Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Nowe skrzydło lotnictwa szkolnego


  Polecamy

  Dowództwo SP przygotowuje duże zmiany organizacyjne w strukturze „Szkoły Orląt”. Na przyszły rok zaplanowano utworzenie w Dęblinie skrzydła lotnictwa szkolnego.

  W jego skład, podobnie jak skrzydeł lotnictwa taktycznego, które będą tworzone od marca przyszłego roku, wejdą: dowództwo skrzydła oraz dwie bazy lotnicze sformowane z jednostek logistycznych stacjonujących w Dęblinie i Radomiu. Bazy lotnictwa szkolnego powstaną więc z obecnych struktur 1 Ośrodka Szkolenia Lotniczego i 6 Bazy Lotniczej oraz 2 Ośrodka Szkolenia Lotniczego i 1 Komendy Lotniska Radom.

  WSOSP przejmie kształcenie teoretyczne, a szkolenie praktyczne podchorążych w powietrzu będzie odbywało się już w skrzydle i bezpośrednio będzie za nie odpowiadała baza. Nie zdecydowano jeszcze, gdzie w nowej strukturze umieścić kursy specjalistyczne czy kursy oficerów rezerwy. Kształtują się więc obecnie dwa warianty: utworzenie na oddzielnym etacie ośrodka szkolenia specjalistycznego i doskonalenia zawodowego lub utworzenie z tych kursów centrum szkolenia inżynieryjno-lotniczego, które podlegałoby dowództwu skrzydła lotnictwa szkolnego. Wtedy w skład skrzydła wchodziłyby dwie bazy lotnictwa szkolnego oraz centrum szkolenia inżynieryjno-lotniczego, które prowadziłoby wszystkie kursy m.in. dla oficerów naprowadzania naziemnego statków powietrznych dla wojsk lądowych.

  Żołnierz Polski
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  WLKP

  Domyślnie

  Wszystko super....Bazy,skrzydła..itd. - blichtr i nadymanie się... tylko jakoś sprzętu do szkolenia ani widu ani słychu.... nowe nazewnictwo Iskier ani Orlików nie zastąpi...

 3. #3

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  OPAL

  Domyślnie


  Polecamy

  Ale za to w raportach jak to będzie brzmieć! Poza tym etaty podciągniemy...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •