Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: BAE Taranis

 1. #1
  Awatar Andrzej_hhh

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie BAE Taranis


  Polecamy

  Ministerstwo Obrony UK właśnie potwierdziło, że w tym roku zaczęły się testy nowego wykonanego w technologii stealth bojowego drona BAE Taranis. Na razie większość informacji o programie jest ściśle tajna. Gdyby się pojawiły jakieś nowe wiadomości to proszę o wklejanie bo myślę, że to bardzo ciekawy program i warto poświęcić mu trochę miejsca.

  Więc wiadomości w linku:
  Trwają testy Taranisa - Altair Agencja Lotnicza

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  Informacje o BAE Taranis są takie jakie powinny być przy programie bojowego BSL. Najważniejsza, że jest prowadzony .
  Co wiadomo o samym programie? Trwa w różnej postaci od 10 lat, ma dwóch wiodących liderów BAE i QinetiQ oraz kilku podwykonawców odpowiedzialnych za dostarczenie sprawnych systemów, na których projektowaniu i budowie się znają. Struktura pionierskiego projektu typowa dla Brytyjczyków lubiących rozkładać ryzyko. Nie wzięto do napędu zagranicznej jednostki o wyuzdanych parametrach lecz własną, która lata świetności ma poza sobą lecz nadal może się bardzo dobrze sprawować w odrzutowym bojowym BSL. Łącze satelitarne jest standardem. Może nie dla wszystkich ale tam gdzie mają pojęcie co budują, standardem.
  Nikt nie ukrywa, że celem jest zbudowanie BSLa, który większą część misji może prowadzić bez udziału człowieka. Prawie pewne, że Taranis jest BSL operującym z prędkościami przydźwiękowymi. Masa startowa rzędu 8000kg daje spore możliwości pod względem zabudowy koniecznego wyposażenia oraz wpakowania do dwóch komór uzbrojenia o pokaźnym wagomiarze. Płatowiec został tak zaprojektowany by maksymalnie ograniczyć odbicie radarowe. Taki jest wymóg jeśli ma przetrwać na polu walki.
  W mojej ocenie nie spodziewałbym się dużej ilościowo seryjnej produkcji Taranisa. To raczej technicznie zrealizowany etap umożliwiający posiadanie czegoś co jest bliskie docelowej konstrukcji. Tak by wiedzę opierać na zdobytych w rzeczywistości doświadczeniach i testach a nie tym co się wydaje biurkowym generałom i papierowym strategom.

  Brytyjczycy mają już świadomość, że ich "bracia zza oceanu" nie bardzo chcą się dzielić wiedzą. Mieli tego mały przykład dotyczący oprogramowania do F-35 . Dlatego będą program Taranis rozwijali samodzielnie.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •