Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 77
Like Tree36Likes

Wątek: Enter Air planuje pozyskanie szerokokadłubowca.

 1. #21
  Awatar kudak

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Grudziądz

  Domyślnie


  Polecamy

  Zapotrzebowanie jest, pytanie tylko czy na tyle duże aby zapewnić ciągłość lotów. Bo z drugiej strony latanie na 738 BKK-WAW przez AMD, MCT i RZE (tak w rozkładzie było tylko jedno lądowanie, ale jak to bywa z wiatrami). Ponadto katering wraz z wodą kończy się często po 1/3 lotu na tej trasie.

 2. #22
  Awatar master

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  T.G.

  Domyślnie

  Anna Jakubczyk: Jak Pan ocenia polski rynek charterowy? Jakich zmian należy oczekiwać w roku bieżącym? Jak Pana zdaniem rynek ten będzie się rozwijał w ciągu najbliższych 4-5 lat?

  Grzegorz Polaniecki: Polski rynek czarterowy rozwinął się przez ostatnie dwa lata (pomimo globalnego kryzysu) dzięki przejęciu inicjatywy przez polskie linie lotnicze, które doprowadziły do spadku cen przelotów. Polacy bardzo lubią podróżować i zwiedzać inne kraje i jestem przekonany, że rynek ma szansę na dalszy stabilny rozwój. Oferty polskich biur podróży są coraz lepsze, a ceny coraz niższe. To jest recepta na sukces. Ten rok rysuje się bardzo ciekawie i polscy turyści będą mieli do dyspozycji na prawdę super ofertę turystyczną.

  Jeśli chodzi o prognozy na przyszłość musimy pamiętać, że każdy rynek podlega cyklom koniunkturalnym i z pewnością wzdłuż wzrostowej linii trendu będą występowały wahania. Trudno określić jak długi będzie cykl rynku w Polsce, gdyż jest on stosunkowo młody i jeszcze trochę niestabilny. Należy jednak zakładać stały rozwój rynku polskiego w długim horyzoncie czasowym.

  A jak na tym tle wyglądają wyniki Enter Air?
  Enter Air jest dziś liderem rynku i wraz ze swoimi partnerskimi biurami podróży bardzo mocno przyczynia się do jego wzrostu. Nasi partnerzy rosną dynamicznie i dzięki dużemu wolumenowi mogą oferować bardzo niskie ceny za najlepsze hotele, czy pakiety turystyczne. Celem naszej pracy jest tworzenie jak najlepszej oferty turystycznej w cenach dostępnych dla polskiego turysty.

  Jakie są najważniejsze Wasze zamierzenia w bieżącym roku?

  Naszym najważniejszym zadaniem w bieżącym roku jest poprawa jakości. Sprowadzamy nowsze samoloty. Na większości samolotów wymieniamy fotele na bardzo komfortowe siedzenia skórzane, które kupujemy od Lufthansy. Nasze samoloty będą oferowały najlepszy produkt na polskim rynku. Zgodnie z naszą strategią rozwoju, w tym roku wchodzimy też na rynki zagraniczne, między innymi do Francji. Mamy nadzieję na bardzo udany rok.

  Enter Air stał się niekwestionowanym liderem polskiego rynku charterowego. Czy chcecie tę pozycję utrzymać? W jaki sposób? Kogo uważacie za głównego konkurenta?
  Tak. Chcielibyśmy utrzymać pozycję lidera na polskim rynku, gdyż jest on naszym najważniejszym rynkiem, jednak nie za wszelką cenę. Sukces naszej strategii nie wymaga zajmowania pozycji lidera, chociaż oczywiście jest to pozycja dająca pewne dodatkowe punkty przy wycenie firmy. Ale najważniejsza jest rentowność i skuteczne wykorzystanie obecnej sytuacji na rynku polskim i europejskim.

  Trudno jest wyłonić głównego konkurenta. "Konkurenci" szybko się zmieniają. Przychodzą i odchodzą zanim zdążymy się im przyjrzeć. Nasz model biznesowy zakłada, że konkurencja będzie zawsze, więc po prostu robimy swoje.

  Rozwijacie stopniowo rynek przewozów dalekiego zasięgu, przede wszystkim zimowych. Jak to wygląda w bieżącym sezonie? Jakie macie plany na przyszłość?


  Przewozy dalekodystansowe mają duży potencjał, jednak obsługa tego typu tras jest bardzo trudnym tematem. Nasze samoloty wąskokadłubowe są najbardziej efektywne na świecie, ale cały czas szukamy jeszcze lepszych rozwiązań. Pracujemy z producentami samolotów nad odpowiednią konfiguracją samolotu dalekodystansowego, dopasowanego do miejsca geograficznego Polski. Celem jest uzyskanie wygodnego i taniego środka transportu dla polskiego pasażera.


  Jaka jest Pana wizja Spółki za 3-5 lat? Czy myślicie o ewentualnym wejściu na giełdę?

  Istnieją różne formy finansowania w zależności od momentu życia firmy. Sztuką jest korzystanie z najbardziej efektywnych form finansowania na odpowiednich etapach rozwoju i oczywiście fundusze z giełdy mają swój optymalny moment. Decyzja o wejściu na giełdę nie zależy tylko od czasu istnienia firmy. Determinantem momentu wejścia na giełdę będzie potrzeba wynikająca ze strategii rozwoju Enter Air.

  Jakie są wasze plany krótko i średnio terminowe w odniesieniu do floty?

  9 marca przyleciał nasz kolejny samolot B737-800. A przed sezonem lato musimy sprowadzić jeszcze dwa samoloty B737-400, do obsługi naszych kontraktów w Polsce i za granicą. Rozwój naszej floty wynika z potrzeby ciągłego odnawiania floty oraz z zapotrzebowania rynków, na których działamy. Przewidujemy nasz ciągły, zrównoważony rozwój.

  Czy uważa Pan, że linie charterowe będą zmuszone do stopniowego rozwoju sprzedaży własnych - detalicznych, stając się liniami hybrydowymi? Czy konkurencja ze strony typowych tanich linii, rozwijających połączenia do miejscowości typowo wakacyjnych, będzie coraz ostrzejsza?
  Linia lotnicza składa się z dwóch elementów: z operatora lotniczego o określonym profilu floty oraz z operatora komercyjnego, który sprzedaje pojemność samolotów. Mamy do dyspozycji kilka form sprzedaży i kanałów dystrybucji dostosowanych do określonych grup odbiorców na rynku. Można sprzedawać pojemność całych samolotów, bloki miejsc oraz pojedyncze fotele. Jest naturalnym, że linie lotnicze będą wykorzystywały wszystkie dostępne modele sprzedaży używając odpowiednich kanałów dystrybucji.

  Produkt na liniach czarterowych jest skrojony na miarę dla ludzi szukających taniego, wygodnego, ciekawego, bezpiecznego i przede wszystkim bardzo profesjonalnie przygotowanego wypoczynku. Produkt turystyczny linii regularnych pasuje ludziom, którzy chcą zapłacić trochę drożej za hotel, lub spać w gorszym hotelu, ale za to mieć satysfakcję samodzielnego mierzenia się z organizacją wypoczynku. Jest coraz większa grupa turystów, którzy chcą sami tworzyć swój plan wakacyjnej przygody i dla takich ludzi warto tworzyć ofertę przelotu. Enter Air bardzo docenia turystów indywidualnych i dlatego już wkrótce na niektórych trasach otworzymy sprzedaż pojedynczych biletów. Zapraszamy.
  źródło: PRTL.pl - Polski Rynek Transportu Lotniczego - portal lotniczy - wiadomości z polskiego rynku lotniczegpo - lotnicze newsy - ciekawostki lotnicze - raporty lotnicze - publikacje - branĹźa lotnicza - lotnictwo w Polsce - statystyki lotnicze

 3. #23

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Czyli samolot musi być krótki, napakowany gęsto miejscami ale jednocześnie mieć duży zasięg i mało palić

  Czyli 787-8 albo A330-200
  mikii77 likes this.

 4. #24
  Awatar NovemberYankee

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  EPPO/POZ

  Domyślnie

  A biorąc pod uwagę ceny i dostępność - wychodzi, że będzie A332
  "I don't care much of where I'm going, because I fly 747 a Boeing"

 5. #25
  Awatar Arthur1975

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Belfast

  Domyślnie

  Niedlugo moze byc troche do wziecia po BMI Baby.
  Come on Arsenal--))

 6. #26
  Awatar Expat

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  EGTK \ EPLL

  Domyślnie

  BMI Baby lata tylko na 733 i 735 bodajże.
  Jeśli Enter weźmie coś szerokiego to pewnie 767

 7. #27
  Awatar Blank

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  ZCH
  NIKON D5100, , MTO 11CA

 8. #28
  Awatar Arthur1975

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Belfast

  Domyślnie

  Tez niedlugo Pa Pa. To i troche maszyn wejdzie na rynek
  Come on Arsenal--))

 9. #29

  Dołączył
  Dec 2009
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Tylko a332, reszta zostaje w BA.

 10. #30
  Awatar Arthur1975

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Belfast

  Domyślnie

  No i ta maszynka pewnie by pasowala Enter Air Jak kolega smnutka stwierdzil wyzej
  Come on Arsenal--))

 11. #31
  Awatar Arthur1975

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Belfast

  Domyślnie

  Wracajac do watku. Biara cos wiekszego? Czy na razie cisza
  Come on Arsenal--))

 12. #32
  Awatar maciek55

  Dołączył
  Nov 2010

  Domyślnie

  Gadałem z załogą wczoraj piloci twierdzą że odrzucili możliwość A330 jak już to będzie Benek...
  Silesia Spotters


  Pozdrawiam, Maciek

 13. #33
  Awatar Rataj

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  EPZN/EPZP

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez maciek55 Zobacz posta
  Gadałem z załogą wczoraj piloci twierdzą że odrzucili możliwość A330 jak już to będzie Benek...
  Szkoda, moim zdaniem A330 byłby raczej lepszy, ale w sumie Boeing to Boeing Pożyjemy, zobaczymy

 14. #34

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  Kielce

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Rataj Zobacz posta
  Szkoda, moim zdaniem A330 byłby raczej lepszy, ale w sumie Boeing to Boeing Pożyjemy, zobaczymy
  Czy wiadomo coś kiedy miałoby nastąpić wprowadzenie nowego samolotu do floty przewoźnika?
  Pozdrawiam
  Hothead.

 15. #35

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  QSA

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez hot.head Zobacz posta
  Czy wiadomo coś kiedy miałoby nastąpić wprowadzenie nowego samolotu do floty przewoźnika?
  Pewnie nie w tym roku bo mamy już lipiec, ale może na wiosnę przyszłego? Zakładając że pewnie obsługiwałby Karaiby, Amerykę Południową, Afrykę z Azją to zapotrzebowanie na loty w tamte rejony świata jest zdecydowanie większe zimą/wiosną jak latem. Teraz króluje Europa, Kanary, Turcja i Egipt. Więc pewnie jak coś będzie na rzeczy to pod koniec roku.

 16. #36
  Awatar 9mati93

  Dołączył
  Oct 2012
  Mieszka w
  KTW

  Domyślnie

  Moim zdanie to napewno będzie jakiś nowszy ''763 albo 762'' mogli by z Katowic albo jakiś innych portów regionalnych otworzyc połączenie np ; do Punta Cana albo Varadero bo jesli sie nie myle ten region europy lubi latac w dalekie podróze a do Berlina albo Frankfurtu troszke daleko ..Wracając do tematu raczej będzie to 763 bo jest nowszy,bardziej ekonomiczny i większy :] a pozatym za nie długo będą do ''wzięcia'' po Locie tylko trzeba zmienic konfiguracje . :]

 17. #37
  Awatar pablo2208

  Dołączył
  Sep 2007

  Domyślnie

  W tym roku nie będzie żadnego szerokiego kadłuba.
  Pozdrawiam Pablo 18. #38
  Awatar maciek55

  Dołączył
  Nov 2010

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez 9mati93 Zobacz posta
  Punta Cana albo Varadero bo jesli sie nie myle ten region europy lubi latac w dalekie podróze a do Berlina albo Frankfurtu troszke daleko . :]
  Prezes Pamuła by polemizował, w końcu Górny Śląsk lata tylko do Egiptu i Tunezji....
  Silesia Spotters


  Pozdrawiam, Maciek

 19. #39
  Awatar tigga

  Dołączył
  Jan 2010
  Mieszka w
  GDN

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez 9mati93 Zobacz posta
  Moim zdanie to napewno będzie jakiś nowszy ''763 albo 762'' mogli by z Katowic albo jakiś innych portów regionalnych otworzyc połączenie np ; do Punta Cana albo Varadero
  Chłopie, najpierw wysyłasz EMB170 do Egiptu teraz łączysz szerokim kadłubem Katowice z Kubą... Fantazję to ty masz.
  gregory3217 likes this.

 20. #40
  Awatar 9mati93

  Dołączył
  Oct 2012
  Mieszka w
  KTW

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez tigga Zobacz posta
  Chłopie, najpierw wysyłasz EMB170 do Egiptu teraz łączysz szerokim kadłubem Katowice z Kubą... Fantazję to ty masz.
  Najpierw sie naucz czytac a potem sie wypowiadaj :] wcalnie e 70,tylko e95 i na bliżesze trasy np : Chorwacja ?? a dlaczego nie Ktw z Kubą Połączenie do Kenii i Tanzanii już mamy:] wiec nie widze powodu do oburzeń z twojej strony ?! A to by był nawet ok pomysł z e 95 bo Lot Charters to fajna linia i szkoda by było ją pożegnac :]

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •