Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
 1. #1
  Awatar wbober

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Łebień, Lędziechowo


  Polecamy

  Witam po raz pierwszy.
  Było o tym byłym "zapasie" dla Siemirowic w temacie o ukrytych pasach, a ja go odświeżę, bo nic ukrytego tam nie ma, a z pasów zrywany jest asfalt(patrz zdjęcia). Byłem tam w ubiegłe wakacje.
  Ogólnie popada w ruinę,aż przykro Dojechać najlepiej od drogi łączącej Łebień z miejscowością Tawęcino( na wschód)


  pzdr
  bober

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez wbober
  Ogólnie popada w ruinę,aż przykro
  Jeśli można powiedzieć o lotnisku w szczerym polu, na za...piu, to niestety, przykro, ale Lędziechowo spełnia ten warunek idealnie. Fatalna lokalizacja, bez szans na inwestycje. Przed 20 laty jeden z pilotów z Powidza opowiadał, że zawsze z niepokojem oczekiwali na wiadomość o wiosenno-letnich przebazowaniach. Lędzichowo, wraz z Płotami i Pieniężnicą, były na "czarnej liście". Po służbie na prawdę nie było co robić, a do najbliższej cywilizacji daleko. Chętnie natomiast przyjmowano rozkazy o przelotach na Bednary /do poznania bliżej niż z Powidza), do Oleśnicy, Okonka i Borska.

 3. #3
  Awatar cris

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Mińsk Mazowiecki

  Domyślnie

  Szkoda że tak niszczeje to wszystko,a jeśli chodzi o Borsk to poradzieckie lotnisko?

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Floryda/Warszawa

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez cris
  a jeśli chodzi o Borsk to poradzieckie lotnisko?
  Podobno niegdyś tak, ale już w latach 70tych przeszło do WP, jako lotnisko do przebazowań. Chyba raczej nie należało do konkretnego pułku, gdyż bywały tam maszyny z Powidza, Piły, Malborka a nawet Mierzęcic.

 5. #5
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

  Domyślnie

  Byłem tam jakiś miesiąc temu niestety asfaltu to juz nigdzie nie widziałem...

 6. #6
  Awatar paulus76

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Oleśnicy

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Gazeta Wyborcza
  Lotnisko poszło na asfalt
  Mikołaj Chrzan, Gdańsk
  2008-12-02, ostatnia aktualizacja 2008-12-02 01:18

  Samorządowcy z pomorskiego Wicka swoje lotnisko przerobili na kruszywo budowlane. - Kiedy dzicy dostawali od misjonarzy mydło, to je zjadali - komentują piloci. A Urząd Lotnictwa Cywilnego zamiast bronić lotnisk, sam chce je zamykać
  Pas startowy lotniska wojskowego w Lędziechowie pod Lęborkiem miał 2200 m długości i 40 m szerokości. Tyle, by lądować tam mogły odrzutowe myśliwce, ale także samoloty cywilne - od małej cessny po pasażerskiego boeinga. Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej opuściła bazę w 2003 r. Nikt tam już później nie lądował. Ani nie wyląduje. Bo asfaltowy pas został skuty co do centymetra.

  - Nic z naszego lotniska nie powinno się zmarnować - ogłosił w 2005 r. ówczesny wójt Wicka Zdzisław Michalak. Jego gmina w 2004 r. przejęła lotnisko od Agencji Mienia Wojskowego. Choć plan zagospodarowania przestrzennego zakładał, że powstanie tu lokalne cywilne lądowisko, władze postanowiły: zbudujemy fermę elektrowni wiatrowych.

  - Frezarka kawałek po kawałku likwidowała pas startowy. Powstał znakomity materiał do remontów dróg lokalnych, tzw. destrukt bitumiczny - relacjonuje Jerzy Redłowski, kierownik referatu nieruchomości urzędu gminy w Wicku. "Destrukt" mógł kupić każdy - tonę sprzedawano za 4 zł.

  Już w 2005 r. internauci pisali: "Współczujemy, macie tam wójta idiotę. Niech jeszcze zburzy parę domów, bo dobry gruz można sprzedać po 10-20 zł za tonę", "4 zł za tonę asfaltu?! Jakby wójt miał zbudować nowe lotnisko, 10-letni budżet gminy by nie wystarczył. Ciemnogród!".

  Dziś w Lędziechowie nie ma ani pasa, ani wiatraków. Eksperci z firm PricewaterhouseCoopers i York Aviation, którzy na zlecenie marszałka województwa zbadali w tym roku wszystkie lotniska na Pomorzu, wnioskują, by o Lędziechowie zapomnieć ze względu na "wysokie koszty doprowadzenia drogi startowej do stanu użyteczności".

  A z Lędziechowa do 100-tysięcznego Słupska, który z powodu tarczy antyrakietowej straci szansę na cywilne wykorzystanie lotniska Redzikowo, jest 50 km. Do Łeby raptem 14 km.

  - Drogi można było wyremontować z innych funduszy - mówi Krzysztof Krawcewicz, pilot i redaktor naczelny "Przeglądu Lotniczego". - Dewastację dużo cenniejszej infrastruktury można porównać z zachowaniem dzikich, którzy dostali od misjonarza mydło, po czym je zjedli. Polskie Wybrzeże jest trudno dostępne dla turystów i inwestorów. Lotnisko byłoby kurą znoszącą złote jaja dla regionu. Ale ją zarżnięto.

  W Niemczech dużych portów lotniczych jest 38, lądowisk - ok. 390, a miejsc przystosowanych do startów i lądowań szybowców - 270. W Polsce lotnisk mamy 53 (są to i duże porty, i lotniska aeroklubowe, często z nawierzchnią trawiastą), a lądowisk - tylko 37.

  W sprawie lotniska w gminie Wicko Urząd Lotnictwa Cywilnego, którego misją jest "tworzenie warunków mających na celu zwiększenie mobilności społeczeństwa polskiego", nie interweniował. W 2007 r. premier Donald Tusk w exposé zapowiedział: - Małe, lokalne lotniska to przyszłość ułatwiająca Polakom komunikację krajową i zagraniczną. Będę osobiście bronił miejsc, które są zagrożone, bo bardzo często są atrakcyjne z punktu widzenia deweloperów.

  Źródło: Gazeta Wyborcza
  Pozdrawiam - Paweł
  >> Lim przeleciał nad moją kołyską. I tak się zaczęło... >>

  Luftwaffe w Oels * Pokazy lotnicze 1945-1989 * Pocztówki lotnicze

 7. #7

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Nóż się w kieszeni otwiera gdy czyta się o czymś takim. Jak można zniszczyć drogę startową wybudowaną za ciężkie pieniądze (państwowe,czyli podatników)? Ten, kto podjął taką decyzję zasługuje na miano debila!

 8. #8

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBA

  Domyślnie

  Kiedy budowano na tym lotnisku drogę startową, o podatkach w Polsce jeszcze nikt nie słyszał.

 9. #9

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Nie licytujmy się, były to pieniądze państwowe, wiadomo, jak to za poprzedniego systemu, ale na pewno nie prywatne tego typka który zdecydował o zniszczeniu lotniska.

 10. #10
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez bocian
  Nie licytujmy się, były to pieniądze państwowe, wiadomo, jak to za poprzedniego systemu, ale na pewno nie prywatne tego typka który zdecydował o zniszczeniu lotniska.
  PO PROSTU POLSKA


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •