W jesienno-zimowym rozkładzie lotów będą już cztery połączenia niskokosztowe między lotniskiem Brukselą Charleroi i Polską. Do Wizzaira, który obsługuje już trasy do Katowic i Warszawy dołączy Ryanair, jego destynacje to Gdańsk i Wrocław. Dla promocji tych połączeń, 10 września zainaugurowany będzie w Charleroi Tydzień Polski. To wspólna inicjatywa portu lotniczego i polskiego biura turystyki. Na otwarciu obecy będzie m.in. konsul RP.
CHARLEROI - De luchthaven Brussel Zuid Charleroi viert vanaf woensdag 10 september de 'Week van Polen'. Met dit evenement wil de luchthaven de start van twee nieuwe lijndiensten naar bestemmingen in Polen vieren. De Week van Polen is een gezamenlijk initiatief van de luchthaven en de Poolse toeristische dienst.

De Week van Polen wordt woensdag officieel geopend, in aanwezigheid van onder meer de Poolse consul en andere persoonlijkheden politiek en handel.
To wspólna inicjatywa portu lotniczego i polskiego biura turystyki. Na uroczystym otwarciu obecny będzie konsul RP i inne osobistości ze świata polityki i gospodarki.

I dobrze, choć przeszkodą w rozwoju tych połączeń będzie postawa rządu belgijskiego, który jako jeden z ostatnich w Unii nadal nie pozwala polskim obywatelom na pracę w tym kraju bez ograniczeń.