Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie Były wiceminister infrastruktury podejrzanym w śledztwie ws. prywatyzacji LOT-u


  Polecamy

  Były wiceminister infrastruktury podejrzanym w śledztwie ws. prywatyzacji LOT-u

  Były wiceminister infrastruktury Wojciech J. jest kolejnym podejrzanym w prowadzonym w Katowicach śledztwie dotyczącym prywatyzacji firm Stoen i LOT - wynika z nieoficjalnych informacji źródeł zbliżonych do śledztwa. Wcześniej zarzuty korupcyjne w tej sprawie usłyszało pięć innych osób, m.in. b. szef UOP generał Gromosław Czempiński.

  Biznesmen i lobbysta Wojciech J. w rządzie Leszka Millera był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury, odpowiedzialnym m.in. za sprawy zamówień publicznych. Ministrem był wówczas Marek Pol. Rzecznik katowickiej prokuratury apelacyjnej, prok. Leszek Goławski, nie komentuje nieoficjalnych informacji o postawieniu Wojciechowi J. zarzutów. Zapowiedział, że nowe informacje dotyczące śledztwa będą przedstawione podczas konferencji w katowickiej prokuraturze w piątek o godz. 11.

  Według RMF FM zarzuty stawiane Wojciechowi J. mają dotyczyć przyjęcia łapówki przy prywatyzacji LOT-u.

  Pod koniec listopada na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach zatrzymano pięć osób, w tym b. szefa UOP gen. Czempińskiego. Prokuratura postawiła im zarzuty dotyczące korupcji i prania pieniędzy pochodzących z korupcji. W przypadku Czempińskiego zarzuty dotyczą prywatyzacji Stoenu. Wszystkich pięciu podejrzanych wyszło na wolność po wpłaceniu poręczeń majątkowych. Grozi im do 10 lat więzienia.


  ( za GAzeta.pl)
  Ostatnio edytowane przez egon.olsen ; 09-12-2011 o 10:25 Powód: formatowanie

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •