Techniczne zasady dyskusji:

1. FPP jest do zadawania PODSTAWOWYCH pytań. Dyskusje na tematy bardziej skomplikowane prowadzimy na forum głównym lotnictwa wojskowego
2. Chcąc zadać pytanie należy stworzyć nowy temat - pytanie lub jego podstawowa część powinno zostać zadane w tytule, zaś w pierwszym poście należy pytanie rozwinąć.
3. Kolejne posty w każdym temacie powinny być odpowiedziami na zadane pytanie.
4. Apelujemy do osób, które nie mają pojęcia jak brzmi prawidłowa odpowiedź, żeby sie powstrzymały z jej udzielaniem. Posty zaczynające się od: "Ja się na tym nie znam, ale wydaje mi się..." będą kasowane.
5. W jednym temacie mogą pojawiać się dodatkowe pytania (wynikające z dyskusji) ale tylko jeżeli są bezpośrednio powiązane z tematyka pytania zasadniczego.

Kanon kultury FPP:

1. Tu możesz zadać każde nawet najbardziej podstawowe pytanie dotyczące lotnictwa wojskowego np. "do czego służą skrzydła?"
2. Nikt nie będzie nikogo krytykował za zadawanie takich czy innych pytań, a jak będzie to najpierw wykasujemy jego post, a później naślemy na niego płatnych zbirów.
3. Bardzo liczymy, że osoby znające się na lotnictwie będą tak miłe i będą mozolnie udzielały odpowiedzi. Chcemy przecież żeby wiedza o naszej pasji była jak najbardziej powszechna!

Najważniejsza zasada:

Fakt utworzenia tego tematu nikogo nie zwalnia z obowiązku stosowania opcji szukaj przed zadaniem pytania