Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 15 23 24 25 26 27 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 540
Like Tree155Likes

Wątek: Enter Air - tematy ogólne

 1. #481
  Awatar tinek6

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  Po krótkim postoju wystartował ponownie.

 2. #482

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie

  Ciekawe... Zapomnieli kogoś?
  mcxmcx likes this.

 3. #483

  Dołączył
  Aug 2011

  Domyślnie

  https://www.pasazer.com/news/43696/p...do,polski.html

  Ja się tylko zastanawiam skąd takie zdziwienie Grzenia w temacie jest....

 4. #484
  Awatar Rafciooo77

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Śląsk Cieszyński

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez stiletto Zobacz posta
  https://www.pasazer.com/news/43696/p...do,polski.html

  Ja się tylko zastanawiam skąd takie zdziwienie Grzenia w temacie jest....
  - Nie byliśmy dopuszczeni do zleceń rządu RP na zwożenie Polaków do Polski. Lataliśmy dużo dla innych rządów, które zwoziły swoich obywateli - mówi Grzegorz Polaniecki, prezes Enter Air.
  Zapewne latali na zlecenie rządu Malty

  Bez wątpienia Grupa Enter Air jest już bardzo dobrze osadzona na polskim rynku i bez przesady można ją uznać za sukces rodzimej przedsiębiorczości. Przedstawiciele grupy chwalą się, że Enter Air jest największym, prywatnym, polskim przewoźnikiem lotniczym. To stwierdzenie było prawdziwe, ale tylko do grudnia 2018 r. Pod koniec zeszłego roku główni akcjonariusze Enter Air SA powołali na Malcie spółkę ENT Investments Ltd i jednocześnie przekazali jej swoje akcje. Od tego momentu kontrolę nad spółką giełdową przejęła firma z Malty, która posiada ponad 52 proc. akcji. Po przeprowadzeniu tych działań można się spierać czy Enter Air jest jeszcze polską grupą kapitałową, jednak ważniejsze wydają się powody, które skłoniły twórców Enter Air do założenia spółki na śródziemnomorskiej wyspie.
  https://www.pasazer.com/news/42077/m...enter,air.html

  https://ir.enterair.pl/akcjonariat/
  UL984 UN744 UM984  "Widziałem rzeczy, o których Wam ludziom nawet się nie śniło."

 5. #485

  Dołączył
  Aug 2011

  Domyślnie

  To było tylko pytanie retoryczne i post....no jądra cisną w stronę słuszną

 6. #486
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  j.w

  Prezes Enter Air: kryzys przetrwają najsilniejsze linie lotnicze

  Kryzys wywołany koronawirusem w lotnictwie przetrwają najsilniejsi - mówi PAP prezes Enter Air Grzegorz Polaniecki. Branża będzie musiała wprowadzić wytyczne zapewniające bezpieczeństwo - np. kontrolę zdrowia pasażerów i dezynfekcję bagażu - dodaje. Szef linii Enter Air przypomniał, że lotnictwo w ostatnich latach przeżywało "swoje turbulencje" - m.in. z powodu wybuchu wulkanu na Islandii w 2010 r., arabskiej wiosny w latach 2010-2012 czy wysokich cen za baryłkę ropy. Teraz - jak mówił - mamy wirusa, który globalnie uziemił samoloty.

  Jego zdaniem należy się spodziewać powolnej odbudowy branży po tym kryzysie. "Na pewno przetrwają na rynku najsilniejsi gracze, co oznacza, że prawdopodobnie dojdzie do upadku niektórych linii lotniczych" - powiedział Polaniecki.

  Pytany o to, kiedy pierwsze samoloty będą mogły wystartować z polskich lotnisk, prezes wyraził nadzieję, że na początku czerwca. Zastrzegł jednak, że branża czeka jednak na decyzję o zniesieniu zakazu lotów, a także na procedury niezbędne do bezpiecznego latania.

  "Czekamy na wytyczne europejskiego regulatora EASA (Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej - PAP). System procedur ochrony powinien składać się z trzech głównych etapów - kontroli stanu zdrowia na lotnisku, procedur zapobiegania stykania się pasażerów podczas kontroli security i podczas oczekiwania na samolot oraz podczas wsiadania, a następnie procedur bezpieczeństwa na pokładzie, czyli np. wymogu noszenie maseczek i częstej dezynfekcji samolotów" - wyjaśnił.

  Wskazał też na konieczność wyeliminowania możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Powiedział, że pasażerom powinna być m.in. mierzona temperatura na lotnisku lub przed wejściem na nie, dezynfekowany powinien być ich bagaż, a także poczekalnia. Dodał, że należy też opracować wytyczne dla personelu pokładowego i pasażerów w trakcie lotu.

  Zdaniem szefa Enter Air wszyscy powinni być zobowiązani do noszenia maseczek przez cały rejs, a personel również rękawiczki. Dodatkowe obostrzenia higieniczne powinny też dotyczyć zachowania się pasażerów w samolocie przy korzystaniu z toalet czy spożywania posiłków.
  "Ten wirus, jak i wiele innych, zakaża głównie drogą aerozolową, czyli musi mieć nośnik w postaci wilgoci. Ponadto, w tej postaci musi dostać się do naszych śluzówek. Wystarczy zdać sobie z tego sprawę i przemyśleć dokładnie procedury stykania się ludzi, aby skutecznie wszystkich zabezpieczyć" - powiedział.

  Podkreślił, że procedury powinny umożliwić wykrywanie potencjalnie zarażonych osób, by móc je izolować, oraz zabezpieczać ludzi przed kontaktem z wilgocią, która może zawierać cząsteczki wirusa.

  Polaniecki uważa, że w samolotach nie ma możliwości, by ograniczyć liczbę pasażerów np. do jednego pasażera w rzędzie. Wówczas - jak powiedział - cena biletu wzrosłaby tak, że nikomu nie opłacałoby się latać, nikogo nie byłoby na to stać. "Zakładam, że wprowadzenie dodatkowych restrykcji będzie oznaczało dodatkowe koszty dla linii lotniczych, co w rezultacie i tak się przełoży na cenę biletu" - wyjaśnił.

  Szef Enter Air zapewnił, że lotnictwo jest przygotowane do walki z roznoszeniem się wirusów już od wielu lat, ponieważ jest to jeden z podstawowych czynników, który się bierze pod uwagę przy konstruowaniu samolotów.

  "System wentylacji i klimatyzacji w nowoczesnych samolotach takich jak B737-800 czy B737-8 Max jest zaprojektowany tak, by zapobiegać krążeniu wirusów i bakterii wewnątrz samolotu. Powietrze odbierane z pokładu jest skutecznie oczyszczane z całej wilgoci, czyli są usuwane wszystkie potencjalne nośniki dla cząsteczek wirusów i bakterii, a następnie jest przepuszczane przez filtry HEPA, które zatrzymują to, co mogło tam jeszcze pozostać" - tłumaczył. Dodał, że instalacja oczyszczania powietrza ma bardzo dużą wydajność, z przepustowością wynoszącą około 100 m sześc. na minutę. Powietrze to jest mieszane z powietrzem zasysanym z zewnątrz, które jest podgrzewane do żądanej temperatury w kabinie pasażerskiej.

  Jak mówił, efektem niepożądanym jest suchość tego powietrza, która powoduje pewien dyskomfort u pasażerów, dlatego w czasie lotu polecane jest picie wody, aby nie odwodnić organizmu. "Jednak priorytetem jest czystość powietrza krążącego w kabinie. Cały system podlega częstym przeglądom, a filtry są regularnie wymieniane" - zapewnił.

  Pytany o to, jakie jego zdaniem będzie zainteresowanie podróżami z takimi typami przewoźników jak Enter Air w nadchodzące wakacje, Polaniecki przyznał, że to jest zawsze kwestia równowagi pomiędzy popytem i podażą.

  "Generalnie na rynku będzie na pewno spadek popytu ze strony klientów. Z drugiej jednak strony może być spadek podaży, bo linie lotnicze mogą nie wytrzymać tego kryzysu, a i biura podróży mogą wybierać tylko tych przewoźników, którzy będą gwarantować im stabilność" - powiedział.
  Zastrzegł jednak, że trudno powiedzieć, jak ostatecznie będzie. "Na razie oceniamy, że to może być szansa dla takich przewoźników jak Enter Air, że możemy być przewoźnikiem pierwszego wyboru dla klientów ze względu na stabilność" - powiedział.

  Odnosząc się do planów budżetowych prezes powiedział, że nie może ujawnić szczegółów, ponieważ spółka jest notowana na GPW. Zaznaczył, że przewoźnik nie rezygnuje z zaplanowanych inwestycji, gdyż są one ważnym elementem optymalizacji kosztów.

  "Wdrożyliśmy program redukcji pensji. Zaczęliśmy od siebie - najpierw zarząd powiedział, że rezygnuje z pobierania wynagrodzenia, potem poprosiliśmy pracowników, żeby oni zgodzili się obniżyć swoje wynagrodzenia w czasie kryzysu. Prawie 100 proc. załogi poparło to" - mówił.

  PAP
  woszczol, tartal, jordanj and 1 others like this.
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 7. #487

  Dołączył
  May 2020

  Domyślnie

  Pytanko!
  Czy w EnterAir przyjmują CC, którzy są w trakcie studiów ( chodzi mi o normalny etat, nie 4 miesięczny okres studencki )?

 8. #488

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Ostatnie loty floty Entera , reszta stoi co najmniej od 7 dni.

  Kod:
  10.SP-ENU  17 May 2020 (HAM) (KTW)  -----    07:15   -----  Wyladowal  08:16   (ENT53TE)    Czas lotu: 1:01
  12.SP-ENW  17 May 2020 (STN) (KTW)  -----    18:06   -----  Wyladowal  19:47   (ENT58ZK)    Czas lotu: 1:41
  13.SP-ENX  17 May 2020 (STN) (AMS)  -----    08:15   -----  Wyladowal  08:50   (ENT54TC)    Czas lotu: 0:35
  14.SP-ENZ  16 May 2020 (CDG) (KTW)  -----    14:44   -----  Wyladowal  16:15   (ENT56NB)    Czas lotu: 1:32

 9. #489

  Dołączył
  Dec 2012

  Domyślnie

  https://www.wnp.pl/logistyka/enter-a...3yB3gr_ItMpaE0

  Słowa zdają się potwierdzać kurs akcji Entera, który po covidowym trzęsieniu ziemi wzrósł już niemal o 100%. Fajnie wiedzieć, że przynajmniej jedna firma lotnicza w PL jest zarządzana tak jak trzeba.
  woszczol, FilipBB and jordanj like this.

 10. #490

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Flota Entera cos tam lata 16 z 21 samolotów w ostatnim tygodniu była w powietrzu

  Kod:
   1.SP-ENG  23 Jul 2020 (LXS) (LGW)  -----    12:25   -----  Wyladowal  15:48   (ENT43CS)    Czas lotu: 3:23
   2.SP-ENL  24 Jul 2020 (KTW) (BOJ)  -----    07:06   -----  Oczekiwany 08:39   (ENT19PE)    Czas lotu: -----
   4.SP-ENN  24 Jul 2020 (WRO) (ZTH)  -----    04:09   -----  Wyladowal  06:17   (ENT56TM)    Czas lotu: 2:07
   5.SP-ENO  24 Jul 2020 (TMP) (EVN)  -----    02:58   -----  Wyladowal  06:38   (ENT555P)    Czas lotu: 3:39
   6.SP-ENP  24 Jul 2020 (RHO) (WAW)  -----    03:45   -----  Wyladowal  06:20   (ENT45UN)    Czas lotu: 2:35
   7.SP-ENQ  24 Jul 2020 (CDG) (PMO)  -----    05:13   -----  Wyladowal  07:07   (ENT85YH)    Czas lotu: 1:54
   9.SP-ENT  20 Jul 2020 (TIA) (KTW)  -----    16:20   -----  Wyladowal  17:42   (ENT118F)    Czas lotu: 1:22
  10.SP-ENU  22 Jul 2020 (MUC) (WAW)  -----    16:48   -----  Wyladowal  17:54   (ENT55EK)    Czas lotu: 1:06
  13.SP-ENX  24 Jul 2020 (ZTH) (POZ)  -----    04:45   -----  Wyladowal  07:02   (ENT73PC)    Czas lotu: 2:17
  14.SP-ENZ  23 Jul 2020 (GDN) (LUZ)  -----    09:30   -----  Wyladowal  10:18   (ENT52WF)    Czas lotu: 0:47
  15.SP-ESA  24 Jul 2020 (VAR) (KTW)  -----    04:45   -----  Wyladowal  06:16   (ENT76TS)    Czas lotu: 1:31
  16.SP-ESB  24 Jul 2020 (WAW) (RHO)  -----    04:06   -----  Wyladowal  06:36   (ENT74UT)    Czas lotu: 2:31
  17.SP-ESC  24 Jul 2020 (WAW) (MAH)  -----    06:37   -----  Oczekiwany 09:21   (ENT76PT)    Czas lotu: -----
  19.SP-ESE  24 Jul 2020 (WAW) (RHO)  -----    03:57   -----  Wyladowal  06:26   (ENT71DP)    Czas lotu: 2:29
  20.SP-ESF  24 Jul 2020 (WAW) (BOJ)  -----    06:23   -----  Oczekiwany 08:03   (ENT57TX)    Czas lotu: -----
  21.SP-ESG  24 Jul 2020 (WAW) (MAH)  -----    06:12   -----  Oczekiwany 09:06   (ENT75
  jordanj likes this.

 11. #491
  Awatar FighterMan

  Dołączył
  Mar 2019

  Domyślnie

  Treść raportu:
  Zarząd Enter Air S.A. _"Spółka"_ informuje, że w dniu dzisiejszym spółka Enter Air Sp. z o.o. _spółka zależna Enter Air S.A._ zawarła ze spółką The Boeing Company pakiet umów dotyczących współpracy pomiędzy tymi spółkami w odniesieniu do samolotów Boeing Model 737-8.

  Pakiet przedmiotowych umów dotyczy trzech następujących elementów: rozliczenia odszkodowania za straty poniesione przez spółkę Enter Air Sp. z o.o. w wyniku uziemienia samolotów B737-8 MAX, porozumienia w sprawie przesunięcia planowanych dostaw 4 niedostarczonych jeszcze samolotów, a także zamówienia 2 dodatkowych samolotów typu Boeing Model 737-8 oraz opcji na kolejne 2 samoloty w perspektywie najbliższych 7 lat.

  Źródło

 12. #492

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  W obecnej sytuacji trzymali Boeinga za jaja. Wcale bym się nie zdziwił jakby te dwa nowe były niemal gratis.

  Pogratulować zarządowi Entera ewidentnie wykorzystują sytuacje. Obecnie i tak wszystko nie ma pełnego obłozenia wiec odlozenie na 2,5roku ma sens do tego pewnie dostali spore znizki na wszystko co sie stalo a boeing mogl sie pochwalic iz sa jeszcze tacy co nie uciekaja.

  Chetnie bym poznal szczegóły. A za ten 3-4lata jak MAXy przyjda to moze byc juz inny swiat w lotnictwie.
  woszczol likes this.

 13. #493

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Ostatnie loty floty Entera 16 na 21 samolotów lata

  Kod:
   1.SP-ENG  18 Aug 2020 (ARN) (BUD)  -----    09:09   -----  Wyladowal  11:05   (ENT55TX)    Czas lotu: 1:56
   2.SP-ENL  18 Aug 2020 (ZTH) (WAW)  -----    17:05   -----  Wyladowal  19:10   (ENT73KB)    Czas lotu: 2:05
   4.SP-ENN  19 Aug 2020 (HER) (WAW)   11:35    12:20    14:20  Wyladowal  14:43 E44922  Czas lotu: 2:23
   5.SP-ENO  19 Aug 2020 (HER) (POZ)  -----    11:57   -----  Wyladowal  14:35   (ENT76AH)    Czas lotu: 2:38
   6.SP-ENP  19 Aug 2020 (AYT) (POZ)  -----    11:41   -----  Wyladowal  14:25 E47020  Czas lotu: 2:45
   7.SP-ENQ  18 Aug 2020 (VAR) (WAW)  -----    15:22   -----  Wyladowal  16:52   (ENT71PC)    Czas lotu: 1:30
   9.SP-ENT  19 Aug 2020 (HER) (KTW)   18:55    18:52    21:35  Oczekiwany 21:07 E44642  Czas lotu: -----
  10.SP-ENU  19 Aug 2020 (PMI) (WAW)  -----    09:09   -----  Wyladowal  11:47   (ENT71TZ)    Czas lotu: 2:38
  13.SP-ENX  19 Aug 2020 (SXF) (KTW)  -----    16:29   -----  Wyladowal  17:18   (ENT53HP)    Czas lotu: 0:49
  14.SP-ENZ  19 Aug 2020 (HER) (WAW)  -----    14:17   -----  Wyladowal  16:39   (ENT13JU)    Czas lotu: 2:22
  15.SP-ESA  19 Aug 2020 (KTW) (CHQ)   16:15    16:13    19:00  Wyladowal  18:27 E41993  Czas lotu: 2:15
  16.SP-ESB  14 Aug 2020 (PMO) (CDG)  -----    16:59   -----  Wyladowal  19:05   (ENT81ZW)    Czas lotu: 2:07
  17.SP-ESC  19 Aug 2020 (POZ) (HER)  -----    07:25   -----  Wyladowal  10:05   (ENT75SC)    Czas lotu: 2:40
  19.SP-ESE  19 Aug 2020 (AYT) (WRO)  -----    06:59   -----  Wyladowal  09:36 E45372  Czas lotu: 2:36
  20.SP-ESF  17 Aug 2020 (CFU) (LGW)  -----    12:36   -----  Wyladowal  15:24   (ENT49EX)    Czas lotu: 2:48
  21.SP-ESG  19 Aug 2020 (POZ) (PMI)  -----    00:20   -----  Wyladowal  02:49   (ENT76NY)    Czas lotu: 2:2
  woszczol and jordanj like this.

 14. #494

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie

  Można latać i latać. W sezonie to jeden samolot spokojnie 2 razy leciał do Grecji/Bułgarii jedno dnia itd.

  Zastanawiające jest też czy w obecnej sytuacji i tak nie warto wymienić części NG na MAX (w sensie szybciej). Ale pewnie brak pewności co do rozwoju sytuacji zaleca ostrożność w pozbywaniu się NG które w przyszłym roku mogą być potrzebne...

 15. #495
  Awatar chudy183

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  EPRA/EPWA

  Domyślnie

  Warto odnotować - Enter Air i AFG założyli centrum szkoleniowe i sprowadzili pierwszy 737NG Level-D w Polsce:

  https://businessinsider.com.pl/techn...ologia/wstdfd9

  Można by żec, wreszcie...

 16. #496
  Moderator
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  OTHH; EPWA

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez chudy183 Zobacz posta
  Warto odnotować - Enter Air i AFG założyli centrum szkoleniowe i sprowadzili pierwszy 737NG Level-D w Polsce:

  https://businessinsider.com.pl/techn...ologia/wstdfd9

  Można by żec, wreszcie...
  Ośmielam się twierdzić, że to epokowe wydarzenie w Polsce!
  A przewoźnikowi, który ma kilkanaście 737, EMB czy 787 - nadal się nie opłaca uruchamiać symulatorów w kraju i woli wysyłać załogi za granicę...
  chudy183, frik, Adik_s and 5 others like this.
  Pozdrawiam!
  Piotr

 17. #497

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie

  WAW -> ZNZ przez HRG
  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/sp-esa#25ec8a12
  A myślałem, że z Katowic do Omanu to jest hardcore 737, ale widać są śmiałkowie z Warszawy na Zanzibar 737... 10h w 737...

 18. #498
  Awatar tinek6

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  ZNZ lata od lat przez HRG nie tylko z WAW ale i z innych polskich portów. To samo z SID. ZNZ nawet tak na MAXach latał.

 19. #499
  Awatar pawel111

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Wrocław/ Ludwikowice

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Krzychun Zobacz posta
  WAW -> ZNZ przez HRG
  https://www.flightradar24.com/data/aircraft/sp-esa#25ec8a12
  A myślałem, że z Katowic do Omanu to jest hardcore 737, ale widać są śmiałkowie z Warszawy na Zanzibar 737... 10h w 737...
  Oj tam. Swego czasu E4 latał z WAW do BKK z 2 międzylądowaniami .

 20. #500

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez tinek6 Zobacz posta
  To samo z SID.
  Do SID MAX zaleci bez międzylądowania, tak samo jak do SLL. Więc na MAX-ach te kierunki będą znośniejsze bo jednak to zawsze z 1,5-2h schodzi dodatkowego czasu na międzylądowanie. A do ZNZ doleci? Chyba też będzie musiał mieć międzylądowanie.

  Szkoda, że nie można liczyć w jakiś skończonym czasie na lepszy komfort na kierunkach egzotycznych. Jednak 10h w LOTowskim drimku, a nawet 4h w 737 to wolę 10h w drimku...

Strona 25 z 27 PierwszyPierwszy ... 15 23 24 25 26 27 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •