Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10
Pokaż wyniki od 181 do 184 z 184
Like Tree11Likes

Wątek: Badania lotnicze w wojsku

 1. #181

  Dołączył
  Oct 2014

  Domyślnie


  Polecamy

  Pytanko !
  Czy mając badania na WIML dostajemy pierwszą klasę lotniczą ? Szczególnie jak latamy na LPW ? Bo chyba coś podpisywałem i wysyłali zgłoszenie.
  I tutaj jest sprawa - aplikując na studia cywilne trzeba mieć I klasę lotniczą i chciałbym spytać czy takową mam. Dokumentu żadnego, ale czy figuruję w bazie i to wystarcza ? ALbo trzeba się zgłosić do aeroklubu z LPW ?

 2. #182

  Dołączył
  Oct 2015

  Domyślnie

  Nie masz dokumentu więc sam sobie odpowiedziałeś. W kwestii LPW to nie wiem, może jest jakieś porozumienie.
  Ja zawsze na wimlu robiłem badania wojskowe i cywilne za jednym zamachem, ale musiałem się rejestrować dwa razy, lekarze wypełniają kwity podwójnie i dostawałem dwa orzeczenia.

 3. #183

  Dołączył
  Oct 2014

  Domyślnie

  No nie mam orzeczenia bo wszystko pewnie poszło do aeroklubu do papierków .. A chodzi mi o to, czy będę musiał jechać i płacić 500 zł a badania miałem rok temu i dokument ważny. No przecież bez klasy zdrowia bym nie latał

 4. #184

  Dołączył
  Oct 2015

  Domyślnie


  Polecamy

  Zadzwoń do aeroklubu i zapytaj czy mają w teczce twoje orzeczenie. Obawiam się jednak, że do LPW potrzebne ci były badania wojskowe. Chodzi o to, że robiąc badania na wimlu lekarze wypełniają taki arkusz z podziałkami na poszczególne badania i jak uzbierasz wszystkie podpisy to komisja na końcu ostatniej strony wystawia orzeczenie. Dla ciebie zostaje tylko książeczka zdrowia z wpisem o kategorii (o ile masz już książeczkę) Natomiast żeby dostać cywilną jedynkę musisz się dodatkowo zarejestrować w cywilnej komisji, pobrać cywilne druki i u lekarzy je popodbijać. Na koniec dostajesz trzy lub cztery egzemplarze orzeczenia. Jeżeli się nie rejestrowałeś, nie wypełniałeś cywilnych druków i nie dostałeś orzeczenia to nie masz pierwszej klasy.
  Jak bedziesz chciał zrobić teraz cywilne to rób na wimlu, bo część badań jest ważna dłużej niż na rok (np ekg czy audiogram) i nie będziesz musiał za nie płacić. Nie wiem ile kosztują badania wstępne ale komplet badań przedłużających to ok 300 zł, a jak razem z wojskowymi to tylko 50 za orzeczenie. Jeżeli będziesz miał jakieś badania jeszcze ważne to ich cenę odejmują od tych 300.
  Mam nadzieję, że wyjaśniłem już wszystko

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •