Witam

Nie jestem przekonany, że zakładam ten temat w odpowiednim dziale, ale chcę uzyskać rzetelnych odpowiedzi od ludzi zapoznanych z tematem.

Może najpierw coś o sobie, Chodzę drugi rok do technikum lotniczego w Szwecji, które kształci techników lotniczych. Z tego co wiem to potrzeba zdać egzaminy ze wszystkich 17tu modułów, by potem móc zacząć 2 - bądź 3 letnią praktykę, by móc potem zgłosić się po którąś z licencji (B 1.1; B 1.2; B 1.3; B 1.4; B.2). W szkole została mi jeszcze druga i trzecia klasa oraz 10 tygodni teorii, i zakładając, że zdam wszystkie egzaminy będę mógł rozpocząć praktykę w LOTcie na licencję B 2? Ile lat trwa praktyka ze zdanymi wszystkimi egzaminami? Jakie zadania dostaje się na praktyce?

Oczekuję odpowiedzi na moje pytania, a nie zalewaniem mnie linkami do innych tematów bądź proszeniem mnie o użycie wyszukiwarki.

Chciałbym jeszcze wiedzieć jak wyglądają zarobki na praktyce oraz jak gdy ma sie już zdobytą licencję (nie znalazłem jeszcze nigdzie żadnych rzetelnych informacji na ten temat) I czy jest to praca prestiżowa i lepiej płatna niż np. kelner bądź budowlaniec.

Tu jest to jeden z najlepszych zawodów, jest baardzo dobrze płatny, ale mam już dosyć bycia za granicą, więc wolę wrócić do Polski i pracować na miejscu.

I jak to wygląda z przyjmowaniem na praktykę? Z dobrymi ocenami oraz wszystkimi zdanymi egzaminami jest szansa się dostać od razu po skończonej szkole?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, jestem gotowy na słowa krytyki. Jeżeli będzie Wam brakowało informacji o mnie lub nie określiłem sprawy jasno to proszę powiedzieć, spróbuje wyjaśnić wtedy dokładniej.