Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 225
Like Tree41Likes

Wątek: Dyskusja o samolocie MiG-29

 1. #161
  Awatar nobie1973

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Londyn

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz posta
  Niech sobie dalej tak myśli i żyje w niewiedzy. Rozwala mnie wypowiadanie się ludzi nie mających w danym temacie pojęcia.
  ahmed799 wiedza właściwa jest dostępna tylko dla właściwych osób... i nie może być upubliczniana nawet na tak szacownym lotniczym forum Kiedy nadejdzie czas i opadnie kurz Zainteresowani opowiedzą dokładnie co i jak oraz zamieszczą stosowne fotki...
  Pyro1 and ahmed799 like this.
  Pozdrawiam,
  Norbert
  Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218

 2. #162
  Awatar nomen82

  Dołączył
  Nov 2012

  Domyślnie

  Mam nadzieję, że tak się stanie. Fajnie byłoby poczytać o historii tego samolotu w PSP. Wprowadzeniu, użytkowaniu czy zastosowaniu. Liczyłem na Toya ale coś cisza. Lubię Efki ale to Mig ma w sobie tą grację. Jak napisał Tom Clancy w Czerwonym Sztormie "Można wszystko powiedzieć o Rosjanach ale samoloty budują piękne".
  ahmed799 and nobie1973 like this.

 3. #163
  Awatar nobie1973

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Londyn

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez nomen82 Zobacz posta
  Mam nadzieję, że tak się stanie. Fajnie byłoby poczytać o historii tego samolotu w PSP. Wprowadzeniu, użytkowaniu czy zastosowaniu.
  Masz moje słowo...
  nomen82 and solti like this.
  Pozdrawiam,
  Norbert
  Lotnictwo w moim obiektywie: http://www.fotosik.pl/u/nobie1973/album/773218

 4. #164

  Dołączył
  Oct 2016
  Mieszka w
  EPKS

  Domyślnie

  Jeżeli ktoś ma na zbyciu dwa silniki to MON chętnie kupi (ewentualnie jeden)

  Wojsko kupi silniki dla MiG-29. "Przyspieszone zamĂłwienie" | Defence24

 5. #165
  Photo Screener
  Awatar schwefel

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Czyli albo jest oferent i trzeba tylko to ubrać w papiery albo nie mamy kasy i powiemy, że chcieliśmy dobrze ale nikt się nie zgłosił
  jarekch likes this.

 6. #166

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  Po czasie każdy jest mądry. Tak samo jak "wielcy stratedzy" którzy mówią co oni by zrobili w 39 roku na miejscu Rydza. Osobiście rozmawiałem z czynnym pilotem MiG-a i twierdził że obecnie (2-3 miesiące do tyłu) rozpatrywane są dwie opcje :
  1. remont
  2. kanibalizacja.
  Wielcy stratedzy z SG raczej nic innego nie wymyślą.

 7. #167

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  Ciekawe z której BLT zmodernizują MiGi
  Artykuł portalmundurowy.pl  Inspektorat Uzbrojenia , 10 bm. podpisał dwie umowy na dostawę dla Sił Zbrojnych RP systemu identyfikacji swój-obcy (IFF) oraz na realizację pracy rozwojowej programu Jarzębina-S .

  Umowa dotycząca systemu IFF została zawarta pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2. Zgodnie z umową WZL 2 dostarczy i wykona montaż urządzeń IFF standardu Mark XII (mod 5) w ilości16 sztuk na samolotach MiG-29. Umowę podpisali I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański oraz ze strony WZL 2: prezes zarządu – dyrektor naczelny Leszek Walczak i wiceprezes zarządu – dyrektor jakości Szymon Dankowski.

  Umowa zostanie zrealizowana do 30 października 2020 roku, a jej wartość wynosi 67 mln zł. Realizacja podpisanej umowy zwiększy możliwości bojowe samolotów MiG-29 oraz usprawni samodzielne lub w ugrupowaniu wykonywanie zadań w systemie obrony powietrznej kraju, czy prowadzenie defensywnych i ofensywnych działań powietrznych zgodnie z wymaganiami NATO, a także wykonywanie lotów i przelotów w europejskiej przestrzeni powietrznej, zgodnie z wymaganiami określonymi przez EUROCONTROL.

  – Podpisujemy dwie interesujące umowy: jedna na ponad 67 milionów złotych z WZL 2 w Bydgoszczy. To jest umowa, która pozwala dostosować samoloty MiG-29, czyli postsowiecki sprzęt do najwyższych wymagań NATO, i co ważne, poprowadzi to bardzo dobra polska firma – podkreślił wiceminister Bartosz Kownacki podczas briefingu prasowego po podpisaniu umów.

  Umowę na realizację pracy rozwojowej – projektowanie i rozwój pod tytułem: System sterowanych ładunków wybuchowych, kr. JARZĘBINA-S pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia a konsorcjum firm: Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej, Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „Belma” i spółka MindMade podpisali: I zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Techniki Inżynieryjnej Leszek Bogdan.

  W wyniku podpisanej umowy opracowany zostanie prototyp systemu oraz Dokumentacja Techniczna Wyrobu. Umowa zostanie zrealizowana do 31 października 2019 roku, a jej wartość wynosi ok. 15 mln zł.

  – Druga umowa to praca badawczo-rozwojowa na system ładunków wybuchowych, który ma zastąpić miny przeciwpiechotne. Praca, która trwa w Polsce od 2008 roku - 9 lat niemożności. Wreszcie udało się dojść do etapu, kiedy zostanie przedstawiony prototyp i dokumentacja techniczna, a później trafi do produkcji seryjnej. Umowa na 15 milionów złotych, która daje w perspektywie tym zakładom WITI, Belma i MindMade duże perspektywy na przyszłość. To jest nowoczesny system dostosowany do obowiązujących przepisów – stwierdził sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki.

  Głównym zadaniem systemu będzie kontrolowane rażenie siły żywej przeciwnika przy spełnieniu wymagań Konwencji Ottawskiej. Będzie on nowym elementem systemu budowy zapór inżynieryjnych, wpisujących się w koncepcję inteligentnego pola walki, zwiększającym efektywność oddziaływania, przy zmniejszeniu liczby żołnierzy i środków transportowych zaangażowanych w ten proces.

  – To pokazuje jasno - polska armia się zmienia, modernizuje. Są inne głośne umowy, o których państwo często słyszycie, o które często państwo się dopytujecie - one też oczywiście trwają, ale warto zwrócić uwagę na ciężką pracę po stronie przemysłu polskiego, to bardzo ważne, i po stronie Inspektoratu Uzbrojenia – podsumował wiceminister Kownacki.

  ***

  Umowa na dostawę wraz z montażem urządzeń IFF samolotów MiG-29 do standardu Mark XII (mod 5) w ilości 16 sztuk. Obejmuje dostawę szesnastu kompletnych systemów identyfikacji bojowej IFF standardu Mark XIIA wraz z montażem i integracją z systemami pokładowymi samolotów MiG-29, dostawę dwóch pakietów logistycznych oraz dwóch zestawów Aparatury Kontrolno-Pomiarowej, dostawę dokumentacji technicznej oraz przeprowadzenie szkolenia teoretycznego i praktycznego personelu latającego i technicznego w zakresie budowy, użytkowania i eksploatacji nowo zabudowanych urządzeń i agregatów na samolotach. Wykonawcą umowy są Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy.

  Umowa na realizację pracy rozwojowej – projektowanie i rozwój pt.: „System sterowanych ładunków wybuchowych” kr. JARZĘBINA-S. Celem pracy rozwojowej jest pozyskanie środka alternatywnego dla min przeciwpiechotnych, które zostały wycofane z SZ RP w związku z ratyfikacją przez Rzeczpospolitą Polską Konwencji Ottawskiej o zakazie użycia, składowania, produkcji i transferu min przeciwpiechotnych oraz o ich zniszczeniu.

  System wyposażony będzie w system wykrywania i lokalizacji, zestaw strefy ostrzegania oraz zestaw strefy odstraszania.

  Wykonawcą umowy jest konsorcjum w skład którego wchodzą:

  - Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej – lider konsorcjum;
  - Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A.;
  - MindMade Sp. z o.o. 

 8. #168

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  EPGD

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz posta
  Ciekawe z której BLT zmodernizują MiGi
  Przecież odpowiedź na to pytanie jest (niestety) tylko jedna...

  Na potwierdzenie:
  http://www.rtl.put.poznan.pl/sites/f...2Bydgoszcz.pdf
  Wojsko kupuje system swĂłj-obcy dla MiG-29. W otwartym przetargu | Energetyka24

  M.

 9. #169

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  beaviso jeżeli masz na myśli MiGi z 23 bazy to od 2019 r malbork nie bedzie lata ponieważ NATO będzie obowiązywał MOD5a bez tego nie polatamy

 10. #170

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  ahmed, ale że co, ot tak sobie lekką ręką pozbędziemy się jednej eskadry szybkich?

 11. #171

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  Ogólnie 2019 rok całe NATO przechodzi na MOD5. Malborskie samoloty wtedy beda mogły latac tylko jako agresor dla swoich i na loty szkolne. Odpadną zpełnienia DB, przelotów za granice i udziału w ćwiczeniach.

 12. #172

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  No to fakt - kiepsko to trochę dla was wygląda. Chyba, że się decyzje zmienią i też wasze doposażą. Jest taka szansa???

 13. #173

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  Tego nikt nie wie. Zastanawia mnie jedno dlaczego dwucyfrowych naszych nie modernizują

 14. #174

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  EPGD

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz posta
  Tego nikt nie wie. Zastanawia mnie jedno dlaczego dwucyfrowych naszych nie modernizują
  Nie były w pierwotnym planie. Prawdę mówiąc, parę lat temu sądziłem, że malborskie dwucyfrowe (65, 66, 77, 83, 92) zostaną zmodernizowane i zasilą 23.blt, a Malbork pójdzie na wygaszenie.

  M.

 15. #175

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez beaviso Zobacz posta
  (65, 66, 77, 83, 92)
  Mała poprawka 65, 66, 70, 77, 92

 16. #176

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  EPGD

  Domyślnie

  Dzięki, wiedziałem że pewnie się pomylę nie sprawdzając.
  Przy okazji - czy te 5 sztuk faktycznie jakoś odstaje od ex-niemieckich pod względem pozostałości resursu i ogólnie stanu technicznego?

  M.

 17. #177

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  beaviso odstają troszkę wyposażeniem oraz nalotem ok 1000 godzin mniejszym od ex niemeckich. Stan techniczny jest porównywalny.

 18. #178

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  EPGD

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz posta
  beaviso odstają troszkę wyposażeniem oraz nalotem ok 1000 godzin mniejszym od ex niemeckich. Stan techniczny jest porównywalny.
  A jednak - 1000 godzin to już różnica w papierach. Pewnie jakieś 8-10 lat eksploatacji.

 19. #179

  Dołączył
  Nov 2008

  Domyślnie

  No tak rocznie ok 150 h lotu trzeba liczyć z postojem na prace tak wyjdzie jak piszesz.

 20. #180

  Dołączył
  Oct 2016
  Mieszka w
  EPKS

  Domyślnie


  Polecamy

  Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. dostarczą dwa silniki do znajdujących się na wyposażeniu Polski maszyn MiG-29. Jak wskazuje 3 Regionalna Baza Logistyczna

  WZL Nr 4 dostarczy silniki do MiG-29 | Defence24

  PS
  Doczytałem że interrogatory IFF które będą montowane przez WZL2 są od BAE Systems a nie z PIT Radwar, wie ktoś coś więcej?

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7 8 9 10 11 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 19-11-2017, 11:25
 2. 18-11-2017, 21:29
 3. 17-11-2017, 16:28
 4. 17-11-2017, 01:09
 5. 16-11-2017, 20:42
 6. 15-11-2017, 13:36
 7. 14-11-2017, 11:24
 8. 14-11-2017, 11:12
 9. 14-11-2017, 11:07
 10. 14-11-2017, 10:47
 11. 14-11-2017, 09:26
 12. 14-11-2017, 09:25
 13. 14-11-2017, 09:15
 14. 14-11-2017, 08:54
 15. 14-11-2017, 08:42
 16. 14-11-2017, 08:21
 17. 14-11-2017, 07:53
 18. 14-11-2017, 07:35
 19. 14-11-2017, 07:32
 20. 14-11-2017, 02:35
 21. 14-11-2017, 01:44
 22. 14-11-2017, 00:42
 23. 14-11-2017, 00:14
 24. 14-11-2017, 00:02
 25. 13-11-2017, 23:42
 26. 13-11-2017, 23:20
 27. 13-11-2017, 23:16
 28. 13-11-2017, 23:01
 29. 13-11-2017, 22:49
 30. 13-11-2017, 22:47
 31. 16-04-2014, 19:50
 32. 16-12-2013, 01:44
 33. 09-08-2013, 05:42
 34. 29-06-2013, 22:29
 35. 03-06-2013, 13:05
 36. 14-03-2013, 20:59
 37. 28-01-2013, 09:57
 38. 28-01-2013, 01:27
 39. 11-11-2012, 16:06
 40. 18-10-2011, 20:20
 41. 25-09-2011, 21:27
 42. 24-02-2011, 20:44
 43. 21-12-2010, 10:58

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •