Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: O co tu chodzi?

 1. #1

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Dublin

  Domyślnie O co tu chodzi?


  Polecamy

  Czy ktoś może rozszerzyć, zdementować lub sprostować? Co to jest pierwsza kategoria samolotu naddźwiękowego?
  Aby otrzymywać wynagrodzenie na takim poziomie, należy wykazać się odwagą oraz umiejętnościami i podjąć się dość ryzykownego zadania - próbnego lotu doświadczalnego pierwszej lub drugiej kategorii samolotem naddźwiękowym.Bardzo ważne jest to, aby lot był szczególnie trudny i niebezpieczny, a w jego program wchodziły pewne specyficzne czynności. Należą do nich: odpalanie bądź zrzut środków bojowych, trzepotanie usterzeń, drgania samolotu, nadobroty zespołów napędowych. Może to również być pierwszy lot samolotem prototypowym lub po modyfikacji. Wtedy pierwszemu pilotowi za godzinę lotu przysługuje wynagrodzenie dodatkowe w wysokości 220 PLN, zwiększone przez zależny od stopnia trudności zadania mnożnik. Dla wspomnianych wcześniej czynności wynosi on od 5 do 10. Wynika z tego, że godzinowe zarobki pilota mogą sięgnąć nawet 2 200 PLN. Co istotne, polscy wojskowi mają realne możliwości osiągnięcia takiego wynagrodzenia. Oprócz osławionych F-16, siły powietrzne RP dysponują kilkudziesięcioma naddźwiękowymi samolotami typu MiG-29 i Su-22.

  Czy godzinowa płaca w wysokości 2 200 PLN jest adekwatna do ponoszonego ryzyka - każdy musi ocenić indywidualnie. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy oraz wymagane umiejętności, wydaje się to być kwotą uzasadnioną. Z drugiej strony, żołnierz wykonujący doświadczalne skoki ze spadochronem otrzymuje zaledwie 280 PLN za każdy skok. Lepiej już więc testować samoloty. Ryzyko porównywalne, a zarabiać można z prędkością naddźwiękową.


  Jak zarobić 2 200 zł za godzinę?

 2. #2

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Autor zapomniał o interpunkcji. IOLP (Instrukcja Organizacji Lotów Próbnych) dzieli loty doświadczalne na dwie kategorie I (pierwszą) i II (drugą). Jeżeli potrzebujesz więcej informacji to odsyłam cię do tego wydawnictwa

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •