Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  May 2017

  Domyślnie Oznaczenie aczs-1 aчс-1


  Polecamy

  Witajcie, czy jest ktoś obeznany w temacie i wytłumaczy mi co oznacza litera w (в) na głównej tarczy po lewej stronie godziny trzeciej (jak zauważyłem niektóre chronometry mają literę к, dodatkowo z tyłu chronometru mam namalowaną liczbę 23 w kółku (mniej więcej o średnicy 1cm). Z tego co wiem od poprzedniego właściciela chronometr był używany w myśliwcu MiG-29.


 2. #2

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie

  Literki (B) lub (K) informują o tym czy czasomierz "świeci" w nocy (indeks godzin i/lub wskazówek pokryty jest farbą fluorescencyjną) czy też nie.
  To 23 w kółeczku to moim zdaniem jest nr kontrolera jakości - wprawdzie z reguły mieli oni "pieczątki" trójkątne ale kto wie, może akurat przy tej serii używali okrągłych.
  Przy okazji - na zdjęciu pokazujący tył obudowy masz dużą śrubkę a pod nią indeksy -/+ - możesz nią wyregulować zegar jeśli się spieszy lub spóźnia.

 3. #3

  Dołączył
  May 2017

  Domyślnie

  Wielkie dzięki za odpowiedź, właśnie czegoś takiego szukałem

 4. #4

  Dołączył
  May 2017

  Domyślnie


  Polecamy

  Niedawno zobaczyłem, że część trójkątnej pieczęci jest skryta pod warstwą rdzy, więc to nie może być tamten numer kontrolera. Dwójka w trójkącie pojawia się chyba w każdym aczsie ale gdzieniegdzie zobaczyłem, że a) cyfra 3 w kółku jest u mnie w formie pisma technicznego, a niektóre mają ją zapisaną tak jakby odręcznie b) gdzieś znalazłem, że zamiast 23 jest 25.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •