Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1

  Dołączył
  Apr 2011

  Domyślnie Problem z przesiadką w LO


  Polecamy

  Witam,
  Otóż mam taki problem jutro lecę LO BZG-KRK via WAW ( 05 45-06 45 BZG-WAW i WAW-KRK 08 25- 09 25) z bagażem rejestrowanym więc nie mogę odprawić się online. Słyszałem, że można już nadać bagaż na całą podróż z oddzielnym biletem, na każdy odcinek lotu, i chcę z tego skorzystać bo nie mam dużo czasu na przesiadkę i ponownie muszę przechodzić kontrolę bezp. oraz nadawać bagaż i czekać w kolejkach. Więc moje pytanie, jak mam nadać bagaż na całą trasę skoro nie będę miał karty pokładowej na odcinek WAW-KRK, jak przykleją mi przywieszkę bagażową na kartę pokładową skoro de facto nie będę jej miał? Wiem, że mogę iść po przylocie do WAW do transfer desk i wydrukują mi kartę pokładową na odcinek WAW-KRK ale nie będę miał przywieszki? Nie kłóci to się z jakimiś zasadami/prawami dotyczącymi transportu bagażu?

 2. #2
  Awatar tinek6

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Nowa Iwiczna

  Domyślnie

  W Bydgoszczy, przy odprawie, podczas nadawania bagażu poproś aby nadali aż do Krakowa. Kartę na drugi odcinek możesz uzyskać w strefie transferowej WAW.

 3. #3
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  Spisz sobie numer rezerwacji WAW-KRK i daj agentowi, żeby odpowiednio wprowadził do systemu bagaż, który oczywiście że może pojechać do KRK.
  Odprawić też się możesz online spokojnie - bagaż nie ma nic do tego.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 4. #4

  Dołączył
  Apr 2011

  Domyślnie

  Jesteś pewny, że mogę odprawić się online? Kiedyś jak byłem jeszcze laikiem to wydrukowałem sobie kartę pokładową jak leciałem z bagażem rejestrowanym ( leciałem LO oczywiście) to pani przy stanowisku Check-in podarła kartę pokładową i wydrukowała nową, a po za tym słyszałem, że odprawa online w LO jest tylko dla pasażerów z bagażem podręcznym.

 5. #5
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  Teraz na większości lotnisk są stanowiska 'baggage drop-off' służące właśnie tylko nadaniu bagażu przy odprawie online. Czasem zdarza się jeszcze że agenci zmieniają karty pokładowe na lotnisku, ale to absolutnie w niczym nie przeszkadza.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 6. #6

  Dołączył
  Apr 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  OK, dziękuję bardzo za wyjaśnienie sytuacji

LinkBacks (?)

 1. 27-08-2012, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •