Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 211
Like Tree81Likes

Wątek: Lotnictwo służb porządku publicznego w Polsce, stan obecny i kierunki rozwoju

 1. #121
  Moderator
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie


  Polecamy

  Skąd różnice w zasięgu?
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 2. #122

  Dołączył
  Sep 2011

  Domyślnie

  R44 z zasięgiem 895 km? Jakim cudem?

 3. #123
  XNR
  XNR jest nieaktywny
  Awatar XNR

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  Zwycięska oferta firmy JB Investments otrzymała 84,95 pkt. Składowe tego wyniku to 60 pkt za cenę, 14,95 za zasięg i 10 pkt za gwarancję. Zgodnie z opublikowaną ofertą gwarancja obejmuje 30 miesięcy lub 1250 godzin lotu, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej. Oferowane śmigłowce mają zostać wyprodukowane w październiku 2018 roku. Cena jednostkowa brutto to 2,991 mln zł brutto, a całkowita wartość oferty wynosi 5,98 mln zł brutto. Pomimo tego, że oferta JB Investments była najbardziej atrakcyjna cenowo, to nadal przekracza zaplanowany przez LPR budżet, który oszacowano w momencie składania ofert na 5,28 mln zł brutto. Jednak zgodnie z uzyskanymi przez InfoSecurity24.pl informacjami, dodatkowe środki zostaną wyasygnowane. Zawarcie umowy spodziewane jest po upływie terminu przewidzianego na odwołanie, o ile, rzecz jasna, żadne odwołanie nie wpłynie.

  https://www.infosecurity24.pl/lpr-wy...wcow-szkolnych

 4. #124
  Xon
  Xon jest nieaktywny
  Awatar Xon

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Pyro1 Zobacz posta
  R44 z zasięgiem 895 km? Jakim cudem?
  Dodatkowy zbiornik paliwa.

 5. #125

 6. #126
  XNR
  XNR jest nieaktywny
  Awatar XNR

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  Jednosilnikowe śmigłowce znowu za drogie dla Policji

  To już druga próba znalezienia dostawcy 3 jednosilnikowych lekkich śmigłowców dla Policji. Poprzedni przetarg został unieważniony z powodu przekroczenia zakładanego budżetu przez jedynego oferenta jaki zdecydował się na udział w postępowaniu. Jak się okazuje sytuacja może się powtórzyć. W drugim przetargu, w ramach którego wczoraj otworzono oferty, zgłosił się również jeden oferent, i także tym razem wartość oferty przekracza budżet 53 mln złotych jaki na zakup trzech maszyn chce przeznaczyć Policja.

  Jedyną ofertę w przetargu, podobnie jak poprzednim razem złożyła spółka Heli Invest. Warszawska firma dostawę trzech śmigłowców Airbus Helicopters H125 wyceniła na 73 324 000 złotych, podczas gdy Policja planuje na ich pozyskanie maksymalnie 53 mln złotych. Tak więc mimo wydłużenia czasu dostawy, który zdaniem kierownictwa KGP mógł być powodem braku konkurencyjnych ofert i w efekcie, przyczyną fiaska poprzedniego postępowania. Jeśli Policja nie wyasygnuje dodatkowych środków, drugie podejście do zakupu trzech lekkich maszyn również nie zakończy się sukcesem.
  Zakup trzech jednosilnikowych śmigłowców był zapowiadany przez kierownictwo Policji już od dłuższego czasu. Maszyny są potrzebne ze względu na wyczerpywanie się resursów wiekowych Mi-2 i innych śmigłowców stosowanych w zadaniach patrolowych i poszukiwawczych. Po unieważnieniu pierwszego przetargu, Komendant Główny Policji zapowiadał, że Policja nie porzuca planów zakupu trzech maszyn. Wtedy też, kierownictwo KGP zwróciło się do szefa MSWiA z prośbą o przesunięcie niewykorzystanych środków na kolejny rok.
  Ten przetarg [red. pierwszy] anulowany, o którym wspominałem, dotyczący trzech śmigłowców. Chcemy go kontynuować. Zwróciliśmy się do pana ministra z prośba, o zapewnienie finansowania tego zakupu w roku 2019. Prawdopodobnie to była przyczyna, dlaczego nam się oferenci wycofali. Ponieważ nie byli w stanie do końca roku dostarczyć nam tych trzech sztuk (śmigłowców – przyp. red.) Jeśli będziemy mogli zmienić w zapisach procesu przetargowego ten termin odbioru tych maszyn na rok 2019, ale przede wszystkim finansowanie, wtedy to będzie dokonane w roku 2019.
  Nadinsp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji
  W obecnym postępowaniu, termin realizacji określono na 13.12.2019, czyli niemal dokładnie rok dłużej niż podczas pierwszego podejścia, wiosną tego roku. Przy ocenie ofert pod uwagę brana będzie cena (50 proc.),osiągi i cechy konstrukcyjne to 24 proc., cechy eksploatacyjne to kolejne 24 proc., a 1 proc. związane będzie ze szkoleniem i gwarancją.

  Przypomnijmy, zgodnie z SIWZ lekkie śmigłowce dla Policji mają przewozić co najmniej 3 pasażerów i dwuosobową załogę, która dysponuje awioniką cyfrową (glass cocpit) dostosowaną do lotów w goglach noktowizyjnych i wyposażoną w przyrządy umożliwiające lot w dzień i nocą bez widoczności terenu. Śmigłowce mają być też wyposażone w dwukanałowego autopilota jak również system zapisu (czarna skrzynka) co najmniej 8 godzin lotu. Systemy łączności mają być zgodne ze standardami lotniczymi i policyjnymi (GSM i TETRA).
  Śmigłowiec ma być napędzany jednym silnikiem ze sterowaniem cyfrowym FADEC. Maszyna ma też posiadać co najmniej trzyłopatowy wirnik nośny. Prędkość przelotowa to co najmniej 215 km/h oraz zasięg 500 km, pozostając w powietrzu nie mniej niż 3 godziny. Pułap ma sięgać 2 tysięcy metrów bez efektu ziemi. Oprócz załogi maszyna ma być zdolna przewozić co najmniej 3 osoby lub 350 kg ładunku.
  DM/JS

  https://www.infosecurity24.pl/jednos...ie-dla-policji

 7. #127

  Dołączył
  Aug 2017
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Czyli w krótkim czasie dwukrotnie przeprowadzono postępowanie, z góry skazane na niepowodzenie, ponieważ warunki przetargu były oderwane od rzeczywistości. Raz, że nierealny termin dostawy. Dwa, że jedyna (najtańsza?) oferta przewyższała zakładany budżet o 40%. Cała procedura przetargowa raczej bezkosztowo się nie odbyła, osoby za nią odpowiedzialne też nie robiły tego charytatywnie, po godzinach.
  Więc co tu mamy? Niekompetencję osób odpowiedzialnych? Niegospodarność?
  Czy robienie podkładki pod "w przetargu się nie udało, więc kupujemy..."?
  Omega98 likes this.

 8. #128
  XNR
  XNR jest nieaktywny
  Awatar XNR

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  Śmigłowiec S-70i Black Hawk zamówiony przez Komendę Główną Policji w wersji do zadań specjalnych był po raz pierwszy prezentowany podczas XXVI MSPO w Kielcach. Maszyna przeznaczona dla Biura Operacji Antyterrorystycznych jest nietypowa zarówno jak na śmigłowiec wychodzący z zakładów PZL Mielec, jak również wyróżnia się na tle innych policyjnych wiropłatów.  Zakup dwóch śmigłowców S-70i Black Hawk za sumę 142,66 mln zł wzbudził wiele kontrowersji, przede wszystkim ze względu na zastosowanie procedury zakupu z wolnej ręki, bez ogłaszania przetargu. Maszyny przeznaczone są dla Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA) i będą służyć do działań na terenie całego kraju. Argumenty jakimi KGP uzasadniła wybór maszyn z pominięciem procedur konkurencyjnych było to, że jako jedyne spełniają niejawne wymagania, wynikające ze specyfiki działań operacyjnych BOA. Dlatego pierwszy Black Hawk w polskich barwach wzbudzał podczas salonu przemysłu w Kielcach ogromne zainteresowanie.  https://www.infosecurity24.pl/policyjny-black-hawk--baza-dalszego-rozwoju

 9. #129

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  Nie udzielali zgody na fotografowanie wnętrza.

  pwaos likes this.

 10. #130

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  Jarocin

  Domyślnie

  Nowe śmigło dla Straży Granicznej https://www.milmag.pl/news/view?news_id=1457

 11. #131
  Awatar SAR37

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Podejrzewam, że symulator na Księżycowej zwiększy swoje obłożenie...
  heliHansa

  "Największe zagrożenia dla Polski to nacjonalizm i klerykalizm"
  Jerzy Giedroyc


 12. #132
  Awatar RobCopter

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Pilot plus 5 pasażerów, w Nowym Sączu, na H135, hmmm...
  Wiem wiem, w Alpach takie latają.

 13. #133
  Awatar SAR37

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez RobCopter Zobacz posta
  Pilot plus 5 pasażerów, w Nowym Sączu, na H135,
  Zabiorą tylko szczupłych podoficerów a nie "wypasionych pułkowników" to "ecek" da radę
  heliHansa

  "Największe zagrożenia dla Polski to nacjonalizm i klerykalizm"
  Jerzy Giedroyc


 14. #134
  XNR
  XNR jest nieaktywny
  Awatar XNR

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  https://www.infosecurity24.pl/trzeci...izszych-dniach

  No to trzeci Black dla Policji!

  Prowadzimy nadal program modernizacji, wymieniamy sprzęt, wymieniamy samochody, kupujemy helikoptery. Po raz pierwszy w historii Polskiej Policji zakupiono dwa nowoczesne Black Hawki. I tutaj uwaga, żeby była też jakaś dodatkowa korzyść z tej naszej rozmowy, to dam Pani najświeższą informację otóż w najbliższych dniach, będzie podpisane porozumienie na zakup kolejnego Black Hawka dla Policji.
  Joachim Brudziński, szef MSWiA
  jarekch likes this.

 15. #135

  Dołączył
  Jul 2011
  Mieszka w
  100 milowy las

  Domyślnie

  A kiedy te cuda usłyszę na kręgu EPBC?

 16. #136
  Awatar noise6

  Dołączył
  Aug 2012
  Mieszka w
  Pruszcz Gdański

  Domyślnie

  W końcu coś się ruszyło w temacie, ale póki nie latają w policji jeszcze jest szansa uwalić całe zakupy

 17. #137
  XNR
  XNR jest nieaktywny
  Awatar XNR

  Dołączył
  Apr 2013

  Domyślnie

  https://www.infosecurity24.pl/policj...wka-znamy-date

  Ciekawi mnie tylko jak ten trzeci black sie ma do nie zakupu trzech mslych smigiel . . .

 18. #138
  Awatar Radek 75

  Dołączył
  Oct 2016
  Mieszka w
  EPKS

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez XNR Zobacz posta
  Ciekawi mnie tylko jak ten trzeci black sie ma do nie zakupu trzech mslych smigiel . . .
  Jest duży to małe nie będą potrzebne tzn nie będzie kasy.
  Problemem (dla policji/rządu) jest że Mielec nie produkuje małych śmigłowców.
  Ristori likes this.

 19. #139
  Awatar Reno_Bemowo

  Dołączył
  Feb 2010
  Mieszka w
  EPBC, EKAH

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez mammecyje Zobacz posta
  A kiedy te cuda usłyszę na kręgu EPBC?
  Uuuuuu... miejsca w "piątce" zabraknie ))

  Biały na żyletki przed hangarem - ale jeszcze w rejestrze; dwa zielone nonstop w środku z otwartymi blachami; 412 super vip specjalny status + w3; 4154 w maluchu obok gdzie blakhołk raczej nie wejdzie.. Może być ciężko ze znalezieniem postoju.
  A nie sądzę, że szybko polecą w Polskę.

  pzdr. Reno

 20. #140
  Awatar Bery

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Reno_Bemowo Zobacz posta
  Uuuuuu... miejsca w "piątce" zabraknie ))

  Biały na żyletki przed hangarem - ale jeszcze w rejestrze; dwa zielone nonstop w środku z otwartymi blachami; 412 super vip specjalny status + w3; 4154 w maluchu obok gdzie blakhołk raczej nie wejdzie.. Może być ciężko ze znalezieniem postoju.
  A nie sądzę, że szybko polecą w Polskę.

  pzdr. Reno
  A ja myślę, że stosunkowo szybko. Przecież muszą ćwiczyć. Piloci z US wrócą i muszą ostro zacząć latać - nie tylko w Wawie.
  Reno_Bemowo and mammecyje like this.
  Powiedz Litwinom, niech mię czekają z tabaką
  Częstochowską, nie biorę innej, tylko taką

  ---------


Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 13-11-2016, 12:56
 2. 02-04-2016, 01:53
 3. 02-08-2015, 19:36
 4. 01-08-2015, 19:21
 5. 18-10-2013, 10:47
 6. 09-10-2013, 00:00
 7. 08-10-2013, 00:32
 8. 14-09-2013, 23:40
 9. 08-06-2013, 20:39
 10. 11-02-2013, 03:41
 11. 09-02-2013, 14:57
 12. 20-12-2012, 07:57
 13. 10-08-2012, 22:42
 14. 04-04-2012, 11:50
 15. 12-03-2012, 14:59
 16. 10-03-2012, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •