Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  CRC
  CRC jest nieaktywny
  Awatar CRC

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  urodzony na Rakowcu

  Domyślnie Testy FW-190 w jeszcze polskim Mamonowie


  Polecamy


 2. #2

  Dołączył
  Nov 2010

  Domyślnie

  Ciekawe... Samolocik ewidentnie testowany przez Rosjan a dalej nosi czarne krzyże. Poza tym wydaje mi się że jest to pierwszy FW który wpadł w ręce Rosjan po przymusowym lądowaniu na jez. Ładoga. Widać inne śmigło i zamalowane zielone serce. Poza tym Mamonowo chyba nie leży w Polsce?

 3. #3
  CRC
  CRC jest nieaktywny
  Awatar CRC

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  urodzony na Rakowcu

  Domyślnie

  historia foki spod Leningradu była opisana w bardzo starych militarich i ten miał gwiazdy. ten był podobno zdobyty z innymi sprawnymi na lotnisku Mamonowo /Heiligenbeil/ do wrzesnia 1945 roku administracyjnie w Polsce . granica Polsko-ZSRR do wrzesnia 1945 przebiegała ok 20 km na połnoc od obecnej zachaczajac nawet o Krolewiec no pare kilometrow ale zawsze blizej niz dalej

 4. #4

  Dołączył
  Nov 2010

  Domyślnie

  Mimo wszystko jest coś dziwnego w tym samolocie. Jeśli jest testowany przez Rosjan - to dla czego nosi niemieckie oznaczenia? Dlaczego zamalowano godło , numer itd a pozostawiono krzyże i swastyki? Poza tym Świętą Siekierkę zdobyto jakoś marzec - kwiecień 1945 ( barwny opis w "Normandie - Niemen" de Goffre'a) a wtedy wersja A-4 nie była już ostatnim krzykiem techniki. I to malowanie - jakby zimowe, podczas gdy w tle wyraźnie lato? W tych starych Militariach napisano o wymianie śmigła na rosyjskie, co rzuca się w oczy w tej Foce, na filmie widać tez niestarannie zamalowaną czarną cyfrę - jakby 2 . Jestem przekonany że jest to samolot uffz. H. Brandta. Być może tylko film pochodzi z Mamonowa ? A wątek Polacy- jako posiadacze Focke - Wulfów jest bardzo ciekawy, pouczający ale niestety nigdzie nie opisany.

 5. #5
  Awatar Syrenek

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  Proboszcz oczyść skrzynkę na forum, to wyślę Tobie trochę informacji które Ciebie interesują.

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •