Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Słowenia rezygnuje z zakupu samolotu CASA C-295


  Polecamy

  Ministerstwo obrony Słowenii poinformowało we wtorek, że rezygnuje z zamiaru zakupienia hiszpańskiego samolotu transportowego CASA C-295 w następstwie katastrofy maszyny tego typu w Polsce w ubiegłą środę.
  Bezpieczeństwo słoweńskich żołnierzy i personelu wojskowego liczy się dla nas najbardziej. W obecnych warunkach ministerstwo postanowiło wstrzymać proces zakupu taktycznego samolotu transportowego dla armii - głosi komunikat resortu.

  Wcześniej w styczniu ministerstwo wybrało CASA jako najodpowiedniejszego dostawcę, zamierzając sfinalizować negocjacje w lutym.

  W katastrofie samolotu C-295 koło wojskowego lotniska w Mirosławcu w województwie zachodniopomorskim zginęło 20 osób - wszyscy znajdujący się na pokładzie maszyny.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...7,4881559.html

 2. #2

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  EPMM

  Domyślnie

  Wydaje mi się, że powinni poczekać do końca śledztwa ws. katastrofy polskiej Casy.

 3. #3
  Awatar Mateusz Janiec

  Dołączył
  Aug 2007
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie

  Trochę " spanikowali". Fakt samolot spadł, ale w chwili obecnej nie można stwierdzić czy była to wina maszyny. Jak wielu expertów powiedziało: "CASA to bardzo dobre samoloty", więc myśle, że mogliby zaczekać do ustalenia przyczyny wypadku, a nie tak (trochę) pochopnie podjąć decyzję o rezygnacji !
  Mercedes CLS 53AMG 4MATIC 435KM/520NM.
  Aer Lingus - Simply unbeatable!
  Aer Lingus - This is not just an airline, this is Aer Lingus!
  Aer Lingus - Reaching for new heights!

 4. #4
  Awatar Flyer

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Może chcą wykorzystać katastrofę do wynegocjowania lepszych warunków w umowie.

 5. #5
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Wstrzymanie zakupu słoweńskiego C295M

  Słoweńskie ministerstwo obrony wstrzymało proces zakupu samolotu transportowego CASA C295M. Przyczyną jest katastrofa polskiego samolotu pod Mirosławcem.

  W przetargu na samolot transportowy dla słoweńskich wojsk lotniczych startowały EADS CASA i włoska Alenia Aeronautica S.p.a (C-27J Spartan). Lublana wybrała produkt hiszpański. Podpisanie ostatecznej umowy przewidziano na luty.

  Jednak z powodu katastrofy pod Mirosławcem, słoweńskie ministerstwo obrony zdecydowało o wstrzymaniu procedury zakupu samolotu. O decyzji zostaną poinformowali oficjalnie obaj oferenci. Będzie ona miała wpływ na realizację programu modernizacji sił zbrojnych w latach 2007-2012, który – z tego powodu – będzie prawdopodobnie nieco zmieniony.

  Według wiadomości agencyjnych decyzja oznacza skasowanie zamówienia na C295M. Oficjalne oświadczenie mówi jednak o wstrzymaniu procesu. Jasnym jest jednak, że w przypadku przedłużania się prac polskiej komisji badania wypadków lotniczych lub wykrycia poważnej usterki konstrukcyjnej, przetarg zostanie anulowany.

 6. #6

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Flyer
  Może chcą wykorzystać katastrofę do wynegocjowania lepszych warunków w umowie.
  No i wlasnie o to chodzi! Słoweńcy przynajmniej potrafią zadbać o swoje interesy. Reagują prawidłowo. A tak nawiasem, Alenia zawsze mi się bardziej podobała od CASA.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •