W kioskach i salonach prasowych pojawiła się nowa seria wydawnicza: Wielka Kolekcja COBI Samoloty II Wojny Światowej.

W kolejnych zeszytach kolekcji dodatkami są klocki konstrukcyjne, z których można zbudować własną eskadrę najsłynniejszych myśliwców i bombowców II wojny światowej w przybliżonej skali 1:32!

Ruchome części, precyzyjnie odwzorowane detale i oznaczenia, do tego figurki przedstawiające legendarnych asów lotniczych. Składanie z klocków konstrukcyjnych – bez kleju i malowania!

W zeszytach kolekcji, oprócz instrukcji montażu, znajdziesz pasjonujące historie i ciekawostki z czasów wojny, a także niesamowite przekroje, infografiki i zestawienia dotyczące lotnictwa! W każdym numerze kolekcji dodatkiem będzie zestaw klocków. Jest to wyjątkowa seria, łącząca pasję historyczną i modelarską w unikatowy sposób - poprzez budowanie modeli myśliwców i bombowców z II wojny światowej i poznawanie ich historii.

Modele i figurki nawiązują do konkretnych samolotów i asów lotniczych. W serii będzie łącznie 14 najbardziej kultowych modeli. Duże emocje gwarantowane.

Pierwszy model to kultowy Spitfire Mk. IX z oznaczeniami ZX6 RAF, czyli maszyna, którą latał Stanisław Skalski. Model ten buduje się z 4 części. 3 część zawiera figurkę pilota wzorowaną na pilotach RAF z Cyrku Skalskiego. Drugim modelem będzie Messerschmitt Bf 109, ale nie zabraknie też polskiego Karasia i Łosia. Więcej informacji na stronach kolekcji.