Strona 1 z 53 1 2 3 11 51 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1058
Like Tree994Likes

Wątek: E75 i E90/95 dla LO

 1. #1
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie E75 i E90/95 dla LO


  Polecamy

  Archiwum tego tematu znajdziecie:
  http://www.lotnictwo.fora.pl/viewtop...?t=682&start=0


  Dalszą rozmowę proszę prowadzić tutaj.

 2. #2

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  RKV

  Domyślnie

  Warto chyba wspomnieć o przypadającej na 8 marca 10 rocznicy pierwszej dostawy E-jeta dla Lotu. Polskie Linie Lotnicze były pierwszym klientem Embraera, który otrzymał samolot z nowej rodziny E-jet. 17 marca 2004 roku SP-LDA zainugurował lotem do Wiednia służbę w LOT.

  Informacja prasowa
  egon.olsen, tartal and kacper232 like this.

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  EPRZ

  Domyślnie

  I w tę właśnie przedwczorajszą rocznicę, tymże pierwszym E-Jetem SP-LDA miałem przyjemność lecieć do Rygi. Natomiast wczorajszy powrót odbył się dla odmiany 600th E-Jetem SP-LII. Tak się ciekawie złożyło.

 4. #4
  skorzewski
  Goście

  Domyślnie

  Komentarz tygodnia 07.03-13.03.2014 Marek Serafin, 2014-03-14
  10-ta rocznica dostawy pierwszego samolotu z rodziny Embraer 170
  Z powodów, których możemy się tylko domyślać, LOT nie „chwali” się tym, że był pierwszą na świecie linia lotniczą, która odbyła handlowy rejs samolotem Embraer 170. LOT odebrał od producenta pierwszego Embraera 8-ego marca 2004, a pierwszy rejs na trasie Warszawa - Wiedeń wykonał 17-ego marca.
  W ten sposób rozpoczął się proces rozwoju najbardziej popularnej rodziny regionalnych odrzutowców, która obecnie składa się z czterech podtypów: Embraerów 170/175/190 i 195.

  Już wcześniej polski przewoźnik wykorzystywał znacznie mniejsze Embraery 145 mające jedynie 49 foteli.
  Ówczesna strategia handlowa LOT-u, w bardzo znacznym stopniu nadal kontynuowana, zakładała operowanie na wielu ważnych trasach ze znaczną ilością częstotliwości. Było to konieczne, aby rozkład rejsów był dogodny dla pasażerów biznesowych, z obu rynków, i dawał maksymalne możliwości tranzytowe. LOT starał się też uruchamiać nowe rejsy do Europy Wschodniej, mimo, iż potencjał ruchu był tam ograniczony. Nawet najmniejsze samoloty z rodziny Boeinga (B737-500) były zdecydowanie za duże, aby mogły być wykorzystane do obsługi trzech rejsów dziennie na rejsach do Sztokholmu, Mediolanu, a nawet Amsterdamu. Podobna sytuacja dotyczyła możliwości uruchomienia połączeń do St. Petersburga, Odessy czy też Mińska. Embarer 145 nie był jednak dobrym samolotem. Jego koszty jednostkowe były bardzo wysokie, a dodatkowo miał ograniczenia operacyjne (zasięg). Na wielu trasach był też często za po prostu za mały. Rodzina Embraerów 170 stanowiła właściwe rozwiązanie strategicznych siatkowych problemów przewoźnika na wiele lat. Bardzo ważne, było to, że oferowała samoloty o zróżnicowanej wielkości dające możliwość właściwego dostosowania typu samolotu do obsługiwanego rynku. Należy też pamiętać, że Boeing 737 500 lub jego odpowiednik A318 nie są „dobrymi” samolotami, przede wszystkim, ze względu na wysokie koszty jednostkowe. Tak naprawdę ekonomiczne podtypy B737 lub A320 zaczynają się od samolotów 140-150 miejscowych. A te z punktu widzenia strategii LOT-u były i (zdaniem niżej podpisanego nadal są) zdecydowanie za duże na większości tras. No, chyba, że LOT zmieni model biznesowy. Ale to już „temat na inne opowiadanie”.

  Jeżeli chcemy upewnić się, że regionalne odrzutowce są właściwymi typami samolotów do obsługi rynków w Europie Centralnej i Wschodniej to wystarczy sprawdzić, w jaki sposób Lufthansa operowała i operuje do portów regionalnych w Polsce. Nawet teraz, po upływie kilkunastu lat od chwili, gdy LOT podjął decyzję o wprowadzaniu, w bardzo szerokim zakresie samolotów z rodziny Embraera, Lufthansa do wszystkich polskich miast, oczywiście z wyjątkiem Warszawy lata, przede wszystkim, samolotami regionalnymi odrzutowcami. Operacje większymi samolotami są relatywnie nieliczne. Dzięki temu może oferować nawet siedem rejsów dziennie. A przez bardzo wiele lat wykorzystywała, praktycznie wyłącznie, regionalne odrzutowce.
  Taka strategia sprzętowa LOT-u była często krytykowana. Zwracano uwagę, na wyższe niż w „normalnych” samolotach średniego zasięgu koszty jednostkowe i niższy, zdaniem niektórych, komfort podróży. Jednak strategia ta umożliwiła LOT-owi umocnienie się na kluczowych rynkach w Europie Zachodniej oraz stopniowy rozwój siatki połączeń w naszym regionie. Dzięki temu przewoźnik zdobył „monopolistyczną” pozycję na wielu ważnych trasach (MXP, ARN, HAM, BCN, GVA) i był w stanie wytrzymać presję ze strony znacznie silniejszych konkurentów – AF, KL, SK itd.

  Dla wielu komentatorów to, co działo się w Locie przez ostatnie kilkanaście lat, no może z wyjątkiem ostatniego okresu, to był okres porażek i pomyłek. Warto więc przypomnieć, że to LOT pierwszy pomyślnie wprowadził do floty rodzinę regionalnych odrzutowców, a później miał być pierwszym w Europie użytkownikiem B787.

  jtf2 likes this.

 5. #5

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  PRTL względnie pozytywnie o Locie, warto odnotować ten zadziwiający przypadek.

 6. #6
  CRC
  CRC jest nieaktywny
  Awatar CRC

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  urodzony na Rakowcu

  Domyślnie

  szykujcie aparaty bedzie naprawde cos ładnego

 7. #7
  Awatar Janecki

  Dołączył
  Jan 2013

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez CRC Zobacz posta
  szykujcie aparaty bedzie naprawde cos ładnego
  Szczegóły?

 8. #8
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  NIedługo zobaczysz Andrzej, nie spojleruj
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 9. #9

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  Czy ktoś zna przyczynę odwołania LO232? SP-LID jako LO9002 dopiero teraz wraca do WAW.

 10. #10
  Awatar Finch

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie

  CRC, Egon... Już pół miesiąca i nadal nic nie wiadomo...

 11. #11
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  W piątek przed południem wszystko bedzie jasne (i pojawia sie zdjecia)
  Finch likes this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 12. #12

  Dołączył
  Jun 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez egon.olsen Zobacz posta
  W piątek przed południem wszystko bedzie jasne (i pojawia sie zdjecia)
  Czy nie stał w nieco uchylonym hangarze wczoraj?

 13. #13
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  nic, nic nie umknie czujnym oczom...
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 14. #14
  Awatar kaspric

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Z fb LOT:  Prezentuje się pięknie

 15. #15
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie  Naprawdę ładnie leży
  jarekch, Tom_EPKK, Adik_s and 14 others like this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 16. #16
  Awatar pawel111

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Wrocław/ Ludwikowice

  Domyślnie

  Myslałem, że będzie kolejny samolot z malowaniem a`la Mike Tyson, a tu zaskoczenie. Mimo wszystko to malowanie retro wygląda nieźle .

 17. #17
  Awatar Tom_EPKK

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  KRK/EPKK

  Domyślnie

  Bardzo ladnie sie prezentuje, w koncu ktos zrobil cos z pomyslunkiem
  ...My Eyes Can See What Others Cannot...
  EPKK Spotters @Facebook

 18. #18

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  górach

  Domyślnie

  Bardzo udane malowanie.

  Przy okazji: czy wszystkie E175 LI... idą do przemalowania na nowe kolory i ten jeden dostał Retrojeta czy pozostałe (oczywiście bez LIG,H) mają nadal stare malowanie?

 19. #19
  Awatar chojnice1

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  Chojnice

  Domyślnie

  Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego samoloty B734 SP-LLE, E190 SP-LNA/LNB/LNC i E170 SP-LIA/LIB/LIC/LID/LIE/LIF/LII/LIK/LIL/LIM/LIN/LIO nie są przemalowane na nowe malowanie jak to mają inne samoloty? Czy nie lepiej by to wyglądało? Wszystkie samoloty w nowym malowaniu, a jeden w retro. Jakoś inne linie nie mają takich mieszanek, choćby Lufthansa czy Air Berlin. Czy w Locie musi być taki nieporządek? LOT powinien brać przykład od innych linii, np. BER.

  P.S. Byłbym za tym, aby LOT już nie wypożyczał naszemu rządowi tych dwóch samolotów SP-LIG/LIH. Narzekają, że trzeba kasować trasy, bo nie mają na czym latać, to po co w takim razie jeszcze wypożyczają maszyny dla rządu? Czy to jest normalne? Chyba nie. A tak poza tym rząd pewnie stać na zakup własnych samolotów i by mogli przestać się ośmieszać. LOT pozbywał się ostatnio B763, to czy nie mogli wykupić od nich jednego? Nie wcale, bo po co? Lepiej latać Dreamlinerami do Ameryki za nasze pieniądze.

 20. #20

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  górach

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez chojnice1 Zobacz posta
  Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego samoloty B734 SP-LLE, E190 SP-LNA/LNB/LNC i E170 SP-LIA/LIB/LIC/LID/LIE/LIF/LII/LIK/LIL/LIM/LIN/LIO nie są przemalowane na nowe malowanie jak to mają inne samoloty?
  Samoloty przemalowywane są sukcesywnie, wtedy kiedy przychodzi ich pora na odświeżenie malowania (czy duży przegląd). LIA do LIF były dostarczane w 2006 i 2007, może właśnie przyszła ich pora. W obecnej sytuacji LOT przemalowywanie wszystkiego na siłę byłoby rozrzutnością.

Strona 1 z 53 1 2 3 11 51 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •