Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 636
Like Tree747Likes

Wątek: 4You Airlines.

 1. #21
  Awatar gaugan

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  villanoof

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez STYRO Zobacz posta
  Ja mam informacje nie z mediow i moje żródło mówi o 3 bazach i w żadnym z tych portów. A samoloty ponoć od miesiąca są już pomalowane w Malezji. Nie włożę ręki w ogień za prawdziwość tych info.
  To dobrze, bo byś rękę stracił

 2. #22
  Awatar Janecki

  Dołączył
  Jan 2013

  Domyślnie

  Bazy w Rzeszowie, Radomiu, Poznaniu

 3. #23

  Dołączył
  Dec 2007

  Domyślnie

  Wiadomo skąd i kiedy będą maszyny?

 4. #24

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie

  na jednym z forów dla CC były informacje, że mają mieć szkolenie w Kijowie, więc obstawiam że stamtąd będzie pochodził co najmniej jeden z samolotów.

 5. #25
  Awatar igor289

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  Łódź/Kraków

  Domyślnie

  Na stronach biur pierwsze loty K2 (więc 4You) są wpisane na 1 czerwca. To już za tydzień, a o nowej linii ciągle prawie nic nie wiadomo.
  https://www.instagram.com/igor.k.photo/
  Trochę fotograficznej twórczości własnej... ;)

  http://flyinglodz.blogspot.com/
  Fotograficzna działalność lotnicza


 6. #26
  skorzewski
  Goście

  Domyślnie

  a co chcesz wiedzieć?

  4You Airlines, to nowa spółka która powstała z inicjatywy polskich przedsiębiorców posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku turystycznym. Prezesem 4You Airlines jest Sylwester Strzylak, natomiast funkcję Wiceprezesa pełni Michał Mikołajczak. Zadaniem 4You Airlines jest zaspokojenie potrzeb rynkowych w segmencie lotów czarterowych dla polskich biur podróży.
  - 4You Airlines to duże wyzwanie. Jednak rosnące potrzeby zarówno touroperatorów jak i klientów pokazują, że na rynku jest zapotrzebowanie na wyspecjalizowanego w branży turystycznej przewoźnika, powiedziałMichał Mikołajczak - Wiceprezes Zarządu 4You Airlines.
  Krzysztof Piątek Prezes Polskiego Związku Organizatorów Turystyki dodaje: - Rynek usług turystycznych w Polsce cały czas się rozwija, pojawienie się nowego przewoźnika czarterowego jest tego potwierdzeniem. Uważam, że będzie to miało korzystny wpływ na swobodę działania touroperatorów oraz możliwość dokonywania przez nich wyboru, jak również pozwoli uniknąć monopolizacji rynku. Obecny boom w turystyce z pewnością daje możliwości realizacji tego przedsięwzięcia. Beneficjentem działań będą zarówno touroperatorzy, jak i klienci, którzy zyskają możliwość wyboru najkorzystniejszej ich zdaniem oferty.
  Loty 4You Airlines będą realizowane przez trzy Airbusy A320, mogące zabrać 180 pasażerów. Na pokładzie każdego z nich podróżnymi zaopiekuje się 4 członków personelu, a za sterami zasiądzie 2 pilotów. Ofertę 4You Airlines będzie wyróżniał dobry stosunek jakości do ceny proponowanych usług. Przewoźnik będzie umożliwiał przeloty w klasie ekonomicznej z 9 polskich miast: Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy. Samoloty zabiorą pasażerów do najpopularniejszych zagranicznych kurortów w Egipcie, Turcji, Tunezji oraz Grecji. Wycieczki do tych miejsc będą oferowały największe biura turystyczne w Polsce współpracujące z firmą Globe Travel Services. Pierwsze loty zostały zaplanowane na początek czerwca.
  Obecnie 4You Airlines oczekuje na wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, który powinna otrzymać jesienią tego roku. Aby rozpocząć świadczenie usług spółka nawiązała współpracę z Eurolot S.A., w ramach której stał się on oficjalnym przewoźnikiem dla 4You Airlines.

  - Powstanie 4You Airlines to odpowiedź na potrzeby rynku. W ostatnich latach zdarzały się sytuacje, w których biura podróży miały problem ze znalezieniem odpowiedniej liczby samolotów. Dzięki 4You Airlines touroperatorzy będą mogli zapewnić poczucie bezpieczeństwa pasażerom oraz komfort podróży tak, aby ich wymarzone wakacje zaczęły się już na pokładzie naszych samolotów, powiedział Michał Mikołajczak - Wiceprezes Zarządu 4You Airlines.

 7. #27
  Awatar igor289

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  Łódź/Kraków

  Domyślnie

  Tak, znam to. A coś słyszałeś chociaż np. jakie mają mieć malowanie, od kogo będą samoloty, a nawet - czy dostali zgodę na latanie?
  https://www.instagram.com/igor.k.photo/
  Trochę fotograficznej twórczości własnej... ;)

  http://flyinglodz.blogspot.com/
  Fotograficzna działalność lotnicza


 8. #28
  skorzewski
  Goście

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez igor289 Zobacz posta
  Tak, znam to. A coś słyszałeś chociaż np. jakie mają mieć malowanie, od kogo będą samoloty, a nawet - czy dostali zgodę na latanie?
  a po co im zgoda na latanie jak to nie oni latać bedą

 9. #29

  Dołączył
  Mar 2013
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez skorzewski Zobacz posta
  a po co im zgoda na latanie jak to nie oni latać bedą
  W jakim sensie Oni nie będą latać ?

 10. #30
  Awatar maciek55

  Dołączył
  Nov 2010

  Domyślnie

  Będzie latał Eurolot dla 4You
  Silesia Spotters


  Pozdrawiam, Maciek

 11. #31
  skorzewski
  Goście

  Domyślnie

  4You Airlines - sukces na starcie?

  Na sezon letni mamy już tylko ostatnie miejsca w samolotach. Kończymy kontraktowanie przelotów na sezon zimowy i planowanie siatki połączeń na przyszły rok - mówi wiceprezes nowej linii lotniczej 4You Airlines4You Airlines to nowa czarterowa linia lotnicza, która ma się pojawić wkrótce na polskim niebie. Początkowo jej samoloty będzie obsługiwać Eurolot, spółka nie odstała jeszcze pozwolenia Urzędu Lotnictwa Cywilnego na samodzielne prowadzenie działalności lotniczej. Pierwsze rejsy zaplanowano na czerwiec.
  Ciągle jednak mało wiadomo, co to za linia i jak swój biznes planują jej właściciele, a nawet kto to jest. Wiceprezes spółki 4You Airlines (prezesem jest Sylwester Strzylak) zarejestrowanej w listopadzie zeszłego roku, Michał Mikołajczak, odpowiedział za pośrednictwem agencji PR na nasze pytania, wysłane do niego i do członka zarządu, a zarazem rzecznika prasowego Alfa Star, Małgorzaty Strzylak.
  Pytania wysłaliśmy po tym, jak nie udało nam się porozmawiać z żadnym z nich osobiście. Odpowiedzi uważamy za niewystarczające, ale wobec trudności w uzyskiwaniu jakichkolwiek informacji, zdecydowaliśmy się opublikować materiał, którym już dysponujemy. Liczymy, że kolejne dni będą przynosić dalsze szczegóły. Tym bardziej, że powiązane personalnie z 4You Airlines biuro podróży Alfa Star deklaruje, że jednym z celów jego niedawnego wejścia na giełdę była chęć uwiarygodnienia swojej działalności przez otwartość i transparentność (czytaj: "Alfa Star wjechała na giełdę wehikułem").
  Pytania Turystyki.rp.pl (14.05.14) i odpowiedzi wiceprezesa 4You Airlines Marka Mikołajczaka (23.05.14) publikujemy w oryginalnym brzmieniu, jedynie po wniesieniu poprawek interpunkcyjnych.
  Turystyka.rp.pl: Kto jest właścicielem (udziałowcem) spółki 4 You Airlines?
  Marek Mikołajczak: Kapitał spółki jest w stu procentach w posiadaniu polskich przedsiębiorców (nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jest to Sylwester Strzylak i dwoje członków jego rodziny - red.). Prezesem spółki 4You Airlines jest Sylwester Strzylak, a wiceprezesem Michał Mikołajczak.
  Jaki jest kapitał spółki?
  Kapitał zakładowy spółki wynosi 600 000 zł. Kwota ta jest adekwatna do ryzyka związanego z prowadzeniem tego rodzaju działalności i stanowi gwarancję zarówno zabezpieczenia finansowego, jak i stabilności prowadzonych operacji.
  Gdzie 4You wydzierżawiła samoloty (przynajmniej nazwa kraju) i na jak długo?
  Niestety, ze względu na tajemnicę handlową, którą jesteśmy związani, nie możemy ujawnić ani źródeł pochodzenia samolotów ani informacji na jak długo zostały one wydzierżawione.
  Jakie to typy samolotów, ile mają miejsc. W którym roku maszyny zostały wyprodukowane?
  W nadchodzącym sezonie letnim loty 4You Airlines będą realizowane przez trzy Airbusy typu A320, mogące zabrać na pokład 180 pasażerów. Są to idealne samoloty do obsługi istniejącego programu naszych linii stąd decyzja właśnie na ten typ samolotu. Docelowo samoloty stanowiące flotę 4You Airlines będą miały około 8 lat.
  Kto zapewni obsługę samolotów? Czy piloci i pracownicy pokładowi będą wynajęci z innej firmy, Eurolotu czy 4You ma już własną ekipę? Jak to będzie w najbliższych miesiącach, a jak w przyszłości?
  Wszyscy pracownicy będą zakontraktowani przez 4You Airlines. Na pokładzie każdego z samolotów obsługę zapewni 4 członków personelu pokładowego oraz 2 pilotów.
  Gdzie będą serwisowane samoloty 4You? Gdzie będzie ich baza?
  Główna baza 4You Airlines będzie w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pozostałe bazy operacyjne będą ulokowane w zależności od bieżących potrzeb. W nadchodzącym sezonie, oprócz Warszawy nasze samoloty będą ulokowane również w Gdańsku i Katowicach.
  Jak długo potrwa uzyskiwanie certyfikatu AOC i innych dokumentów potrzebnych do prowadzenia w pełni samodzielnej działalności przez 4You?
  Uzyskanie wymaganych certyfikatów i koncesji do wykonywania przewozów czarterowych planowane jest już na jesień tego roku.

  Czy spółka ma już jakieś zamówienia z GDS-u [literówka, chodziło nam o GTS, Globe Travel System, czyli firmę pośredniczącą w czarterowaniu samolotów dla mniejszych touroperatorów, którzy nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie całych samolotów] całe czartery lub bloki miejsc. Jeśli tak, to na jakie kierunki, jak duże są te zamówienia.
  Współpracujemy bezpośrednio zarówno z najbardziej renomowanymi touroperatorami jak i mniejszymi biurami wyspecjalizowanymi w organizacji grup turystycznych. Uważamy, że jest to najlepsza forma kontaktu, gdyż w trakcie takich spotkań można wypracować indywidualne i najbardziej optymalne rozwiązania dla każdego klienta. W związku z tym nie planujemy w najbliższym czasie korzystania z systemu GDS [Global Distribution System - system sprzedaży ofert turystycznych - red.].
  Jeżeli chodzi o dalszy ciąg pytania to wykorzystanie naszej floty jest nawet większe niż planowaliśmy. Do końca października tego roku mamy do dyspozycji klientów już tylko pojedyncze możliwości przelotów, a będziemy latać z większości polskich portów lotniczych do Egiptu, Turcji, Grecji, Bułgarii oraz Tunezji. Obecnie kończymy już planowanie oraz kontraktowanie przelotów na najbliższy sezon zimowy oraz kończymy planowanie siatki połączeń na przyszły rok.
  Czy jakieś biuro podróży zdecydowało się wynająć od 4You bezpośrednio samoloty lub bloki miejsc? Czy są touroperatorzy, którzy wyrazili zainteresowanie tym w przyszłości? Ile i w jakim wymiarze zamierza wykorzystywać samoloty 4You biuro Alfa Star (procentowo).
  Niestety nie możemy ujawniać żadnych szczegółów stanowiących tajemnicę handlową.
  Czy Alfa Star zrezygnuje z innych przewoźników w związku z otwarciem 4You lub ograniczy korzystanie z ich usług?
  Alfa Star nie planowała ani nie planuje rezygnacji z usług innych przewoźników czarterowych.
  Jakimi argumentami, atutami 4You zamierza zdobywać klientów? W czym będzie lepsze od konkurencji?
  Ofertę 4You Airlines będzie wyróżniało indywidualne podejście do każdego klienta oraz najlepszy stosunek jakości do ceny proponowanych usług.
  Jak widzi pan najbliższy sezon letni w 4You i przyszłość tej linii lotniczej?
  Rynek turystyczny jest obecnie w bardzo dobrej kondycji i stwarza możliwości do dynamicznego rozwoju 4You Airlines. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz sprzyjającej koniunkturze na wakacyjne wyjazdy Polaków mamy duże szanse na stabilny i długofalowy rozwój, na przestrzeni nadchodzących sezonów.


 12. #32

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  "Jaki jest kapitał spółki?
  Kapitał zakładowy spółki wynosi 600 000 zł. Kwota ta jest adekwatna do ryzyka związanego z prowadzeniem tego rodzaju działalności i stanowi gwarancję zarówno zabezpieczenia finansowego, jak i stabilności prowadzonych operacji."  Jeśli 600 tyś zł to kwota stanowiąca gwarancję stabilności finansowej, to ja mam chyba inne wyobrażenie o lotnictwie. Wystarczy poważniejsze AOG, opóźnienia, hotele dla pasażerów, odszkodowania, dłuższe i niezaplanowane ACMI i te 600 tyś rozpływa się szybciutko.
  Myślę, że nie dotrwają do przyznania własnego AOC, bo trudy i koszty sezonu mogą szybko wykończyć raczkującą firemkę. No i na wakacje z Alfa Star też raczej się nie wybiorę, bo skoro to naczynia powiązane, to możemy mieć też spektakularny upadek biura podróży.[/FONT]
  Ostatnio edytowane przez dyziojr ; 28-05-2014 o 20:41
  //
  <--------|
  \\

 13. #33
  Awatar Fazi

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  Siewierz, Poland

  Domyślnie

  Jaki jest kapitał spółki?
  Kapitał zakładowy spółki wynosi 600 000 zł. Kwota ta jest adekwatna do ryzyka związanego z prowadzeniem tego rodzaju działalności i stanowi gwarancję zarówno zabezpieczenia finansowego, jak i stabilności prowadzonych operacji."


  Jeśli 600 tyś zł to kwota stanowiąca gwarancję stabilności finansowej, to ja mam chyba inne wyobrażenie o lotnictwie. Wystarczy poważniejsze AOG, opóźnienia, hotele dla pasażerów, odszkodowania, dłuższe i niezaplanowane ACMI i te 600 tyś rozpływa się szybciutko.
  Myślę, że nie dotrwają do przyznania własnego AOC, bo trudy i koszty sezonu mogą szybko wykończyć raczkującą firemkę. No i na wakacje z Alfa Star też raczej się nie wybiorę, bo skoro to naczynia powiązane, to możemy mieć też spektakularny upadek biura podróży.
  To samo pomyślałem po zobaczeniu tego "odpowiedniego" kapitału...żeby tylko Eurolot nie stracił na tym dealu jak się coś posypie.
  Ostatnio edytowane przez dyziojr ; 28-05-2014 o 20:51

 14. #34
  Awatar igor289

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  Łódź/Kraków

  Domyślnie

  Czy wiadomo coś nowego? Wg stron biur podróży pierwsze loty K2 (a więc 4You) zaplanowane są na jutro.
  https://www.instagram.com/igor.k.photo/
  Trochę fotograficznej twórczości własnej... ;)

  http://flyinglodz.blogspot.com/
  Fotograficzna działalność lotnicza


 15. #35

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Byłam dziś na Okęciu, na pewno żadnych ich maszyn nie było. No i Sikorki też raczej donoszą, że nie wyrobią się.
  To co? Kto jutro zarobi na Acmi?
  Z ciekawości, które biura i dokąd mają jutro zaplanowane ich loty?
  //
  <--------|
  \\

 16. #36
  Awatar igor289

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  Łódź/Kraków

  Domyślnie

  Jutro Heraklion. Z WRO,KTW,GDN, POZ i WAW. Pierwszy wylot teoretycznie o 10:00 z WAW.
  https://www.instagram.com/igor.k.photo/
  Trochę fotograficznej twórczości własnej... ;)

  http://flyinglodz.blogspot.com/
  Fotograficzna działalność lotnicza


 17. #37

  Dołączył
  Apr 2008
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Czyli napięty dzień. Jeśli nie polecą to kilkaset tysięcy zarobią inne linie. Chyba, ze K2 podstawi Q400 zamiast A320.
  Na stronie Alfa Star cześć tych rejsów już teraz robi P7. Migają jako "zmiana", więc może już założyli, że te rejsy nie wyjdą.
  //
  <--------|
  \\

 18. #38
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  Wszystkie loty bedą o czasie i wszyscy dolecą na wakacje
  jarekch likes this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 19. #39
  Awatar igor289

  Dołączył
  May 2010
  Mieszka w
  Łódź/Kraków

  Domyślnie

  Natomiast m.in SunFun nic nie zmienił. I już raczej nic nie zmieni. Ciekawy jestem co będzie w środę - wtedy K2 widnieje na lotach do AYT z WRO,KRK,GDN,KTW,POZ,LCJ i WAW.

  Edit. Teraz zauważyłem jednak, że na kilku lotach mimo kodu K2 jest wpisany Corendon.

  @egon.olsen - sugerujesz, że 4You wystartuje już jutro, czy są już poustalane zastępcze linie?
  https://www.instagram.com/igor.k.photo/
  Trochę fotograficznej twórczości własnej... ;)

  http://flyinglodz.blogspot.com/
  Fotograficzna działalność lotnicza


 20. #40
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie


  Polecamy

  Przepraszam, nie mam autoryzacji do przekazania konkretnych informacji operacyjnych, moge tylko powiedzieć ze wszystkie loty zapalanowane na jutro sie odbędą.
  igor289 and STYRO like this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


Strona 2 z 32 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 02-12-2014, 12:09
 2. 24-09-2014, 21:26
 3. 23-09-2014, 13:07
 4. 19-09-2014, 08:41
 5. 26-08-2014, 19:58
 6. 21-08-2014, 18:59
 7. 07-08-2014, 12:40
 8. 06-08-2014, 22:02
 9. 31-07-2014, 09:30
 10. 30-07-2014, 12:49
 11. 17-07-2014, 21:46
 12. 17-07-2014, 21:46
 13. 17-07-2014, 19:31
 14. 11-07-2014, 12:24
 15. 26-06-2014, 14:51
 16. 22-06-2014, 10:48
 17. 10-06-2014, 15:14
 18. 09-06-2014, 19:50
 19. 05-06-2014, 22:50
 20. 30-05-2014, 23:20
 21. 29-05-2014, 22:23
 22. 15-05-2014, 06:23
 23. 12-05-2014, 16:11
 24. 07-05-2014, 15:23
 25. 01-05-2014, 21:05
 26. 30-04-2014, 19:59
 27. 30-04-2014, 16:25
 28. 30-04-2014, 15:02
 29. 30-04-2014, 14:28

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •