Strona 101 z 292 PierwszyPierwszy ... 51 91 99 100 101 102 103 111 151 201 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,001 do 2,020 z 5821
Like Tree85Likes

Wątek: WSOSP

 1. #2001

  Dołączył
  May 2009
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie


  Polecamy

  Tak fizyki nie będę zdawał na maturze. Dzięki

 2. #2002
  Awatar NIEPEWNOSC

  Dołączył
  Sep 2009

  Domyślnie

  A propos fizyki:
  Czy zakres materiału to wszystko z liceum na poziomie rozszerzonym?

 3. #2003

  Dołączył
  May 2009
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  Zakres podstawowy i rozszerzony.

 4. #2004
  Awatar machoxp

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Ja zdałem matematyke rozszerzoną na 54%, a fizyke rozszerzoną na 50%, angielski podstawowy na 90%. Opłaca się poprawiać mature, czy mam realne szanse na dostanie się na odrzutowce z takimi wynikami?

 5. #2005
  ant
  ant jest nieaktywny

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  Na odrzutowe, to trzeba mieć zdrowie. Coś koło 50 osób na 40 miejsc, z takimi wynikami masz szansę, ale priorytet to zdrowie i bądź pewny, że tylko szczęście może Ci pomóc. :-)

 6. #2006

  Dołączył
  Jul 2008

  Domyślnie

  Możesz powiedzieć skąd wiesz, że tylko tyle osób zostaje po badaniach na odrzuty? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że mimo lekarskiego sita można z takimi wynikami się dostać :\

 7. #2007
  Awatar machoxp

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Kurcze wiem, że matura nie poszła mi super extra i dlatego się pytam czy mam szanse się dostać z takimi wynikami, bo jak nie to poprawka w maju, a do końca września musiałbym podjąć decyzje i zgłosić to w szkole... A co do wuefu to słaby nie jestem:P kurde... każdy mówi inaczej:/ jedni twierdzą, że z takimi wynikami ciężko będzie, natomiast inni, że jak mam zdrowie i odstane Z1A to praktycznie pewne, że się dostane:/

 8. #2008

  Dołączył
  Jul 2008

  Domyślnie

  Mi się jednak wydaje, że te wyniki są za słabe. 50% z matury? ;\ Ja bym nie ryzykował, pouczył się i poprawił, przynajmniej matmę jak nie fizę.
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 06-09-2009 o 19:28 Powód: pisownia

 9. #2009

  Dołączył
  May 2009

  Domyślnie

  Czy ktoś z Was wie jaki jest program studiów na cywilnych, dostałem się i mieli pod koniec sierpnia wszystko dokładnie podać na stronie WSOSP, do tej pory cisza. Chciałbym wiedzieć z czego są egzaminy na I roku, bo jest to rok pilotażowy i mieli to jeszcze uzgadniać. Z góry dziękuję za odpowiedz
  Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 07-09-2009 o 14:43 Powód: Wielkie litery i polskie znaki.

 10. #2010

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Nigdy nie pomyślałabym że tak się trzeba czasami na forach "spinać" i dodawać polskie znaki, duże litery i bla bla bla. Ale niech będzie, jak chcę się czegoś dowiedzieć, to muszę pisać po polsku
  Powtarzam w takim razie moją prośbę o informacje na temat rzeczy które powinnam i których nie muszę (lub nie powinnam) zabierać ze sobą do Dęblina. W przyszłym miesiącu rozpoczynam studium oficerskie na specjalności: nawigator naprowadzania. Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Nie chcę zabierać jakichś niepotrzebnych bzdetów, bo do szkoły mam ponad 800 km, także nie mogę dużo zabrać. Dzięki wielkie. Pozdrawiam

  Nie trzeba się spinać. Wystarczy minimum szacunku dla norm języka polskiego. Takie wymagania w stosunku do ludzi dorosłych - kandydatów na oficerów Wojska Polskiego nie wydają się być zawyżone.
  Teraz już wiesz i bardzo dobrze, że się stosujesz. Pozdrawiam i sukcesów życzę. JacekB
  Ostatnio edytowane przez JacekB ; 08-09-2009 o 20:40

 11. #2011

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  WAW/RDO

  Domyślnie

  A co z informatyką? Jestem w technikum na profilu: technik- informatyk, mam zamiar zdawać informatykę na maturze i oczywiście będe miał certyfikat zawodowy po skończeniu szkoły. Czy informatyka będzie miała jakieś znaczenie przy naborze?

 12. #2012

  Dołączył
  Jul 2008

  Domyślnie

  Nie-e ;]

 13. #2013

  Dołączył
  Jul 2009

  Domyślnie

  Jaka jest dolna granica wady krótkowzroczności na śmigłowce?

 14. #2014
  Awatar LESHEK

  Dołączył
  Sep 2009

  Domyślnie

  Za dodatkowe "skile" (zawód, licencje, prawo jazdy (koleżanka w tym roku próbowała sie dostać i powiedziała mi, że wysoko cenią. kat. C)), masz pkt przy rekrutacji do podoficerskiej, a w przyszłym roku na ten właśnie kierunek prawdopodobnie nie będzie naboru. Jesteś z radomskiego ZSE, DeSmont?
  Jeżeli ktoś wie coś więcej na temat losów poboru w przyszłym roku do podoficerskiej, to podzielcie sie informacjami.

 15. #2015

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Witam, mam pytanie:
  Czy możliwe jest, by dostać się do WSOSP na samoloty odrzutowe po zwykłym liceum, bez znajomości? Z tego co zauważyłem, większość zakwalifikowanych w tym roku na ten kierunek ukończyło OLL Dęblin. Dla mnie na to już za późno - estem obecnie w drugiej klasie zwykłego LO, nadrabiam obecnie materiał z pierwszej klasy rozszerzenia matematycznego i fizycznego (rok straciłem w humanie, co było dużym błędem, teraz muszę to naprawić). W przyszłym roku zaczynam szkolenie szybowcowe, do czasu rekrutacji chcę tez ukończyć kurs spadochronowy. Czy zakładając, że ze zdrowiem nie mam żadnych problemów (obawiam się jedynie trochę o kręgosłup, ale dwa lata to dość czasu, by ewentualnie coś w nim poprawić, podobnie z kondycją - nie jest rewelacyjna, ale mam nadzieję, że przez dwa lata uda mi się poprawić to i owo), to mam jakiekolwiek szanse, by dostać się? Czy może powinienem o tym zapomnieć, i myśleć raczej o studiach cywilnych (Rzeszów, Chełm)?

 16. #2016

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Nie mam zielonego pojęcia jak jest na studiach w Dęblinie, ale ja właśnie dostałam się do studium oficerskiego na nawigatora naprowadzania, tak jak chciałam, bez totalnie żadnych znajomości. Badania oczywiście przeszłam normalnie, z testów fizycznych miałam prawie max ilość punktów (93 z 100 mozliwych pktów dodatkowych)i angielski chyba też ok. Chciałam tylko powiedzieć że do tej szkoły na pewno można dostać się bez znajomości, ale z pewnością trzeba być jednym z najlepszych.

 17. #2017

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Mad Max,
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  Czy możliwe jest, by dostać się do WSOSP na samoloty odrzutowe po zwykłym liceum, bez znajomości? Z tego co zauważyłem, większość zakwalifikowanych w tym roku na ten kierunek ukończyło OLL Dęblin.
  Bez komentarza.
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  W przyszłym roku zaczynam szkolenie szybowcowe, do czasu rekrutacji chcę tez ukończyć kurs spadochronowy.
  Z pewnością będzie to atutem podczas rekrutacji. Istotniejszym będzie fakt, iż będziesz znał smak pilotowania.
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  obawiam się jedynie trochę o kręgosłup,
  Kręgosłup, a właściwie jego stan, najczęściej nie pozwala przebrnąć przez etap badań lekarskich. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kandydaci odpadają podczas różnych badań, zdecydowana większość z nich ze smutkiem żegna WKLL po analizie zdjęć RTG(oraz MRI - WIML)kręgosłupa.
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  ...podobnie z kondycją - nie jest rewelacyjna
  Strona WSOSP zawiera szczegołowe informacje dotyczące ilości punktów za wydolność fizyczną. Sam oceń gdzie się znajdujesz.
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  ...to mam jakiekolwiek szanse, by dostać się?
  Sądzę, że nikt nie zna odpowiedzi.
  Cytat Zamieszczone przez Mad Max Zobacz posta
  Czy może powinienem o tym zapomnieć, i myśleć raczej o studiach cywilnych (Rzeszów, Chełm)?
  Pytasz na forum co powinieneś zrobić ze swoim życiem?! Nie ma Świecie nic co powinieneś robić, nie ma nic to musisz robić, jest tylko to co chcesz robić. Radzę Ci abyś gonił marzenia. Co Nam innego pozostało?
  PS. Lotnictwo to nie tylko WSOSP. Istnieją inne miejsca, gdzie można latać...
  Życzę powodzenia!

 18. #2018
  fix
  fix jest nieaktywny

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie WSOSP

  Od jakiegoś czasu śledzę Wasze forum. Macie wiele pytań, myślę, że mogę Wam trochę pomóc. Jestem rodzicem osoby która w tym roku dostała się na WSOSP i razem przechodziliśmy cały rok przygotowań. Mogę powiedzieć jak to odbywało się w tym roku. Nie wiem czy za rok coś się nie zmieni. Syn zaczął od zapisania się na kurs w Aeroklubie Orląt w Dęblinie refundowany przez MON. Trzeba było złożyć podanie do kierownika aeroklubu i czekać na zakwalifikowanie (w podaniu napisać, że będzie się starało o studia wojskowe do WSOSP). Termin składania był do połowy marca, a teoria do PPL w lipcu, praktyka na Ceśnie 12 godzin w sierpniu. Nas kosztowały badania na WIML około 300 zł, wyżywienie i nocleg. Kurs był za darmo. Następnym krokiem był kurs matematyczno – fizyczny organizowany przez Dęblin dla kandydatów lub maturzystów, który odbywał się w grudniu i styczniu (72 godziny). Syn nie zdawał matury ani z matematyki ani z fizyki, za to przystąpił do egzaminu w lipcu na WSOSP (kurs mu pomógł). Jeżeli kogoś to interesuje trzeba śledzić stronę WSOSP co jakiś czas tam są wszystkie informacje. Informacja o kursie pojawiła się chyba na początku listopada. Potem tylko podanie na studia do 31 marca no i badania i tu dopiero wszystko się zaczyna. Do końca nie ma się pewności jeżeli chodzi o zdrowie. Wychodzą różne niespodziewane rzeczy. I powiem Wam to jest najważniejsze. Straszne sito i tak jak ktoś kiedyś powiedział, że jak ma się kategorię ZIA to ¾ sukcesu. Nawet nie trzeba mieć nalotu ( jak się go ma to dodatkowe punkty) bo sami skierują na LPW.
  Reasumując po pierwsze badania, po drugie W-F (nie zostawiajcie na koniec bo się nie uda macie 10 miesięcy, żeby zaliczyć W-F wszystkie sprawności należy zaliczyć a przy kategorii innej niż A punkty te mogą znacznie pomóc), po trzecie angielski i tu o dziwo nie opłacało się zdawać rozszerzonego bo przelicznik był 1 : 0,8 - bzdura (wiadomo, że rozszerzony jest trudniejszy ) jeżeli ktoś na maturze nie zdawał angielskiego przystępował do egzaminu na WSOSP, tak samo z matematyka i fizyką jeżeli nie było jej na maturze to egzamin z lipcu (co wcale nie było takie złe), ale upewnijcie się czy na drugi rok będzie też tak samo. A tak poza tym to wszystko jest na stronie WSOSP. Jeżeli macie jakieś pytania chętnie pomogę.

 19. #2019

  Dołączył
  Jul 2008

  Domyślnie

  Teraz rozszerzenie z angielskiego jak najbardziej się opłaca, przelicznik z podstawy jest 0,5 na ten rok.
  Nas kosztowały badania na WIML około 300 zł,
  Przecież badania do wsosp są bezplatne, czemu robiliscie we wlasnym zakresie?
  Syn zaczął od zapisania się na kurs w Aeroklubie Orląt w Dęblinie refundowany przez MON.
  Ile dni trwa taki kurs? Jak to ogólnie wygląda z zakwaterowaniem? Syn poprostu z domu dojezdzal na zajecia?

 20. #2020

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  z Polski

  Domyślnie


  Polecamy

  Kurs refundowany przez MON był rok wcześniej w tym roku kursu dla kandydatów nie było - brak pieniędzy, był tylko kurs LPW.

LinkBacks (?)

 1. 16-05-2017, 23:10
 2. 25-08-2015, 14:45
 3. 25-08-2015, 07:03
 4. 24-08-2015, 19:45
 5. 24-08-2015, 19:34
 6. 24-08-2015, 18:57
 7. 28-06-2015, 16:00
 8. 15-05-2015, 17:16
 9. 28-01-2015, 20:41
 10. 04-01-2015, 20:12
 11. 24-11-2014, 18:23
 12. 24-07-2014, 18:24
 13. 03-07-2014, 11:35
 14. 03-07-2014, 10:02
 15. 25-06-2014, 18:29
 16. 26-05-2014, 20:11
 17. 03-05-2014, 01:14
 18. 03-05-2014, 00:40
 19. 19-01-2014, 16:38
 20. 19-01-2014, 15:59
 21. 30-12-2013, 14:42
 22. AWUC
  Refback This thread
  13-11-2013, 17:15
 23. 12-11-2013, 20:39
 24. 04-11-2013, 19:41
 25. 29-10-2013, 17:16
 26. 20-10-2013, 00:42
 27. 07-10-2013, 23:15
 28. 28-09-2013, 13:19
 29. 26-09-2013, 11:50
 30. 16-09-2013, 22:59
 31. 09-09-2013, 10:36
 32. 09-09-2013, 09:35
 33. 19-08-2013, 19:52
 34. 04-08-2013, 23:55
 35. 09-05-2013, 22:12
 36. 22-04-2013, 21:02
 37. 19-04-2013, 10:08
 38. 21-03-2013, 17:23
 39. 21-03-2013, 12:46
 40. 18-03-2013, 19:30
 41. 05-03-2013, 08:39
 42. 28-02-2013, 21:52
 43. 28-02-2013, 08:13
 44. 18-02-2013, 13:54
 45. 18-02-2013, 13:52
 46. 17-02-2013, 20:29
 47. 11-02-2013, 14:34
 48. 01-02-2013, 11:06
 49. 19-01-2013, 11:51
 50. 17-01-2013, 09:07

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •