Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  Awatar whufc

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  EGLL

  Domyślnie Połączenie BA i Qantas


  Polecamy

  Qantas prowadzi rozmowy z British Airways na temat połączenia się.
  Ma powstać coś na wzór KLM/Air France - gdzie linie operują nadal pod swoimi nazwami.

  "They'll be able to save on aircraft procurement, crew and maintenance by merging,''

  "A proposed merger between British Airways Plc and Qantas Airways Ltd. would help the combined carrier win larger discounts from Airbus SAS and Boeing Co., making it a stronger competitor to Singapore Airlines Ltd. and Dubai-based Emirates Airline.
  wiecej tutaj:
  http://www.bloomberg.com/apps/news?p...6C4&refer=asia

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Air Baltic rozpoczyna współpracę z British Airways, na trasach Wilno/Ryga - Londyn i Wilno/Ryga - Sztokholm a także Londyn - longhaul. Co ciekawe współpraca obejmuje poza Waszyngtonem akurat te kierunki, których nie operuje SAS

  Czyżby przymiarki grupy SAS do oneworld

 3. #3
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Włocławek

  Domyślnie

  British Airways i Qantas Airways już nie chcą się łączyć. Negocjacje przerwano w związku z brakiem możliwości porozumienia w sprawie kontroli nad powstałą w wyniku fuzji spółką.

  BA i Qantas poinformowały o rozpoczęciu rozmów o fuzji 2 grudnia. Miała ona pozwolić na znaczną obniżkę kosztów i ograniczyć skutki globalnej recesji dla obu przewoźników. Problemem okazała się kwestia podziału władzy w nowej spółce. BA ma większe przychody, ale Quantas jest więcej wart. Do tego doszedł spór na temat deficytu funduszu emerytalnego brytyjskiego przewoźnika.

  MD, Bloomberg

 4. #4
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Włocławek

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Stoarn
  Air Baltic rozpoczyna współpracę z British Airways, na trasach Wilno/Ryga - Londyn i Wilno/Ryga - Sztokholm a także Londyn - longhaul. Co ciekawe współpraca obejmuje poza Waszyngtonem akurat te kierunki, których nie operuje SAS

  Czyżby przymiarki grupy SAS do oneworld
  Chyba masz odpowiedz na swoje dywagacje:

  Grupa SAS podpisała wczoraj (18.12) umowę o sprzedaży swoich udziałów w łotewskich liniach airBaltic. Posiadane udziały w wysokości 47,2% przeszły w ręce zarządu linii airBalitc.

  Uzgodniona cena sprzedaży wynosi 14 mln łatów (około 220 mln koron szwedzkich) i zostanie zrealizowana w transakcji gotówkowej nie później niż do 31 stycznia 2009. Oznacza to podwyższenie kapitału Grupy SAS o sumę około 175 mln koron szwedzkich.

  Zdaniem Matsa Jannsona, prezesa i dyrektora zarządzającego Grupy SAS, transakcja ta jest zgodna z polityką firmy, polegająca na wyzbywaniu się mniejszościowych udziałów w posiadanych w firmach.

  - Cieszymy się, że udało nam się zbudować pod egidą SAS silną linię lotniczą airBaltic i jesteśmy przekonani, że nowi właściciele będą dalej rozwijać firmę w pozytywnym kierunku - powiedział Mats Jansson, prezes SAS.

  - Czujemy satysfakcję z osiągnięcia dobrego rozwiązanie dla zarządzania strukturą firmy. Będziemy kontynuować rozwój airBaltic, tak aby stała się najlepszą spółką w regionie Bałtyckim. Z przyjemnością ogłaszamy również, że airBaltic będzie w dalszym ciągu współpracowała z Grupą SAS przy obsłudze tras pomiędzy Rygą i Skandynawią - powiedział z kolei Bertolt Flick, dyrektor zarządzający airBaltic.

 5. #5

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Ottawa

  Domyślnie Fuzja QF i BA


  Polecamy

  Tak troche bez echa przeszly rozmowy o fuzji (choc nie wiem, czy to wlasciwe slowo)
  QF i BA. Ostatecznie rozmowy zostaly zerwane w grudniu. Glownym powodem jest to, ze QF
  chcialo miec wiecej niz 50% udzialow, co jest czesciowo uzasadnione, gdyz wartosc jest wieksza niz BA. Innym powodem jest to, ze wg. prawa australijskiego, wiekszosc
  akcji QF musi nalezec do inwestorow australijskich.


  Kilka miesiecy temu QF prowadzilo ponoc rozmowy z SQ i Malaysian.
  Pozdrowionka

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •