Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Jul 2010

  Domyślnie Rejestrator parametrów lotu MiG 21/23


  Polecamy

  Witam
  Parę dni temu udało mi się drogą kupna nabyć moduł "pamięci" z ww SP.
  Muszę na wstępie wyjaśnić że całego rejestratora nie mam (jeszcze), nabyłem sam moduł który zapisuje. Nie wiem jak go fachowo nazwać .
  Jest to pomarańczowa puszka, prostokąt o wymiarach mniej więcej paczki chustek higienicznych, skoro już przyjąłem taką miarę to powiem jeszcze że ma wysokość dwóch paczek chustek
  Na wierzchu posiada rosyjski/radziecki napis KC-05, i parę zdań pod spodem tego napisu, jeden z wyrazów to chyba coś związanego ze słońcem, z konstrukcji urządzenia wnioskuje że będzie to napis w stylu chronić przed słońcem/ promieniami słonecznymi.
  Urządzenie zapisuje na taśmie fotograficznej stąd wnioski o napisach, posiada od spodu otwierany mechanicznie wziernik, w który wchodzi zapewne w rejestrator.

  Zawodowo po części zajmuję się analizą danych z rejestratorów parametrów, jednak są to urządzenia cyfrowe, wszystko co dostaje to plik z danymi, reszta pracy to siedzenie przy monitorze, nie czuję się tego obcowania z techniką. Więc gdy pojawiła się możliwość zakupu ww urządzenia skorzystałem z niej, chciałem zobaczyć jak to "kiedyś" realizowało.
  Zapomniałem dodać wraz z tą "pamięcią" od Mikojan'a dostałem również wywołaną kliszę z parametrami lotu lub jakiś prób naziemnych.

  Prośba do Was o jakieś bliższe dane, szczególnie interesuje mnie sam rejestrator, jego przetwornik elektryczno-optyczny, jakieś wytyczne jak odczytywać zarejestrowane dane i oczywiście same parametry rejestratora, co mógł rejestrować ile parametrów z jaką częstotliwością itp.

 2. #2
  Awatar gruby131

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  https://hotfile.com/dl/163162152/77ff7ee/SARP.zip.html
  Tak na szybko parę podstawowych danych zebranych na lotniczych Forach. Najlepsza byłaby instr. dotycząca konkretnie SARP-u.

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •