125

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Panie Jacku, z przyjemnością pomaszeruję z Panem na spacer po "szczątkach" lotniska. Proszę tylko wcześniej dać znać, to się umówimy. Póki co codziennie przejeżdżam obok "klombu" będącego kręgiem dewiacyjnym i łeb mi się kręci. To lotnisko naprawdę jest magiczne...

  Chociaż przeczytałem dwukrotnie cały wątek o Babicach nie kojarzę, które budynki były portem lotniczym? Hangar nr 1 to ten, w którym obecnie jest hala piłkarska tuż obok WZL?

  I jeszcze a'propos kadru z filmu (BTW: w EMPiK-u powiedzieli, że w życiu takiego filmu nie mieli - gdzie to znaleźć?!): może to tylko kwestia ujęcia, kadru, ale "Powstańców Śląskich" coś strasznie wąziutka na tym zdjęciu! Codziennie nią jeżdżę i nie sądzę, aby pas był aż tak znacząco węższy od istniejącego do dziś. Wydaje się, że są identycznej szerokości. Poza tym wygląda to chyba inaczej niż na kultowym zdjęciu Pana Jacka, na którym także widać miejsce krzyżowania się pasów (okolice Carrefoura i Piastów Śląskich).

  Pozdrawiam!

  Łukasz

 6. #126
  Moderator
  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  I jeszcze a'propos kadru z filmu (BTW: w EMPiK-u powiedzieli, że w życiu takiego filmu nie mieli - gdzie to znaleźć?!): może to tylko kwestia ujęcia, kadru, ale "Powstańców Śląskich" coś strasznie wąziutka na tym zdjęciu!
  1. Zajrzyj do PW.
  2. Wydaje mi się, że to tylko z daleka i pod dość ostrym kątem tak wąsko wygląda.

 7. #127

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  może to tylko kwestia ujęcia, kadru, ale "Powstańców Śląskich" coś strasznie wąziutka na tym zdjęciu! Codziennie nią jeżdżę i nie sądzę, aby pas był aż tak znacząco węższy od istniejącego do dziś. Wydaje się, że są identycznej szerokości. Poza tym wygląda to chyba inaczej niż na kultowym zdjęciu Pana Jacka, na którym także widać miejsce krzyżowania się pasów (okolice Carrefoura i Piastów Śląskich).
  I jest własnie dokładnie tak, jak napisał JacekB - spora odległość i ostry kąt sprawiają, że Powstańców Sląskich jest jak niteczka. A oba pasy liczyły sobie po okolo 80m szerokości (mierzyłem to dosłownie na stopy, wożąc w spacerówce córkę po opuszczonej - rok 1980 - przez wojsko częsci lotniska w okol. dzisiejszego Centrum Handlowego). Budowlani dopiero wgryzali sie w ten teren i wtedy było jeszcze sporo wolnej przestrzeni. Jak złudne i wprowadzające w błąd mogą być kadry ze starych filmów niech świadczy fakt, iz zupelnie niewidoczna jest na tym kadrze
  droga kołowania (obecna ul. Osmańczyka) jaka łączyła próg 28 pasa dłuższego (Carrefoura) z hangarem nr 1, płytą przed portem lotniczym, oraz hangarem nr 2, spod którego pod kątem prostym odbijała w prawo. Ok. 900 metrów dalej (obecna ul. Radiowa) przecinała pas krótszy na progu 05. A potem już wpadała pod hangary nr 3, 4, 5 i 6. A przecież liczyła conajmniej 16m szerokosci, tyle co widoczna na fotce droga kołowania równoległa do pasa głownego (obecnie częsciowo Piastów Sląskich). A co do mojej fotki lotniska, to pamiętajmy że pochodziła ona z roku 1977. Jeszcze przez dwa kolejne lata Babice fukcjonowały normalnie, w całosci, tyle że pas 05/23 już od lat nie był wykorzystywany do startów i lądowań maszyn odrzutowych.
  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  Chociaż przeczytałem dwukrotnie cały wątek o Babicach nie kojarzę, które budynki były portem lotniczym? Hangar nr 1 to ten, w którym obecnie jest hala piłkarska tuż obok WZL?
  Port Lotniczy z wieżą kontroli lotów był (jest!) mniej wiecej w jednakowej odległosci (150-160m) pomiedzy hangarami nr 1 i 2, ukryty dzis wśród wysokich drzew, szary budynek 2-piętrowy, ok. 40m długi, a najlepiej widac obiekt od strony łuku ul. Widawskiej.
  Ukłony dla wszystkich sympatyków Babic-Bemowa

 8. #128

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Panie Jacku,
  Moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu kadru z filmu było: to nie Babice! Również zwróciłem uwagę na "brakującą" ulicę Osmańczyka no i wspomniane złudzenie optyczne dotyczące Powstańców Śląskich.

  Wracając do budynku portu: dziś przejeżdżając (za 30 minut...) z pracy do domu patrząc na tę opuszczoną ruinę będę wiedział, czym była. Jak wspomniałem, jeżdżę rano Powstańcow, a wracam Widawską - wciąż mi się nie znudziło

  Koniecznie proszę dać znać przed Pana wycieczką do kraju! Świetnie byłoby się spotkać chociaż na godzinę gdzieś na terenie dawnego lotniska i posłuchać Pana "live"!

  Pozdrowienia!

  Ł.

  PS.: Modzie - dzięki za PW, dziś wieczorem oglądam z namaszczeniem...

 9. #129

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Dobry wieczór
  Przepraszam za post pod postem...

  Miałem dylemat, w którym dziale / temacie wrzucić te zdjęcia. Ostatecznie zdecydowałem się umieścić je tutaj, jako że pochodzą z naszego legendarnego lotniska Babice.
  Te zdjęcia są efektem mojego ponownego spaceru z synkiem pod hangar WAT-u. Jakość fotek średnia, bo niestety cyfrowy zoom poszedł w ruch. Ale cokolwiek widać


  "Suczka"


  Dwudziesty dziewiąty... Wygląda, jakby wczoraj przyleciał.


  Dwudziesty pierwszy


  Tę maszynę widać pod tym hangarem od dłuższego już czasu


  Z dedykacją dla Pana Jacka - próg pasa od strony wysypiska, vis'a'vis wieży. Ten sam, który widać na kadrze z "Przeciwko bogom"...

  Pozdrowienia!

  Luke
  Ostatnio edytowane przez Luke_Skywalker ; 16-07-2009 o 21:54

 10. #130

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  próg pasa od strony wysypiska, vis'a'vis wieży. Ten sam, który widać na kadrze z "Przeciwko bogom"...
  a jak wytężymy nieco wzrok, to w dali widać płytę postojową po przeciwnej stronie pasa. Bardzo sporadycznie używana nawet w latach sporej aktywnosci na lotnisku, czyli 60-tych. To zapewne z powodu przeważających wiatrów zachodnich, kiedy to startowano z pasa 28/10.
  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  Te zdjęcia są efektem mojego ponownego spaceru z synkiem pod hangar WAT-u.
  Witam. Ten hangar jeszcze w latach 70-tych miał wymalowany nr 3, chyba z prawej strony. Nie wiem od kiedy zajmował go WAT, ale przez wiele lat, praktycznie do przekazania drogu startowej 05/23 i okolicznych terenów pod budowę osiedla, własnie na przeciw tego hangaru jak i kolejnych nr 4 i 5 (ten ostatni chyba dzis zajmuje lotnictwo policyjne) parkowały na trawie w kilku rzędach Smy 1 i 2, Mi-4 (3 do 5 sztuk) Antki i Jaki-12. Nowsze Mi-2 zwykle wciągano do hangarów. Warto wspomniec, że w latach 1985-86 przed hangarem WATu, ale już na drodze kołowania parkował srebrny Ił-14. Raczej nie latał. Pewnego dnia zniknął. Prawym skrzydłem sięgał niemal do obecnego ogrodzenia

 11. #131

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie


  Z dedykacją dla Pana Jacka - próg pasa od strony wysypiska, vis'a'vis wieży. Ten sam, który widać na kadrze z "Przeciwko bogom"...

  Pozdrowienia!

  Luke[/QUOTE]

  A teraz ja wysyłam post za postem. Powracam do tej fotki, gdyż jest kopalnią ciekawostek dla zainteresowanych Bemowem-Babicami. Po lewej widać gdzie kończy się wykoszony fragment pola wzlotów. Gdzieś pomiędzy szóstą białą horągiewką a rdzawego koloru skrzynią. Posuwając się mniej więcej 100-150 metrów w lewo wzdłuż linii koszenia trawy doszlibyśmy do miejsca gdzie na pocz. lat 70-tych dogorywał w trawie przez kilka sezonów wrak, prawdopodobnie, LiMa-5. Niestety, od strony obecnych zabudowan Aeroklubu było nieco za daleko, aby gołym okiem dostrzec szczegóły. Po roku 1974 LiMek znikł, a jego miejsce zajął kadłub MiGa-19, do ktorego wkrótce dołączył IŁ-28. Kiedy jesienią 1977 AW oficjalnie przeniósł się z Gocławia na Babice, można było już podejść na ok. 250-300 do szczątków maszyn bojowych, mocno obrośniętych wysoką trawą. Wyraźnie były okopcone sadzą. Zapewne służyły lotniskowej straży pożarnej do ćwiczeń. Wszystko uprzątnięto gdzies w ciągu roku 1978.
  Z kolei wiele scen do filmu "Paryż-Warszawa bez wizy" kręcono (rok 1966) własnie w tej częsci Babic, pomiędzy progiem pasa a laskiem i zaroslami od strony wtedy jeszcze czynnego wysypiska śmieci. Podglądalismy filmowców zza siatki przy ul. Księżycowej. CSSów-13 jeszcze wtedy nie brakowało, natomiast Jaki-9 i Iły-2/10 zapewne zbudowano ze sklejki. Inne sceny do filmu kręcono w okolicach hangarów nr 5 i 6 oraz zlokalizowanego pomiędzy nimi budynku z wieżą na dachu (jedną z trzech na lotnisku).
  Czego nie widać na fotce, gdyż obiekt znajduje się dokładnie ok 100 metrów za naszymi plecami, to płyty betonowej z obwałowanym stanowiskiem do przestrzeliwania broni pokładowej. Niestety, mimo dziesiątków wypadów pod lotniskowe ogrodzenie, nigdy nie miałem okazji, choćby i z daleka, uczestniczyc w tym efektownym zapewne widowisku. Natomiast ś.p. teść, który mieszkał do końca lat 50-tych w pobliżu obecnych zabudowań AW, często kosił w tej częsci lotniska trawę i wiele razy słyszał kanonadę dochodzącą z drugiej strony pasa.
  I bardzo osobiste wspomnienie - na widocznej w głębi PPS, jesienią 1986 czekał na naszą grupę dziennikarską jeden z trzech polskich Mi-6. Po ok. 200 metrowym rozbiegu powiózł nas do 56 PSB (wtedy nazwa była utajniona) na Latkowie. Po drodze rozdmuchując wiele kop siana i słomy, ku uciesze polskich farmerów.
  Ale się rozkręciłem! Może już dosyć tego nudzenia...
  Ostatnio edytowane przez Jacek Jarzecki ; 19-07-2009 o 16:34

 12. #132

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Panie Jacku, myślę, że właśnie o takie "rozkręcanie się Pana" tu wielu osobom chodzi...
  Ta fotka (przedstawiająca ostatni "oryginalny" próg Babic) była właśnie fotką "zaczepną"
  Jak wrócę z urlopu, zrobię zdjęcie z tego samego miejsca tylko 180 st w drugą stronę, dorobię może wieżę na Widawskiej i krąg dewiacyjny, czyli gustowny kwietnik

  Kiedy będzie Pan w Polsce?!

  Pozdrawiam!

  Łukasz

 13. #133

  Dołączył
  Dec 2008

  Domyślnie

  Jaka kilka lat temu transportowano w nocy z Okęcia. Dosyć duża atrakcja dla mieszkańców Bemowa była. Ciekawie wyglądał bez skrzydeł na platformie Czy ten krąg dewiacyjny ( przerobiony na kwietnik ) znajduję się przy bloku na Widawskiej 5 ? Bemowo to moje osiedle i jedyna taka "budowla" jaka przychodzi mi na myśl to właśnie to

  Pseudoangielskiej pisowni rosyjskich nazw mówimy stanowcze NIE! Zwłaszcza w tym dziale. JacekB
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 24-07-2009 o 11:06 Powód: Pisownia

 14. #134

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Tak, to ten kwietnik przy Widawskiej 5. Dość duży okrąg, zwróć uwagę na prowadzącą do niego drogę z płyt, która "odnogą" odchodzi z drogi kołowania, która częściowo jest ulicą Widawską (tam, gdzie są światła i przejście dla pieszych z progiem zwalniającym).

  Ł.

 15. #135

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Luke_Skywalker Zobacz posta
  Tak, to ten kwietnik przy Widawskiej 5. Dość duży okrąg,
  Na tym kręgu na pocz. lat 70tych przeez dłuższy czas parkował IŁ-28. Można było podejrzeć z niewysokiego wału od strony dzisiejszej ul. Wrocławskiej. Trochę daleko, ale z pomocą myśliwskiej lornetki dało się zauważyć kiepski stan techniczny samolotu. Pewnie nielot. Myślę, że krąg dewiacyjny przeżywał swe najlepsze lata, gdy na Babicach stacjonowały pułki bojowe, a później w LZR-4 przebudowywano LiMy-5M i 6 na LiMy-6bis i 6R. A to się skończyło ok. roku 1968.

 16. #136

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Witam po dłuższej przerwie spowodowanej natłokiem pracy i tym, że wieczorami zwyczajnie padałem nie mając siły na nic.

  Otóż chciałem się pochwalić, że spotkaliśmy się wczesną jesienią z Panem Jackiem na "naszym" EPBC. Spotkanie nie było długie (ledwie godzina), ale potok słów przez nas wypowiedziany zdawał się nie mieć końca. Objechaliśmy w zasadzie całe lotnisko: i część historyczną i tę dziś używaną wymieniając setki spostrzeżeń. Słuchałem wspomnień Pana Jacka chłonąc możliwie dużo z tego, co opowiedział.
  SUPER! Szkoda, że tak krótko!

  Panie Jacku, musimy to powtórzyć "na spokojnie"

  Dostałem od Pana Jacka całą masę zdjęć starego EPBC, wśród nich ładnie obrobione kadry ze znanych nam filmów zawierających sceny kręcone na lotnisku. Dziś, korzystając z ładnej pogody, zrobiłem sobie mały spacer z aparatem śladami starego lotniska. Poniżej krótki reportaż z tego, co po nim pozostało. Obawiam się, że ślady będą zanikać w szybkim tempie, dlatego łapmy to, co wciąż jest.


  Hangar (chyba) nr 1. Pan Jacek będzie wiedział... Dziś jest to Hala Sportowa Bemowo przy ulicy Obrońców Tobruku 40. Widoczne wrota (niedomknięte). Na płycie przed hangarem grasują nauki jazdy...


  Wieża i budynek portu lotniczego od strony hangaru powyżej. Obiekt jest w doskonałym stanie, ma wymienione okna (oprócz tych na samej wieży). Jest chroniony i niezaniedbany! Może coś z tego jeszcze będzie? A może ktoś z Forumowiczów wie coś o planach???


  Wieża "właściwa". Jak wspomniałem, całość trzyma się wciąż doskonale. Widok od strony hangaru powyżej.


  Budynek portu lotniczego. Naprawdę doskonały stan jak na swój wiek.


  Budynek portu i wieża, ale ujęte od strony hangaru nr 2, słynnego hangaru z filmu "Życie raz jeszcze"


  Ooo... właśnie. Ten sam obiekt okiem kamery. Ujęcie z tej samej strony (ciut w prawo). Działo się...


  I znów wieża w tamtych latach, a po prawej stronie wielka cyfra "2" napaćkana na hangarze.


  I ta sama "dwója" dzisiaj Widoczne mocno zardzewiałe wrota hangaru.


  Ale ale... Te wrota są zardzewiałe... od zawsze


  Hangar nr 2 "today". Naruszony zębem czasu. W miejscu, z którego robię zdjęcie, na filmie roi się od Jaków i Limów...


  Jak kołuje po ulicy Księcia Bolesława, a w zasadzie jest na dzisiejszym "mini-rondzie" pomiędzy Widawską i Księcia Bolesława. W głębi wieża i hangar.


  Widawska nie wyprze się swej lotniczej przeszłości. Na płyty wylano asfalt i powstała ulica.


  Przepraszam za nieczytelny komentarz na zdjęciu. Powtarzam go: "odnoga" Widawskiej, obecnie parking. Płyty: droga kołowania do kręgu dewiacyjnego.


  No i krąg dewiacyjny w całej okazałości dziś. Ohydny klomb. Ciekawe, ile osób, które patrzyło ze zdziwieniem na mnie z aparatem zdawało sobie sprawę, co tak naprawdę fotografuję...


  Wyraźnie widać, że od Widawskiej odchodziła "odnoga" w prawo w kierunku kręgu. W głębi hangar nr 2.


  A tu część oryginalnego fragmentu drogi kołowania do hangaru nr 2 nie będącego ulicą Widawską (jest z lewej strony warzywniaka). Widać płyty, bezpośrednio w osi: hangar.


  A wystarczy się obrócić o 180 stopni, aby zobaczyć, jak wyglądała cała droga łącząca dzisiejszą Radiową z hangarem nr 2. Na fotografii ulica Szadkowskiego (w głębi), na pierwszym planie dzisiejsza Wrocławska. Radiowa łączy się z Powstańców Śląskich, czyli ze starym pasem startowym.

  I to cały efekt mojego spaceru. Mam nadzieję, że temat znów na troszkę odżyje. A może jest ktoś z Bemowa i sfotografuje inne pozostałości po kultowym lotnisku?

  Miłej niedzieli

  Luke

 17. #137

  Dołączył
  Dec 2008

  Domyślnie

  Z którego roku są te zdjęcia ?
  Dobry reportaż , w końcu to moje osiedle.
  Pamiętaj jak w byłem w podstawówce/przedszkolu ( jakieś 13 lat temu ) to w starej wieży był jakiś teatr dla dzieci.

 18. #138

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie

  Zdjęcia kolorowe są z... wczoraj. A czarno-białe to oczywiście kadry z filmu "Życie raz jeszcze". Jakieś lata sześćdziesiąte. Znowu Pan Jacek mnie ewentualnie poprawi / uściśli...

  Łukasz

 19. #139

  Dołączył
  Dec 2008

  Domyślnie

  Oczywiście miałem na myśli "stare" zdjęcia

  Od skrzyżowania radiowa/powstańców aż po wysokość stacji BP na powstańców , równoległe do tej ulicy wyłożone są typowe płyty lotniskowe ( pozostałość pasa ). Dziś pełnią rolę parkingu dla mieszkańców osiedli bemowo III i V

 20. #140

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  W-wa - Bemowo

  Domyślnie


  Polecamy

  Płyty są i z lewej i z prawej obecnej Powstańców Śląskich. Pas miał około 80 metrów szerokości (jak pamiętam z opowiadań Pana Jacka). I ciągnie się nie do BP, ale aż pod obecne kino Silver Screen, oba pasy tam się krzyżowały, a ich "naddatki" były stojankami.

  Obejrzyj sobie choćby dzisiejsze Google Earth - zarys obecnej Powstańców Śląskich. Z góry wszystko widać jak na dłoni.

  Ł.

Strona 7 z 27 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 17 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 20-04-2023, 21:34
 2. 24-02-2021, 22:00
 3. 28-08-2020, 19:52
 4. 07-01-2018, 00:52
 5. 05-01-2018, 14:51
 6. 05-01-2018, 13:50
 7. 05-01-2018, 13:29
 8. 22-12-2017, 22:38
 9. 06-03-2017, 12:22
 10. 11-12-2015, 16:35
 11. 06-12-2015, 14:55
 12. 29-11-2015, 21:39
 13. 10-07-2015, 16:57
 14. 07-06-2015, 13:12
 15. 01-06-2015, 23:55
 16. 15-05-2015, 13:16
 17. 14-05-2015, 15:52
 18. 05-04-2015, 03:36
 19. 19-03-2015, 23:28
 20. 27-02-2015, 17:20
 21. 26-01-2015, 16:57
 22. 03-01-2015, 18:51
 23. 07-12-2014, 18:32
 24. 04-12-2014, 15:20
 25. 17-10-2014, 02:20
 26. 15-10-2014, 12:09
 27. 03-09-2014, 11:12
 28. 25-08-2014, 12:56
 29. 23-08-2014, 12:45
 30. 22-08-2014, 09:09
 31. 21-05-2014, 10:19
 32. 25-04-2014, 13:23
 33. 23-04-2014, 21:08
 34. 05-03-2014, 10:28
 35. 01-03-2014, 10:17
 36. 01-03-2014, 10:05
 37. 25-02-2014, 19:17
 38. 15-02-2014, 14:48
 39. 30-01-2014, 17:31
 40. 27-01-2014, 14:02
 41. 18-01-2014, 21:39
 42. 18-01-2014, 10:57
 43. 17-01-2014, 21:45
 44. 29-12-2013, 14:17
 45. 20-11-2013, 18:37
 46. 25-10-2013, 08:35
 47. 20-10-2013, 10:34
 48. 17-10-2013, 10:00
 49. 17-10-2013, 09:41
 50. 17-10-2013, 09:27

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •