Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
Like Tree3Likes

Wątek: Magazyn Aeromax.pl

 1. #1
  Awatar kaesz

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie Magazyn Aeromax.pl


  Polecamy

  Jak niektórzy już zauważyli, na rynku pojawił się nowy magazyn historyczny związany z lotnictwem polskim wydany przez grupę LAF. Informacje z ich strony:
  Aeromax 01 (06/2016)Ilustrowany magazyn lotnictwa polskiego
  Zespół prowadzący:
  Sławomir Bartosik, Miłosz Rusiecki, Robert Senkowski
  Wydawnictwo LAF 2016
  Format A4, 36 stron.
  Język polski.
  W numerze:
  - Syrenki nad Astrachaniem
  - Szcze-2 w lotnictwie polskim
  - Godło i barwa: 45 Lotnicza Eskadra Doświadczalna
  - PZL M15 - oryginalna koncepcja, niezwykła konstrukcja
  - Fortunne lądowanie ppor.Skalińskiego
  Cena egzemplarza - 14,90 zł
  Wygląda bardzo ciekawie. Pytanie czy tak jak Lotnictwo z szachownicą, będzie dostępny w salonach prasowych?

 2. #2
  Awatar pb299

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z prawej strony

  Domyślnie

  Prawdopodobnie będzie w Empikach.
  Do magazynu dołączone są kalkomanie w skali 1/72 i 1/48 z oznaczeniami śmigłowca Mi-2 nr 0629 z 45 LED.
  Można już zamawiać bezpośrednio u wydawcy - LAF Aeromax

  /p.

 3. #3
  Awatar kaesz

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Jest już w empikach

 4. #4
  Awatar nomen82

  Dołączył
  Nov 2012

  Domyślnie

  No na Bielanach Wrocławskich niestety nie.

 5. #5

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  Dzisiaj kupiłem i już przeczytalem. Bardzo fajnie wydane czasopismo.

 6. #6
  Awatar Art-J

  Dołączył
  Oct 2011
  Mieszka w
  kapital sity Łorsoł

  Domyślnie

  Czy ktoś z Wawy widział tą publikację w którymś ze stołecznych EMPiKów? Sprawdziłem 3 najpopularniejsze i "amba".

 7. #7

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  Witam,
  Skierowaliśmy do drukarni drugi numer magazynu Aeromax.pl, mam nadzieję, że wkrótce będzie dostępny.
  Nowy numer zawiera 7 tematów:
  - Spitfire imieniem Hala - autorstwa Wojtka Matusiaka - autora nie trzeba rekomendować, a tytuł mówi sam za siebie.
  - Lotniczy dubler - przedstawia materiał o "lotniczym aktorze" z serialu "Podziemny front" gdzie w w latach sześćdziesiątych w rolę niemieckiego samolotu transportowego wcielił się nasz Li-2. W miejscach szachownicy pojawiły się na nim znaki lotnictwa niemieckiego z okresu wojny. Autorzy to Maciej Koziński i Remigiusz Gadacz.
  - Badanie skażeń atmosfery - na zlecenie ONZ w latach 70-tych polscy piloci z eskadry doświadczalnej z Modlina, wykonywali loty na MiG-21 i Lim-5 ze specjalnymi zasobnikami.
  - Dmuchane MiG-i z Sochaczewa - temat o próbach z użyciem nadmuchiwanych makiet, które miały imitować prawdziwe samoloty. Temat który z powodu ścisłej tajemnicy obrósł w swego rodzaju legendę.
  - W cyklu Godło i Barwa - 1- sza część poświęcona głównie tygryskom z 6 PLM-B. Autorem większości zdjęć jest Wacław Hołyś, materiał współtworzył Czarek Adamczewski.
  - M-15 - etap budowy Latającego laboratorium-1 - to kontynuacja tematu z numeru pierwszego.
  - 10 - lecie wprowadzenia Jastrzębi - to wspomnienie faktów, dzięki którym F-16 zagościły w polskim lotnictwie. Ciekawym ilustracjom towarzyszy materiał Czarka Adamczewskiego i Marka Idziora.
  Dużym atutem są fantastyczne zdjęcia autorstwa Piotra Wróblewskiego (na okładce i stronach końcowych).
  Mam nadzieję, że wśród forumowiczów znajdą się osoby, które zechcą udostępnić swoje opracowania i zdjęcia, które zamieścimy w kolejnych numerach naszego magazynu.
  pozdrawiamy LAF
  LAF Aeromax - strona główna
  Robert S LAF

 8. #8

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  Magazyn Aeromax.pl Nr 02 jest już dostępny, nasza koleżanka od składu przygotowała dwa filmiki na stronie fb, chętnych do obejrzenia zapraszamy na:
  https://www.facebook.com/laf.aeromaxpl/
  Robert S LAF

 9. #9

  Dołączył
  Jul 2014
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Witam,
  Czy macie w planach kolejne artykuły związane z 45 LED ?

 10. #10

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  Cześć Jacku,
  Chcielibyśmy przedstawiać ciekawe, nietypowe i mało znane fakty z historii polskiego lotnictwa, w tej sytuacji materiały związane z 45 LED niejako muszą pojawiać się dość często.
  Zdradzę małą tajemnicę, do kolejnego numeru chcemy przygotować m.in. materiał o Ił-28 w roli powietrznego tankera, mam nadzieję, że będzie interesujący dla miłośników polskiego lotnictwa.
  Liczymy na Wasz udział w nowym magazynie.

  https://www.facebook.com/laf.aeromaxpl/
  Robert S LAF

 11. #11

  Dołączył
  Sep 2016

  Domyślnie

  W gwoli uściślenia materiału o lotach na badanie skażeń atmosfery. Autorzy napisali, iż w pierwszych lotach testowych brały udział 2 samoloty MiG-21 MF o nr takt. 6506 i 6508. O ile samolot 6508 po epizodzie 12 lipiec 77 do grudnia 79 r. więcej nie wrócił na stan 45. LED to maszyna 6506 latała tam z przerwą na remont (21 luty 80-15 październik 80) aż do 8 grudnia 86 roku kiedy poszła do Debrzna.
  W tym czasie razem z samolotem PFM 6611 maszyna 6506 wykonała jeszcze sporo takich lotów. Maszyna PFM 6611 była używana do lotów (podstawowych, krótkich), a maszyna 6506 do lotów dłuższych. W praktyce lot trwał mniej więcej tyle samo, tylko tyle, że pilot miał większy komfort ze względu na większą ilość paliwa jaką przenosił MF. Testowano także konfigurację MiGa-21 MF 6506 z zasobnikiem UPP-2 pod kadłubem i dwoma zbiornikami paliwa 490 l pod skrzydłami ale nie z niewiadomych względów loty takie wstrzymano. W trakcie lotów odnotowano przesłanki do wypadku polegające na lądowaniu z ilością paliwa poniżej minimum określonego w instrukcji użytkowania samolotu MiG-21 w locie.
  Pozdrawiam,

 12. #12

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z Mielca rodem

  Domyślnie

  Zróbcie coś na kształt sklepu internetowego, do tego płatność kartą, wysyłka przez paczkomaty, normalne ceny wysyłki . Za kilka wydań magazynu nie ogarniecie sprzedaży tak jak teraz to wygląda. Musi być jakiś automat.
  Co tu napisać....

 13. #13

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  Dzięki AdamiG za uzupełnienia. Jak zwykle przy przygotowywaniu materiału do publikacji jest odwieczny dylemat: ile i co uda się zamieścić. Najczęściej trzeba się ograniczać mając do dyspozycji określoną powierzchnię. Przykładowo, przygotowując ostatnio nowy materiał, wyselekcjonowałem do niego ponad 120 zdjęć, a miejsca na 4 stronach jest na 10 góra 12 zdjęć.

  "Jarekch" poruszył szereg bardzo istotnych spraw. Na wstępnym etapie tworzenia Aeromax.pl skupiliśmy się na sprawach merytorycznych związanych z formą i treścią prezentowanych artykułów. To było priorytetem ( i nadal jest). Chcemy przygotowywać ciekawe materiały, które wnoszą coś nowego, a to wymaga sporo czasu i wysiłku. Sprawy marketingowe i handlowe są ważne i mam nadzieję, że z czasem uda nam się i nad tym popracować. Dlatego bardzo dziękuję za cenne uwagi. Aby zwiększyć dostępność naszego magazynu zdecydowaliśmy się na kolportaż poprzez sieć Empików. Jak pewnie większość z Was wie wiąże się to z bardzo dużą prowizją, ale zajmują się tym profesjonalnie.

  Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy dzwonią lub piszą do nas bezpośrednio (na adres: [email protected]) za bardzo miłe słowa. A tym bardziej tym, którzy przysyłają zdjęcia, i materiały do wykorzystania na łamach Aeromax.pl. Również sugestie co do ewentualnych przyszłych tematów, są dla nas cenne i wpływają na dobór przygotowywanych artykułów.
  Przykład z dnia dzisiejszego, zdjęcia z włoskiej fabryki gdzie próby przechodzi pierwszy polski M346 na stronie https://www.facebook.com/laf.aeromaxpl/
  jarekch likes this.
  Robert S LAF

 14. #14
  Awatar kaesz

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Panowie z LAF-u
  - SPS-141Je
  - Monsun
  - H-66
  - SPRD-99
  to tematy dla was, bardzo proszę Kiedy nowy numer?

 15. #15

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  Te i mam nadzieję wiele innych. Staramy się, aby w AEROMAX.pl były tematy nieznane, lub mniej znane oraz takie do których można coś ciekawego "dorzucić".
  Jak już wcześniej wspomniałem, przygotowaliśmy na podstawie odszukanych archiwalnych dokumentów, artykuł o różnych koncepcjach tankowania w locie. Powstały one w końcówce lat 50-tych i były autorstwa polskich inżynierów. Poza tym pojawi się materiał o polskich MiG-21bis sprzedanych do Ugandy. Jest też druga część godeł z 6 PLM-B, z tabelą samolotów na których były one namalowane ( w połączeniu z dodatkowymi informacjami o rotacjach). Będzie też 9 stronicowe opracowanie na temat pierwszej uzbrojonej wersji śmigłowca Mi-2U Żmija (z którego w późniejszym okresie powstał wariant Mi-2US). Kontynuując cykl o M-15, dość niezwykłej konstrukcji z Mielca, opublikujemy ciekawy materiał o badaniach tunelowych przeprowadzanych w IL.
  Mam przed sobą wydrukowany "prototyp" grudniowego numeru 03, jeszcze kilka korekt i mam nadzieję, że docelowa wersja pojawi się zgodnie z planem.
  KrzysztofM likes this.
  Robert S LAF

 16. #16
  Awatar kaesz

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Nowy numer jest już w Empikach. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawie (szczególnie obszerny tekst o tankowaniu w powietrzu zaskakuje), choć jeszcze nie czytałem.
  Okładka i reklama na następnych dwóch stronach rozbawia, aż przypominają się wizje bojowej Irydy z początku lat '90 Czy istnieje ekonomiczne uzasadnienie grubego kredowego papieru? To chyba zbyt wielka rozrzutność, wystarczyłby taki jak w Lotnictwie z szachownicą... który to magazyn wiemy jak skończył

 17. #17

  Dołączył
  Jan 2009
  Mieszka w
  Torun

  Domyślnie

  W najnowszym numerze AEROMAX.pl nr 09 (który dzisiaj schodzi z drukarni) na stronie 23 przy okazji materiału o Tiger Meet publikujemy zdjęcie Lim-2 z namalowanym dzikim kotem na kadłubie. Niestety zdjęcie którym dysponujemy ( z około 1960 roku) ma obcięty fragment gdzie powinien być nos tego zwierzaka. Mam pytanie i prośbę: czy ktokolwiek dysponuje zdjęciem gdzie widać całe godło naniesione na tym samolocie ?
  Ewentualnie czy ktoś podjął by się rekonstrukcji brakującego fragmentu w celu wykonania kolorowej ilustracji ?
  Proszę o kontakt bezpośredni: [email protected]
  Robert S LAF

 18. #18

  Dołączył
  Jan 2019

  Domyślnie

  Miałem okazję zapoznać się pobieżnie z publikacją "Fotorejestr" MiG-21MF. Zacząłem od pierwszego samolotu n/t 6503. I tutaj na początek znalazłem dwa błędy i jedną niedorzeczność. Mianowicie:

  Samolot 6503
  Błędy:
  - samolot do 62. PLM do II eskadry trafił już w listopadzie 1989 roku, nie w styczniu 1990 r.
  - służył tam do czerwca, a nie do lipca 1992.
  Niedorzeczność:

  - Nie może samolot latać w 11. PLM do maja 1992, skoro jego eksploatacja zakończyła się w lipcu 1992 w 11. PLM,

  Co więcej samolot lotem technicznym przyleciał do 51. PWL w lipcu 1992 roku, choć jego resurs kończył się z wrześniem 1992 roku.

  Według mnie dane tego samolotu kształtują się następująco.

  11.12.1972 – 07.02.1972 – 34. PLM
  07.02.1972 – 26.05.1972 – 10. PLM
  26.05.1972 – 22.03.1980 – 34. PLM
  22.03.1980 – 28.01.1982 – 11. PLM
  28.01.1982 – 24.09.82 – WZL-3 Remont Średni zakończony zgodnie z wpisem do książki płatowca 31.07.1982, trzy obloty poremontowe ostatni 21.09.1982
  24.09.1982 – 06.11.1989 – 11. PLM
  06.11.1989 – 10.06.1991 – 62. PLM II Esk.
  10.06.1991 – 16.07.1992 – 11. PLM II. Esk.
  16.07.1992 – 51. PWL Mierzęcice (wpisany w rejestr BSP 04.08.1992)
  18.03.1993 – skasowany i pocięty w dniu 30.09.1993 roku w ramach CFE-1
  Nr ostatniego silnika G342377048
  Nalot 1240 h

  Nie patrzyłem dalej szczegółowo ale w kolejne 2 numerki "6504" i "6506" też widzę już dwa błędy.
  W wolnej chwili przeanalizuje resztę.

  I niejako przy okazji autor zdjęcia samolotu 6515 to nie Krzysztof Firchenstein, a raczej Kirschenstein.

  Pozdrawiam,

 19. #19
  CRC
  CRC jest nieaktywny
  Awatar CRC

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  urodzony na Rakowcu

  Domyślnie

  Fajnie ale popraw date przybycia do 34 plm nie mógł latać w lutym skoro piszesz ze przybył dopiero w grudniu 72

 20. #20

  Dołączył
  Jan 2019

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez CRC Zobacz posta
  Fajnie ale popraw date przybycia do 34 plm nie mógł latać w lutym skoro piszesz ze przybył dopiero w grudniu 72
  Tak oczywiście - grube paluchy robią swoje.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •