Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
 1. #1
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie Wadliwe Embraery LOT-u.


  Polecamy

  Pt, 2007-03-23 10:59 (aktualizacja: 11:06)
  Wadliwe Embraery LOT-u.
  W 7 samolotach LOT-u wykryto wadliwie działające trapy ratunkowe. Kontrolerzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymali loty samolotów Embraer 170 i 175 do czasu wymiany niesprawnych części.Wada nie grozi katastrofą w czasie lotu, ale zmniejsza szanse na skuteczną ewakuację w razie wypadku. Mimo to kontrolerzy Urzędu Lotnictwa Cywilnego zabronił latać tymi maszynami do czasu usunięcia usterek. Powodem zepsucia się tych trapów nie jest bieżąca eksploatacja, ale prawdopodobnie przyczyny konstrukcyjne - mówi Katarzyna Krasnodębska.

  Część wadliwych trapów już została wymieniona, reszta napraw ma być zrobiona do poniedziałku. W siedmiu samolotach trapy miały więcej niż dwa lata, czyli nie dokonano w terminie obowiązkowej wymiany. Winę za to ponoszą zarówno producent jak i LOT, który zaniedbał terminy. LOT posada 10 maszyn typu Embraer 170 i 6 samolotów typu Embraer 175. Pierwszy zabiera na pokład 70 pasażerów, drugi - 82 osoby.
  RMF FM

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Szczerze mówiąc, mocno jestem tym zaskoczony! Chyba to pierwszy przypadek, jak sobie przypominam, żeby LOT-owi zarzucono nieterminową obsługę maszyn i aż takie zaniedbanie.
  ________________________________________
  Pozdrawiam, Krzysiek.

  "If you need a machine and don't buy it, then you will ultimately find that you have paid for it and don't have it" - courtesy of Henry Ford.

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Mogli zapomnieć :P
  Przecież tyle razy ostatnio zmieniali prezesa

 4. #4
  Awatar gaugan

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  villanoof

  Domyślnie

  W związku z informacją przekazywaną przez media, dotyczącą uziemienia decyzją Urzędu Lotnictwa Cywilnego 7 maszyn Embraer 170/175 należących do PLL LOT S.A., wyjaśniamy:  13 marca 2007roku Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał PLL LOT zalecenia:

  - wymiany w Embraerach 170/175 trapów starszych niż 2 lata od daty produkcji

  - przeprowadzania testów operacyjnych każdego trapu nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy.  ULC wyznaczył termin wykonania powyższych zaleceń do 18-go marca godz. 24.00, z terminem powiadomienia do 19-go marca godz. 10.00  LOT wykonał powyższe zalecenia w całości i powiadomił ULC w wyznaczonym terminie.  23 marca ULC wydał komunikat potwierdzający ten fakt.  Wszystkie operacje lotnicze LOT wykonywane są zgodnie z rozkładem.  Zespół Prasowy

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Achh, to dlatego ostatnio tak dużo było podmian...

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Usterka usunięta. Embraery mogą latać

  Po problemach z prezesem naszemu narodowemu przewoźnikowi przytrafiły się kłopoty z usterkami w samolotach.

  10 dni temu podczas przeglądu embraerów 170 i 175 mechanicy LOT zauważyli, że trapy ewakuacyjne mają defekty, które powstały podczas produkcji. Zgodnie z procedurą powiadomili Urząd Lotnictwa Cywilnego i producenta maszyn, brazylijskiego Embraera. ULC dał czas do 19 marca na usunięcie usterek. Wadliwe trapy zostały wymienione, a maszyny wróciły na trasy.

  I nie byłoby problemu, gdyby nie wczorajsza wypowiedź rzeczniczki ULC Katarzyny Krasnodębskiej dla RFM FM. Powiedziała, że część embraerów LOT została uziemiona, a maszyny mogą latać dopiero od najbliższego poniedziałku. W rozmowie z "Rz" przyznała, że rzeczywiście polski przewoźnik szybciej usunął defekty, ale utrzymywała, że "na razie część floty jest wyłączona". Dopiero późnym popołudniem ULC wydał nowy komunikat, prostując informacje rzeczniczki.

  To pierwsza awaria w samolotach Embraera, który buduje coraz większe maszyny. Jego największe modele zaczynają konkurować z najmniejszymi airbusami i boeingami. Ponieważ LOT jest najpoważniejszym klientem firmy w naszym regionie, Embraer planuje zbudowanie w Warszawie centrum serwisu swoich maszyn.

  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...omia_a_23.html

 7. #7
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  Po problemach z prezesem naszemu narodowemu przewoźnikowi przytrafiły się kłopoty z usterkami w samolotach.
  Okazało sie, ze w sytuacjach nagłych znacznie łatwiej jest ewakuowac jednego prezesa niz stu pasazerów. Wymieniono jednak wszystko jak leci. I prezesa, i trapy. Grunt to sprawne działanie.

 8. #8

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  hehe szkoda ze trapy wymieniono na inne a prezesa na razie brak...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •