Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Pierwsze 2 Mi-28N w ośrodku szkolnym


  Polecamy

  Dwa pierwsze seryjne śmigłowce Mi-28N przekazane przez producenta rosyjskiemu ministerstwu obrony trafią do ośrodka szkoleniowego w Torżku.

  Wyprodukowane przez wytwórnię Roswertol w Rostowie wielozadaniowe śmigłowce uderzeniowe Mi-28N Nocny Łowca przekazano 344. ośrodkowi przygotowania bojowego i szkolenia personelu latającego w Torżku (obwód twerski). Oficjalna ceremonia odbyła się we wtorek w Rostowie. To pierwsze nowe śmigłowce wprowadzone do uzbrojenia rosyjskiej armii od kilkunastu lat. Według oficjalnych informacji, sprawność posiadanych przez WWS śmigłowców nie przekracza 42-45%, a roczny nalot załóg sięga 50 godzin.

  Szef uzbrojenia lotnictwa armijnego WWS, gen. Nikołaj Makarow poinformował, że pierwsze śmigłowce posłużą do wypracowania metodyki szkolenia i zastosowania bojowego. Seryjna produkcja Mi-28N dopiero się rozpoczyna. O ile plany zostaną zrealizowane, ma sięgać 10-15 śmigłowców rocznie. Pierwsze z nich mają trafić do 55. pułku śmigłowcowego w Korienowsku (kraj krasnodarski).

  Mi-28N to śmigłowiec nowej generacji, przystosowany do działań przez całą dobę w każdych warunkach atmosferycznych. Jego załoga składa się z pilota i operatora systemów uzbrojenia. Do tej pory WWS otrzymały 6 przedseryjnych Mi-28N (4 trafiły już do ośrodka w Torżku), różniących się od przekazanych ostatnio wyposażeniem pokładowym, które jednak nie zostało ostatecznie skompletowane.

  Według dyrektora Roswertolu, Borisa Slusara, w drugiej połowie 2009 mają się rozpocząć dostawy pierwszych Mi-28N do Wenezueli. Na razie nie został jednak podpisany odpowiedni kontrakt. Jest on dopiero negocjowany na bazie oficjalnego wenezuelskiego zamówienia. Według Slusara, Mi-28N są ponoć zainteresowane także inne kraje.

  http://www.altair.com.pl/sp_arch/sp.htm

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  OPAL

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez zeli8
  55. pułku śmigłowcowego w Korienowsku (kraj krasnodarski).
  To ten sam pułk, który swego czasu stacjonował w Polsce w Brzegu, a następnie w Kołobrzegu.

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •