Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: KG200

 1. #1

  Dołączył
  Jul 2008
  Mieszka w
  EPWA EPDE

  Domyślnie KG200


  Polecamy

  Po przeczytaniu książki pt. "KG 200 Bezimienny oddział Luftwaffe" autorstwa Gilman J.D., Clive John zainteresowałem się Tytułowym KG200. Wątek ten zakładam, ponieważ jest to szalenie ciekawy epizot w historii II wojny światowej i może udało by się zebrać w tym temacie troche informacji. Na początek postaram się wnieść coś od siebie

  KG200 to Niemiecki Pułk bombowy ( KG-Kampfgeschwader), który powstał w lutym 1944r. w celu wykonywania "misji specjalnych", dalekich lotów rozpoznawczych itp. Pierwszym dowódcą KG200 został Werner Baumbach.

  W wyżej wymienionej książce znajdują się opisy kilku spektakularnych akcji (czy na pewno prawdziwych????):
  -zrzucanie na spadochronach niemieckich szpiegów z samolotów nad Anglią.
  -śledzenie alianckich formacji bombowych dzięki zdobycznym samolotom, a także zestrzelenia amerykańskich bombowców B-17 dokonywanie podczas wmieszania się w rozbite formacje powracających z bombardowań samolotów.
  -Oblatywanie i wykorzystywanie nowych konstrukcji ( mistel?????)
  -bombardowania wykonywane zdobycznymi samolotami ( Bombardowania samolotami Pe-2 na froncie wschodnim)
  -wreszcie najbardziej nieprawdopodobna misja czyli bombardowanie Londynu za pomocą zdobycznych B-17 ( czy ta misja miała miejsce??????? Czy w ogóle były jakieś plany takiej operacji???????)

  W polskojęzycznym Internecie niewiele jest informacji na ten temat, podobno większość dokumentów dotyczących KG200 została zniszczona.

  Jeżeli by ktoś miał informacje, opisy zadań i operacji struktury KG200 to prosił bym o zamieszczanie takowych. Czy operacje opisane w książce są przynajmniej w pewnym stopniu prawdziwe??????????? Czy naprawdę jednym z miejsc stacjonowania pułku było lotnisko Stavanger Sola ( Norwegia)?????

  Przepraszam za pewne nieścisłości jeżeli takie wystąpiły, moja wiedza na temat KG200 jest naprawdę nieduża, przepraszam także za ogrom pytań?????

  P.S.
  Polecam książkę pt. "KG 200 Bezimienny oddział Luftwaffe" , fajnie się czyta
  Pozdrawiam Michał

 2. #2
  Awatar Krasin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Dęblin

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  KG-200 Bezimienny oddział Luftwaffe książka rewelacyjna, ale jako polemikę do tej lektury polecam pozycję wydaną w 2000 roku nakładem „Wydawnictwa OSKAR” pt. „Tajny pułk Luftwaffe KG 200” autorstwa P.W Stahl’a – polecam


  [/quote]

LinkBacks (?)

 1. 05-08-2012, 22:57
 2. 24-04-2012, 09:20

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •