Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
 1. #1
  dudek564
  Goście

  Domyślnie Tajne Lotnisko Wojskowe na Podlasiu ?


  Polecamy

  Witam . Jadąc w wakacje z Białegostoku do Ełku autokarem zauważyłem wysoką siatkę ciągneła się z jakieś 5km albo i więcej i co kilka metrów tabliczki z napisem Teren Wojskowy ..... . Po tygodniu pobytu nad ośrodkiem przeleciały 2 wojskowe bojowe samoloty bardzo nisko w przybliżeniu 8-10 piętro zwykłego bloku . Może wiecie coś na ten temat ?

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  Po której stronie był ten płot i jak blisko Ełku i jakie to były za bojowe samoloty?

 3. #3
  dudek564
  Goście

  Domyślnie

  jadąc w strone Ełku to po lewej stronie siatka z kolczatką . A samoloty może mig ? Popatrze na fotki samolotów wojskowych moze znajde.

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  niedaleko jest twierdza? chyba nawet taka miejscowość się nazywa Twierdza.

 5. #5
  dudek564
  Goście

  Domyślnie

  oj nie wiem nie orientuje sie ale jakies 1h drogi od Białegostoku około 90km/h jadąc samochodem

 6. #6
  Awatar Estraven

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Może spróbowałbyś odszukać to miejsce w widokach satelitarnych Google Maps? Pewnie nieco by wyjaśniło.
  _____________________________________
  Pingwiny nie mogą latać, bo nie mają śmigieł

 7. #7
  Awatar Piotrek_EPKK

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Chyba wiem o co chodzi koledze. Tak faktycznie na sporym odcinku wymienionej drogi jest siatka, drut kolczasty, a na rogach znajdują się wartownie i wieże strażnicze. Nie jest to bynejmniej lotnisko lecz tereny wspomnianej już tutaj twierdzy Osowiec, zbioru fortyfikacji z przełomu XIX/XX wieku wybudowanych jeszcze prze Carską Armię. Obecnie prawie cały kompleks znajduje się w rękcha Jednostki Wojskowej, a konkretnie Składu nr 1 13 Bazy Materiałowo Technicznej. Mam nadzieje, że nie zdardze "tajemnicy państwowej" kiedy powiem, że znajdują się tam największe magazyny pocisków alrtyleryjskich w kraju...
  Mimo tego, że teren kompleksu jest bardzo dobrze chroniony (ze względu na te magazyny bronii) funkcjonuje tam Muzeum Twierdzy Osowiec, które można po wcześniejszym uzgodnieniu zwiedzić z przewodnikiem. Kwestia ogrodzenia przylegającego lasu też jest prosta. Dużo tam niewybuchów zarówno z czasów IIWŚ (kiedy Niemcy nacierali na Twierdzę) oraz tych z czasów współczesnych.
  Jedno jednak jest pewne, ten ciekawy historycznie i militarnie teren nie ma nic wspólnego z lotnictwem. Najbliższy poligon, który może być wykorzystywany do ćwiczeń to kompleks lasów przy kolonii kranej Orzysz.
  Pozdrawiam
  Piotrek

 8. #8

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  Twierdze wyraźnie widać na maps google. Do do wspomnianych bliżej nierozpoznanych "samolotów bojowych" to czy ktoś wie czy gdzieś w okoliczy nie ma dawno nie używanego DOL (drogowego odcinka lotniskowego)?

 9. #9
  dudek564
  Goście

  Domyślnie

  moim zdaniem gdzieś wystartowali nie daleko ponieważ bardzo nisko lecieli już wyżej w Białymstoku lata Helikopter medyczny . Może te 2 samoloty maja coś wspólnego z przywożeniem z Iraku ludzi ?

 10. #10

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  Co ma pierni kdo wiatraka. Samoloty bo jowe czyli takie które mogą zrzucić bombke niekoniechnie choinkową, ale ludzi z Iraku przyworzą CASĄ alboo AN-26 (choć druga opcja jest mniej wygodna) do Wawy, Rzeszowa albo do Bydgoszczy. To że leciały nisko wcale nie oznacza że gdzieś niedaleko lądowały lub startowały. Kiedy to dokładnie było? helikoptery medyczne latają na wysokości mniej więcej 50m. Samolotu bojowe nie zabardzo mogą tak sobie nisko latać (nie wskazane).

 11. #11
  dudek564
  Goście

  Domyślnie

  Chodziło mi o to ze te 2 samoloty coś miały wspólnego z przywozeniem więzniów . A dokłądnie to było nad ośrodkiem wypoczynkowym Mrozy od Ełku 2 km . Leciały mniej więcej na wysokości złączonych duzych drzew w górę (sosny np.) .

 12. #12
  Moderator
  Awatar Pletwa

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EGTO

  Domyślnie Re: Tajne Lotnisko Wojskowe na Podlasiu ?

  Cytat Zamieszczone przez dudek564
  przeleciały 2 wojskowe bojowe samoloty bardzo nisko w przybliżeniu 8-10 piętro zwykłego bloku .
  Tak napisałeś w pierwszym poście, dzisiaj napisałeś:
  Cytat Zamieszczone przez dudek564
  Leciały mniej więcej na wysokości złączonych duzych drzew w górę (sosny np.) .
  To w końcu zdecyduj się na jakiej wysokości leciały. Albo te bloki, są trochę niskawe, albo te sosny naprawdę wielkie. I piszesz jeszcze, miały coś wspólnego z przewozem więżniów. Jak samoloty bojowe mialyby przewozić więżniów? W zbiornikach podwieszanych, czy może konforemnych? Albo na belkach podwieszeń. Tak naparwdę, zapewne przeleciały jakieś samoloty, tylko trochę wyżej (może ok. 100m) i pewnie nie miały nic wspólnego z przewozem więźniów. W tym przypadku nie pchaliby się nad dość duże miasto, gdzie spora liczba osób mogłaby ich zobaczyć, raczej unikaliby by przelotów nad terenami zabudowanymi.
  Pozdrawiam

  Płetwa

  2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
  Berkut 10x50
  AR-109

 13. #13

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  Podejrzewam że to była para dyżurna z mińska mazowieckiego albo Su-22 podczas lotu ćwiczebnego (bez uzbrojenia pewnie ćwiczyli rozpoznanie albo symulowali atak lotniczy na wspomnianą twierdze). Na pewno nie miały nic wspólnego z więźniami z Iraku. Do Szczytna-Szynany jeszcze przecież kawał drogi.

 14. #14

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Białystok

  Domyślnie

  Heee więźniowie
  Dokładnie jest to rejon Twierdzy Osowiec jak stwierdził Piotrek. Są to normalne tereny wojskowe i nie ma tam nic nadzwyczajnego. A pisanie takich durnot, że przywożą więźniów itd. skutkuje, że osoby nie mające pojecia o tych sprawach rozpowiadają później te głupoty.
  Dudek nigdy nie widziałeś wojskowych maszyn nad Białymstokiem?
  Bo ja nie raz widziałem !!! A żadnych wyskakujących więźniów nie widziałem
  "Lotnictwo to pasja i niech tak pozostanie..."
  Pozdrawiam, Marcin

 15. #15
  Gryniek
  Goście

  Domyślnie


  Polecamy

  Kiedyś taka TS11 sięobok Białegostoku rozbiła...


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •