Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie Rosja zbroi w myśliwce Sudan


  Polecamy

  "Rosja sprzedała Sudanowi 12 myśliwców MiG- 29 - poinformował minister obrony Sudanu Abdul Rahim Mohammed Husejn.
  W maju 2007 roku Rosja zaprzeczyła, że dostarcza broń Chartumowi, który według obrońców praw człowieka z Amnesty International wykorzystuje ją następnie w Darfurze.
  - Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych kontaktów wojskowych z Rosją, jesteśmy zaznajomieni z rosyjską technologią i bardzo ją cenimy - oświadczył sudański minister obrony. Dodał, że w razie potrzeby zawarte zostaną nowe kontrakty wojskowe między obu krajami.
  Minister powiedział też, że rosyjscy eksperci regularnie przyjeżdżają do Sudanu, aby modernizować sprzęt wojskowy kupiony w czasach Związku Radzieckiego.
  W 2004 roku ONZ nałożyła embargo na sprzedaż i dostawy broni do Darfuru - regionu Sudanu, w którym trwa wojna domowa. Zostało ono przedłużone przez wszystkie strony konfliktu w 2005 roku.

  Darfur od roku 2003 jest areną krwawego konfliktu. Rozpoczął się on od buntu czarnoskórej ludności przeciw zdominowanym przez Arabów sudańskim władzom centralnym. Buntownicy zarzucają rządowi w Chartumie m.in. dyskryminację.

  Od początku konfliktu w Darfurze, gdzie arabskie milicje dżandżawidów dokonywały brutalnych czystek etnicznych na terenach zamieszkanych przez czarnych Afrykanów, zginęło około 300 tysięcy ludzi. 2,5 miliona zostało zmuszonych do opuszczenia domów. Powszechnie uważa się, że to obecnie największy kryzys humanitarny na świecie."


  http://wiadomosci.onet.pl/1863052,12,item.html

 2. #2

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie


  Polecamy

  Czy mówią o tym jakieś bardziej rzetelne źródła?

  W 2004 roku Rosja zrealizowała kontrakt na dostawę 10 samolotów bojowych 9.13SE i dwu szkolno-bojowych 9.51

  Mowa tu o tych maszynach czy o nowych?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •