PKP CARGO zrealizowało przewozy dla US Army
2010-02-09 16:09:02
W dniach 6-7 lutego br. PKP CARGO S.A. zrealizowało kolejny transport przesyłki zleconej przez siły zbrojne USA.

Od roku 2007 PKP CARGO na zlecenie amerykańskiej armii przewoziło pociski rakietowe do samolotów F-16 do Bazy Lotniczej w Łasku. W sumie zrealizowano pięć transportów, których łączna wielkość przekroczyła 120 kontenerów.

Przewozy realizowane były przez Zachodniopomorski i Centralny Zakład PKP CARGO, ale do ich sprawnej i kompleksowej realizacji przyczynili się także przedstawiciele sił zbrojnych USA i Polski, w tym z jednostki wojskowej w Łasku, Wojskowa Komenda Transportu w Szczecinie, SOK, a także spółki pasażerskie Grupy PKP.

Pomimo, że był to już ostatni przewóz dla amerykańskiej armii, liczymy, że nasze doświadczenie zdobyte w ramach realizacji przewozów pocisków rakietowych zaprocentuje przy kolejnych przedsięwzięciach realizowanych dla sił zbrojnych NATO – powiedział Daniel Ryczek, członek Zarządu PKP CARGO ds. międzynarodowych.

Zgodnie z wymaganiami przedstawicieli sił zbrojnych USA PKP CARGO było zobowiązane do dostarczenia przesyłek w możliwie najkrótszym terminie do Bazy Lotniczej w Łasku.

Jednocześnie do zadań Spółki należała organizacja przewozu od podstawienia wagonów towarowych i wagonu pasażerskiego do przewozu pracowników ochrony, poprzez śledzenie przejazdu pociągu, aż po wypełnianie listów przewozowych. Od sprawnego i szybkiego uruchomienia przesyłki z pociskami rakietowymi zależało także terminowe wejście statku do portu w Szczecinie.
PKP Cargo

Szukałem... na forum nie znalazłem.