Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Tu-154M: jutro łączność?


  Polecamy

  Od wczoraj rosyjscy specjaliści próbują usprawnić system łączności satelitarnej, zamontowany na jednym z samolotów Tu-154M. System powodował nieprawidłową pracę urządzeń nawigacyjnych i został odłączony. Dziś wieczorem, najpóźniej jutro rano, ma funkcjonować poprawnie.


  Jak informowalismy, 20 marca jeden z samolotów Tu-154M, należący do 36 specjalnego pułku lotnictwa transportowego powrócił z Moskwy, gdzie montowano na nim system łączności satelitarnej. Po powrocie okazało się, że system nie działa poprawnie, a do tego powoduje niewłaściwą pracę urządzeń systemu nawigacyjnego samolotu. By Tupolew był gotowy do lotów, system łączności odłączono.

  W środę z Moskwy przybyli specjaliści, którzy zajmują się usprawnieniem systemu łączności. Przewiduje się, że prawdopodobnie dziś wieczorem, a najpóźniej jutro rano urządzenia do łączności satelitarnej będą funkcjonować właściwie - powiedziano nam w pułku.

  Drugi Tu-154M wczoraj został oblatany po przeglądzie okresowym. Przegląd prowadzono w przyspieszonym tempie (na trzy zmiany), by na pokładzie Tupolewa polska delegacja mogła się udać do Bukaresztu, na odbywający się tam Szczyt NATO. Lot zrelizowano – wczoraj w godzinach popołudniowych samolot wyleciał do Bukaresztu, a po dostarczeniu delegacji z prezydentem RP na czele, wrócił do kraju. Po zakończeniu spotkania w Bukareszcie, delegacja powróci Tupolewem do Warszawy.
  http://lotniczapolska.pl/Tu-154M:-jutro-lacznosc,1768

 2. #2
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie


  Polecamy

  Drugi Tu-154 odleciał do Moskwy

  Dziś do moskiewskich zakładów odleciał samolot Tu-154M (nr 102) z 36 specjalnego pułku lotnictwa transportowego. W Moskwie na samolocie zostanie zainstalowany system łączności satelitarnej, taki sam jak na pierwszym Tupolewie. Prace mają potrwać około trzech tygodni.

  Samolot Tu-154M z numerem 102 odleciał dzisiaj do Moskwy. Tam na samolocie zostanie zainstalowany system łączności satelitarnej. System umożliwia utrzymywanie kontaktu z pasażerami podczas lotu.

  Analogiczny system został już zamontowany na pierwszym Tu-154M z numerem 101. Samolot wrócił z Moskwy w drugiej połowie marca, jednak już na miejscu stwierdzono niewłaściwe działanie zamontowanych urządzeń. Prace były kontynuowane w Polsce przez rosyjskich specjalistów. W połowie kwietnia system był już sprawny. Tym razem ma działać poprawnie od chwili odbioru samolotu.

  lotniczapolska.pl
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •