Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie Podsumowanie 2011


  Polecamy

  Za dzisiejszą informacją prasową:


  Podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. przedstawił wstępne wyniki przewozowe i finansowe za rok 2011.

  Zaplanowana na 2012 rok rentowność z działalności operacyjnej oznacza osiągnięcie 52,5 mln złotych zysku i poprawę wyniku operacyjnego o ponad 750 mln złotych w okresie 2010-2012.W 2011 roku PLL LOT S.A. przewiozły na połączeniach rozkładowych 4,376 mln pasażerów, to jest o 9% więcej w porównaniu do roku 2010. Łącznie z charterami, LOT przewiózł w 2011 roku 4,635 mln pasażerów.

  Wynik z działalności podstawowej za rok 2011 wyniósł minus 145,5 mln złotych w porównaniu do minus 163,1 mln w roku 2010. Na taki wynik główny wpływ miały:
  1. dramatyczny wzrost cen paliwa lotniczego o 275 mln złotych (o prawie 30%) w stosunku do roku 2010,
  2. spowolnienie dynamiki przewozów pasażerskich w Europie w IV kwartale oraz skokowy wzrost kursu dolara w końcówce roku,
  3. konsekwentnie wdrażana restrukturyzacja firmy, której pozytywny wynik - 263 mln złotych w skali roku, więcej niż skompensował powyższe czynniki.

  Nie uwzględniając efektów ceny paliwa lotniczego i różnic kursów walut, efektywna poprawa wyniku z działalności operacyjnej w ostatnich trzech latach, dzięki konsekwentnej realizacji programu restrukturyzacji i rozwoju Spółki, to 752 mln złotych - powiedział Marcin Piróg. Jednak żyjemy w realnym świecie, gdzie światowy kryzys ekonomiczny oraz niespotykany wzrost cen paliwa nie pozwolił naszej Spółce na osiągnięcie dodatniego wyniku w ubiegłym roku, mimo ogromnego zaangażowania załogi i skutecznego wdrażania programu zmian w firmie. Nie zmienia to faktu, że poprawa wyniku, rok do roku, w warunkach kryzysu światowego, jest ewenementem na skalę europejską i pozwala z optymizmem patrzeć na rok 2012 i następne.

  Wykorzystanie miejsc w samolotach kształtowało się na poziomie podobnym do roku 2010 - średnio około 74%, a w miesiącach letnich przekraczając 81%.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 2. #2
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez egon.olsen Zobacz posta
  Wynik z działalności podstawowej za rok 2011 wyniósł minus 145,5 mln
  Skoro sprzedali już wszystko co mieli i co mogło ewentualnie wygenerować zyski a na lataniu nadal tracą i nie zapowiada się że będzie lepiej, to jak oni mają ochotę przetrwać kolejny rok?
  no risk, no fun ;D


 3. #3

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  bez szans na następny rok... szkoda....

 4. #4
  L4
  L4 jest nieaktywny
  Awatar L4

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  w lesie

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Gabec Zobacz posta
  Skoro sprzedali już wszystko co mieli i co mogło ewentualnie wygenerować zyski a na lataniu nadal tracą i nie zapowiada się że będzie lepiej, to jak oni mają ochotę przetrwać kolejny rok?
  Wedle prezesa:
  Cytat Zamieszczone przez http://www.rp.pl/artykul/812638.html
  W odróżnieniu naszej konkurencji z regionu mamy aktywa pozwalające finansować rozwój, oraz spłacać zobowiązania z tytułu nietrafionych transakcji zabezpieczenia cen paliw sprzed kilku lat.

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  GDN

  Domyślnie

  W ramach podsumowania: dzis w Polityce jest całkiem spory artykuł o LO, a takze był w Wiadomosciach

 6. #6
  Awatar Stampa

  Dołączył
  Feb 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Kolejny rok, kolejny Prezes, kolejna strata...
  To najważniejsza i niestety najgorsza wiadomość na tym forum od dłuższego czasu...
  St.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •