Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    3miasto

    Domyślnie An-2, 1G9860 (9860)


    Polecamy

    1. Numer seryjny:
    An-2, 1G9860

    2. Numery taktyczne:
    9860

    3. Data produkcji:
    Brak danych

    4. Data dostawy:
    Brak danych

    5. Użytkownicy i okres użytkowania:
    00.00.0000 r. - 10.09.1996 r., JW Brak danych (42 el)
    10.09.1996 r. - 15.01.1998 r., JW 1593 (1 plm)
    15.01.1998 r. - 00.00.0000 r., JW Brak danych (3 el)

    6. Prace na samolocie wykonane poza jednostką macierzystą:
    Brak danych

    7. Ostatni lot (data, stopnie, imiona i nazwiska załogi):
    Brak danych

    8. Ilość lądowań i nalot:
    Brak danych

    9. Uwagi:
    W rejestrze cywilnym jako SP-AMR

  2. #2
    Moderator
    Awatar MaciekK84

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz

    Domyślnie

    Tak wygląda: http://www.jetphotos.net/showphotos....=1G98-60&manu=
    To ten właśnie Antek na pokazach w Krakowie zasłynął pętlą: http://pl.youtube.com/watch?v=5VKjPf1SjpI
    Pozdrawiam!
    Maciek


  3. #3

    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Domyślnie

    An-9860 to kolejny obsługiwany przeze mnie samolot w 42 elłt.Numer tej jednostki to 1132.Samolot do eskadry przyleciał w czerwcu 1992r.Akurat na początku czerwca wróciłem z Zamościa,gdzie byłem słuchaczem Podoficerskiej Szkoły Zawodowej.I po powrocie poznałem załogę tego samolotu,która została oddelegowana do JW 1132,celem "dolatania" do 40 godzin nalotu załogi.Te 40 godzin nalotu,potrzebne jest jako minimalny nalot roczny dla załóg statków powietrznych,żeby mogli oni otrzymywać tzw."lotkę'.W Mińsku Mazowieckim ciężko było im w tamtym okresie "złapać"te 40 godzin i zostali oddelegowani rozkazem ówczesnego D-cy 1 PLM do JW 1132.Samolot najprawdopodobniej został wyprodukowany w 1976r.Piszę najprawdopodobniej,bo nie pamiętam dokładnie.Faktem jest,że spośród wszystkich samolotów AN-2 należących do 42 EL,9860 miał najdłuższy resurs wojskowy.Jak widać,w cywilu lata do dziś.Resurs wojskowy jest krótszy niż cywilny.Jego resurs kończył się w 2006r.(Na pewno.)A w wojsku te samoloty "dostawały"resurs na 30 lat.Sprawdź to,jeśli możesz,bo mogę się mylić.Skład załogi która nim przyleciała-ca kpt.Julian Sławiński,2-gi pilot por.Damian Nockowski,technik pokładowy st.chor.sztab.Grzegorz Stańczuk.Ostatni lot w eskadrze tym samolotem wykonała ta sama załoga,oprócz kpt,Sławińskiego,który odszedł do cywila w 1.96r.data też się zgadza.Zastąpił go w tym locie por.Jarosław Borowiec.Ten lot odbył się na kilka tygodni przed rozwiązaniem(niestety)42 Eskadry.Została ona rozwiązana pod koniec listopada 1996r.Co do składu załogi po powrocie samolotu,to bardzo szybko się on zmienił.W 1.97r.chor.Stańczuk odszedł na emeryturę,pozostał tylko por.Nockowski.A kto nim latał w Mińsku,tego nie wiem.Ogólnie był to bardzo dobry samolot,jego jedyną wadą było największe zużycie oleju spośród naszych samolotów.Robione były badania w Instytucie Techniki Wojsk Lotniczych,ale żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.Przyjęto,że może to być taka wada fabryczna,co jak widać nie przeszkadzało ,żeby latał.Oleju w czasie lotu na pewno by mu nie zabrakło.Prace poza jednostką były wykonywane tradycyjnie w Łasku do 1994r.do momentu rozwiązania PWL-u tamże,a później samolot latał do Powidza.Daty rozwiązania PWL-u w Łasku chyba nie pomyliłem?Technik naziemny-chor.Tomasz Jazgarski.To był mój etatowy samolot.Rozstawałem się z nim tylko na czas urlopu.Podobnie było z innymi samolotami.Żaden rzecz jasna nie mógł pozostać bez opiekuna,gdy jego 'właściciel"był na urlopie.Pozdrawiam,Tomek.

  4. #4
    Awatar tiamat

    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Domyślnie

    Dziś latał w okolicach ujścia Sanu do Wisły...czy ktoś z forumowiczów może wie co tę maszynę sprowadziło w te strony??Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tiamat Zobacz posta
    Dziś latał w okolicach ujścia Sanu do Wisły...czy ktoś z forumowiczów może wie co tę maszynę sprowadziło w te strony??Pozdrawiam
    Zapewne akcja szczepienia lisów.

  6. #6
    Awatar tiamat

    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Domyślnie

    Zgadza się,dopiero dzisiaj lokalne media podały info w tej sprawie.Dzięki...

  7. #7
    Awatar Pavlo

    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    KROSNO[EPKR]


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •