Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
 1. #1

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie Żołnierz zawodowy- kierowca na lotnisku.


  Polecamy

  Witam.

  Jak wygląda teraz sprawa z przyjęciami do wojska? Bardzo interesowała by mnie praca jako kierowca na lotnisku. Czy są w ogóle szanse, żeby się dostać? Problem w tym, że interesuje mnie tylko praca na lotnisku, a zapewne wybierać miejsca pracy i konkretnej bazy lotniczej nie można? Proszę o jakieś porady w tym temacie. Z wojskiem nigdy nie miałem do czynienia i jestem teraz, chyba tak jak każdy cywil, przeniesiony do rezerwy z kat. A. A co do bazy lotniczej to interesowałaby mnie 23

 2. #2
  Moderator
  Awatar Pletwa

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EGTO

  Domyślnie

  Wydeptuj ścieżki do WKU, pytaj, naprzykrzaj się. Najlepiej to gotowca otrzymać, może telefon do d-cy Bazy jest Ci potrzebny?
  Pozdrawiam

  Płetwa

  2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
  Berkut 10x50
  AR-109

 3. #3

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Telefon jakoś sobie zorganizuję, chodzilo mi bardziej o to jak w ogóle starać się o prace w wojsku. Dzięki za odpowiedź pletwa

 4. #4
  Moderator
  Awatar Pletwa

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EGTO

  Domyślnie

  Gdzieś czytałem, że w obliczu braku chętnych do NSR, postawiono warunek na zawodowego żołnierza tylko rezerwiści z NSR będą przyjmowani. Dużo ludzi zgłaszało się do Armii, a prawie wcale do NSR, więc MON postawił sprawę w ten sposób. Chcesz być żołnierzem zawodowym - zaciągnij się najpierw do NSR. Tak czy inaczej, czeka Cię wydeptywanie ścieżek do WKU.
  Pozdrawiam

  Płetwa

  2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
  Berkut 10x50
  AR-109

 5. #5
  Awatar tawal

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Elbląg EPEL/Giżycko EPGM

  Domyślnie

  Jeżeli chcesz trafić konkretnie do 23 to musisz tam zacząć. Najpierw oficer personalny, potem dowódca. Od nich musisz uzyskać zapewnienie, że mają wolny etat i Ciebie przyjmą. Telefony są na stronie bazy. I dopiero wtedy WKU. Inaczej WKU może skierować Ciebie gdziekolwiek. Powodzenia. Pozdrawiam.
  Tadd --- N858 --- BINKA.PESEL,BODLA - BOKSU ---
  Canon 40D + 10" + TV 2x

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  lekko na południe.

  Domyślnie

  Jeszcze jedno, im więcej uprawnień jako kierowca tym lepiej, chętniej biorą ludzi z "kwitami", mają problem z głowy jeżeli chodzi o szkolenia, o ile w ogóle szkolą.

 7. #7

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Co do prawa jazdy to właśnie mam zamiar teraz się zapisać. Chociaż może jeszcze przed zapisaniem podpytam czy jest jakieś wolne miejsce- może uda się zrobić za darmo prawko... A jak jest w tej chwili z mieszkaniami dla wojskowych? Dostaje się mieszkanie służbowe czy dodatek mieszkaniowy? A może nic się nie dostaje?

 8. #8

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie


  Polecamy

  Gregorrro z mieszkaniami to jest różnie zależy od garnizonu. Co do pracy w wojsku tak jak piszą poprzednicy wpierw personalni w JW, żebyś wiedział czy będziesz miał etat, ewentualnie w WKU mają też takie spisy etatów. Kiedy będziesz miał już etat czeka Ciebie egzamin z WF-u i wiedzy ogólnowojskowej. Na tym się nie kończy dostaniesz skierowanie na komisję lekarską o zdolności do zawodowej służby wojskowej. Będziesz też musiał do dokumentów załączyć zaświadczenie o niekaralności i jeżeli dobrze pamiętam akt urodzenia. Trochę tej kwitologii jest.
  Pamiętaj, że im więcej uprawnień posiadasz, tym większą masz szansę.
  Życzę powodzenia.


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •