Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
 1. #1
  Awatar Mariusz

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPML

  Domyślnie Bilety za 1 zł: ULC chce nowelizacji prawa


  Polecamy

  Urząd Lotnictwa Cywilnego proponuje nowelizację prawa w celu skutecznego skłonienia przewoźników lotniczych do podawania, do wiadomości publicznej, ostatecznej ceny biletów lotniczych.

  Podjęta przez ULC inicjatywa nowelizacji rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 października 2003 r. w sprawie taryf przewozu lotniczego (Dz. U. z 2004 r. Nr 232, poz 2334) ma na celu zobowiązanie przewoźników lotniczych do podawania, do wiadomości publicznej, taryf przewozu lotniczego i stawek za przewóz towarów zawierających wszystkie dodatkowe opłaty i dopłaty.

  Podejmując decyzję o nowelizacji rozporządzenia Prezes Urzędu kierował się w szczególności tym, iż:

  * w praktyce wszyscy przewoźnicy lotniczy wykonujący operacje do/z/w RP poza standardową (podstawową) opłatą za przewóz lotniczy, pobierają również od pasażerów szereg dopłat i podatków doliczanych do taryfy podstawowej: passenger service charge, passenger facility charge, fuel charge (opłata paliwowa), security charge oraz opłaty pobierane w zależności od formy zamówienia biletu (poprzez call center, internet lub w kasach u agenta danego przewoźnika);
  * wysokość ceny przewozu, jaką podaje przewoźnik lotniczy, do publicznej wiadomości, w swoich ofertach reklamowych, często znacznie różni się od tej faktycznie pobieranej za wykonaną usługę lotniczą. Szczególnie dotyczy to umieszczania w materiałach reklamowych informacji o przewozach lotniczych np. za 1 zł, informując jedynie, iż cena ta nie zawiera tzw. opłat lotniskowych i podatków, które w konsekwencji znacznie podnoszą cenę biletu.

  Mając na uwadze powyższe założenia projekt nowelizacji wypracowany przez ULC wprowadza następującą zmianę: Dodany zostanie przepis zobowiązujący przewoźników lotniczych do publikowania taryf za przewóz lotniczy oraz stawek za przewóz towarów jako kwoty uwzględniającej wszystkie dodatkowe opłaty i podatki, które musi ponieść pasażer dokonując zakupu danej usługi przewozu. Zmiana zaproponowana przez Urząd wynika z licznie podnoszonych przez konsumentów zarzutów, iż przewoźnicy lotniczy nie podając całkowitej wysokości ceny za przewóz lotniczy uwzględniającej wszystkie dodatkowe opłaty i podatki, niejednokrotnie wprowadzają w błąd potencjalnych nabywców.

  - Opłata za przewóz lotniczy składa się z opłaty podstawowej i licznych dopłat, wliczanych w cenę biletu. Aby jednak uczynić swoje oferty bardziej atrakcyjnymi, przewoźnicy podają cenę pomniejszoną o część lub nawet wszystkie dopłaty. Taka praktyka wprowadza pasażerów w błąd. W efekcie za bilet, który w ofercie kosztuje 1 zł trzeba w rzeczywistości zapłacić 150 a nawet 200 złotych. Nie jest to uczciwa praktyka. Pasażerowie nie muszą bowiem znać wysokości wszystkich dopłat, mają natomiast prawo otrzymać rzetelną informację o łącznej cenie biletu lotniczego, który zamierzają kupić – podkreśla Grzegorz Kruszyński, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

  Portal Pasazer.com od kilku miesięcy prowadzi akcję "O ostateczną cenę biletów". Wśród linii które już teraz podają ostateczną cenę biletu są SN Brussels, Finnair, SAS i Norwegian.


  źródło: www.pasazer.com
  You Can Fly

 2. #2
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Bardzo dobra idea i tak być powinno, chociaż pewnie linie lotnicze się oburzą że im się kampanie reklamowe utrudnia i wolny rynek ogranicza
  Pozdrawiam!
  Maciek


 3. #3
  Awatar Mariusz

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPML

  Domyślnie

  Dodatkowo powinni sie zajać Ryanem bo on nie dosc ze zawsze ma na swojej stronie glownej reklame biletow za 1 zł to jego system rezerwacji jest tak skonstruowany że osoba która pierwszy raz rezerwuje bilet lub poprostu nie umie sie dobrze poruszać kupuje nie umyslnie priorytetowy boarding lub dodatkowe ubezpieczenie.
  You Can Fly

 4. #4
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  To niezbyt dobry pomysł. Musimy zdawać sobie sprawę, że to właśnie dzięki frajerom i innym inteligentnym inaczej udaje nam się trafiać na promocje, nie tylko w low costach. Jeśli będzie "kawa na łąwę", to promocji będzie mniej, lub będą mniejsze. My sobie zawsze poradzimy, a za głupotę trzeba płacić. No ale to niepopularne w Polsce stwierdzenie.

 5. #5
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Old
  a za głupotę trzeba płacić. No ale to niepopularne w Polsce stwierdzenie.
  Raczej w Europie zachodniej, ostatnio w Anglii w sklepach były specjalne stanowiska by klienci mogli sobie policzyc np. ile to jest "30% taniej"

  A projekt niezły, promocje i tak będą, zaś nie będzie się marnowac niepotrzebnie czasu przy rezerwacji, sprawdzając po różnych stronach ile to te bilety za 1zł kosztują.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 6. #6
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Old
  To niezbyt dobry pomysł. Musimy zdawać sobie sprawę, że to właśnie dzięki frajerom i innym inteligentnym inaczej udaje nam się trafiać na promocje, nie tylko w low costach. Jeśli będzie "kawa na łąwę", to promocji będzie mniej, lub będą mniejsze. My sobie zawsze poradzimy, a za głupotę trzeba płacić. No ale to niepopularne w Polsce stwierdzenie.
  No właśnie takiego podejścia się obawiałem, że ktoś się wprawił i umie w tym połapać to ma gdzieś innych i myśli tylko o swoim interesie. Po pierwsze taką cwaniacką strategia wydaje mi się jako żerująca na osobach mniej zaradnych czy obeznanych w tych niuansach nieetyczna. Po drugie uważam Old Twoje obawy za raczej bezzasadne - jeśli przepisy wymuszą to na wszystkich liniach latających z/do PL to realne ceny na mój gust pozostaną bez zmian, tyle że przesunie się walka reklamowa ze sloganów o biletach za złotówkę na realne niewygórowane ceny. Zaryzykuję stwierdzenie, że może i nawet na dłuższą metę spowoduje to spadek cen. Jedno wiadomo - tym liniom które na takich sztuczkach chcą zarabiać to się nie spodoba. Czekam jeszcze na głosy, że może nagle Ryan się obrazi albo zacznie straszyć że mu się nie opłaca i może się wycofa z niektórych portów itd :P
  Pozdrawiam!
  Maciek


 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Będzin / Wrocław

  Domyślnie

  Tak pomysł świetny ale... mimo wszystko to kolejna oznaka wpieprzania sie państwa w nie swoje sprawy, przecież na każdej reklamie jest gwiazdka z napisem "bez opłat lotniczych" gdyby jej nie było wg. prawa przewoźnik miał by obowiązek sprzedać pasażerowi bilet za cenę jaka jest na reklamie. (Klient może się tego domagać towaru za cenę podana na reklamie chyba że jest on wyprzedany)

 8. #8
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  No właśnie takiego podejścia się obawiałem, że ktoś się wprawił i umie w tym połapać to ma gdzieś innych i myśli tylko o swoim interesie. Po pierwsze taką cwaniacką strategia wydaje mi się jako żerująca na osobach mniej zaradnych czy obeznanych w tych niuansach nieetyczna.
  Nie nazywaj cwaniactwem umiejętności czytania i logicznego myślenia. Na początku lat 90-tych dwóch ludzi założyło wydawnictwo i wydało książkę "Jak zostać szybko milionerem" czy coś w tym stylu. Ponad 20 tys. osób kupiło ją i nie zostało milionerami. Prokurator wszczął śledztwo, przełuchano kilkanaścietysiecy osób, dano policjantom i prokuratorom nagrody i skierowano akt oskarżenia do sądu. A tam - wielki śmiech - sąd umorzył sprawę na posiedzeniu bez rozprawy. Używająć Twojej terminologii składał się z "cwaniaków" i ludzi nieetycznych.

  To nie kwestia zaradności, a po prostu umiejętności czytania ze zrozumieniem i myślenia. Ludzie w Polsce nie wstydzą się przyznawać do głupoty - co więcej - jaki widać z Twojego posta - to jakiś tytuł do chwały - "niezaradność" czy "nieobeznanie w niuansach". Ale tacy są wyborcy obecnej koalicji, więc staje ona w ich obronie. Powiedzmy sobie szczerze - człowiek, który ma dom na wzgórzu a ubezpiecza się od powodzi, to idiota, a nie osoba niezaradna czy nieobeznana w niuansach. Mi wystarczy, ze płącę na nich podatki, a za ich loty już nie zamierzam.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  Po drugie uważam Old Twoje obawy za raczej bezzasadne - jeśli przepisy wymuszą to na wszystkich liniach latających z/do PL to realne ceny na mój gust pozostaną bez zmian, tyle że przesunie się walka reklamowa ze sloganów o biletach za złotówkę na realne niewygórowane ceny. Zaryzykuję stwierdzenie, że może i nawet na dłuższą metę spowoduje to spadek cen. Jedno wiadomo - tym liniom które na takich sztuczkach chcą zarabiać to się nie spodoba. Czekam jeszcze na głosy, że może nagle Ryan się obrazi albo zacznie straszyć że mu się nie opłaca i może się wycofa z niektórych portów itd :P
  Zobaczymy. Ryan akurat charge'uje ludzi nie na biletach po złotówkę, tylko na bagażu i ubezpieczeniu. Centralwings na opłacie paliwowej. Lot etc. na opłacie za "etix" i paliwowej. 69 zł Lufthansy to 650 zł ze wszystkim. Brzmi to jednak gorzej. Cenię sobie wszystkie sztuczki z gwiazdkami, bo zmuszają ludzi do myślenia, ale jak widać niektórzy nie lubią tych, co zmuszają ludzi do tego.

 9. #9
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Ja się z Tobą i tak nie zgodzę. Sprawa tej książki jest nieco inna i zapewne jej autor nie gwarantował skuteczności.
  Wiadomo powszechnie, że systemy rezerwacji z promocjami itd. są celowo zagmatwane. Obowiązkiem wybranych demokratycznie władz jest tworzenie systemu i państwa przyjaznemu społeczeństwu jako większości. Zmuszono już sklepy do podawania cen z vat i ceny za litr/kg gdzie to można na etykietach przykładowo, na wielu polach walczy się z biurokracją i utrudnieniami. I bardzo dobrze! Nie każdy człowiek który chce polecieć samolotem ma obowiązek się znać na lotnictwie i uważam, że nie powinien z tej racji przez różne tricki przepłacać. A że liniom i garstce ludzi takich jak Ty zamęt jest dogodny to już trudno. Myślenie - tak, ale celowe zbędne komplikowanie - nie, to jest moje zdanie. A szanse powinno się wyrównywać - komuś kto jest zdolny, ale nie może studiować bo urodził się w biednej rodzinie na wsi też powiesz że ma pecha a studiowanie obowiązkowe nie jest?
  Pozdrawiam!
  Maciek


 10. #10
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Niestety muszę Ci jeszcze raz odpowiedzieć.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  [...] Nie każdy człowiek który chce polecieć samolotem ma obowiązek się znać na lotnictwie i uważam, że nie powinien z tej racji przez różne tricki przepłacać.
  Nie trzeba się znać na lotnictwie, by przeczytać, że cena nie obejmuje podatków i opłat lotniskowych, opłaty za wystawienie biletu etc., a co za tym idzie opłaty te będą doliczone. Wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem i logocznego myślenia.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  A że liniom i garstce ludzi takich jak Ty zamęt jest dogodny to już trudno. Myślenie - tak, ale celowe zbędne komplikowanie - nie, to jest moje zdanie. A szanse powinno się wyrównywać - komuś kto jest zdolny, ale nie może studiować bo urodził się w biednej rodzinie na wsi też powiesz że ma pecha a studiowanie obowiązkowe nie jest?
  Kompletnie mylisz pojęcia. Nikt nie jest głupszy przez to, że urodził się na wsi i w biednej rodzinie. Nauczyć się czytać ze zrozumieniem i myśleć logicznie można nawet na modlitewniku czy elementarzu. Natomiast myślenie jest bezpłatne i bezbolesne. Jak ktoś nie chce tego robić, to niech płaci za swoją głupotę. Idąc Twoim tokiem myślenia - w szkołach zabronią dawania podchwytliwych zadań z matematyki i fizyki, bo to zamęt. Także na politechnikach - zadania mają być proste, z jedną niewiadomą etc., bo głupsi będą przez to pokrzywdzeni i nie zostaną inżynierami, prawnikami, lekarzami etc.
  To już przerabialiśmy za komuny, wtedy nazwywało się to "punkty za pochodzenie".
  Chcesz by Cię operował lekarz z niskim IQ, który skończył studia medyczne, bo to nie jego wina, że urodził się ograniczony ? Do tego prowadzi Twoj tok myślenia.

  Tylko myślenie ma przyszłość. Zwalniając ludzi od myślenia wychowujemy idiotów, ale obecnie rządzącym jest to na rękę. Szczególowe rozwiazania ustawodawcze i mnóstwo organów kontrolnych to domena dyktatur, ktorym nie zależy na tym, bo obywatele myśleli. Ale takie społęczeństwa nie tworzą wartości dodanej i nie przyczyniają się do rozwoju, w tym także lotnictwa.

 11. #11
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Uważam, że to Ty mieszasz fakty i naginasz argumenty aby nie wiem po co bronić tematu sprawy - inną sprawą jest szkolenie fachowców, gdzie poziom i odsiew słabszych musi być. To jest ważne i potrzebne. A chwyt marketingowy w postaci "biletów za złotówkę" nie, to tylko wymysł służący wprowadzeniu zamieszania aby nie była tak widoczna na pierwszy rzut oka realna konkurencja cenowa. A co do osób o których mówiłem poprzednio to albo źle zrozumiałeś albo nie czytasz uważnie - chodzi o to, że ktoś może być zdolny, ale żyjąc w biedzie nie stać go na studia itp...uznasz że trudno, jego strata i tyle? To trochę tak jak ktoś w tematach promocji, cenników itd. tanich linii nie jest obeznany - jego problem, niech sobie przepłaca bylebyś Ty miał tanio? Pomyśl chociażby o osobach starszych które chcą np. polecieć do dzieci pracujących za granicą - im będzie trudno się połapać w obecnych zakręconych ofertach. Właśnie np. dla nich powinno się to uprościć, co obiektywnie nie jest żadnym kłopotem. Przesadnie wolny rynek mam wrażenie, że prowadzi do pewnej anarchii i powinno się to uporządkować... ale tym którzy mnie będą chcieli o zapędy socjalistyczne oczerniać przypomnę, że w takich udogodnieniach dla społeczeństwa przoduje obecnie Unia Europejska.
  Ja żadnych sztuczek z gwiazdkami nie cenię, bo są (obstaję przy tym) marketingowym cwaniactwem i tyle. Nie bronię głupoty itd. ale nie widzę sensu w wprowadzaniu wydumanych utrudnień dla zwiększenia zamętu.
  Pozdrawiam!
  Maciek


 12. #12
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Old: Nie chodzi o myślenie czy jego brak, mnie najbardziej frustruje marnowanie mojego czasu na sprawdzanie ile to NAPRAWDĘ kosztuje bilet w promocji za 1zł, czy też kiedy w ogóle są w tej cenie, przy porównywaniu cen na danym połączeniu itp.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 13. #13
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez frik
  Old: Nie chodzi o myślenie czy jego brak, mnie najbardziej frustruje marnowanie mojego czasu na sprawdzanie ile to NAPRAWDĘ kosztuje bilet w promocji za 1zł, czy też kiedy w ogóle są w tej cenie, przy porównywaniu cen na danym połączeniu itp.
  Pierwszego bez trudu można uniknąc stosując odpowiednie wyszukiwarki (nie będe ich reklamował). Zaś drugiego i tak się nie dowiesz, bo nawet ULC nie chce tego wprowadzic. A nie denerwują cię reklamy pormocji samochodów (Opel za x zł dziennie, Peugeot od .... etc. - marki przypadkowe, gdzie oczywiście są to wersje saute, dopłacasz za wszystko co się da itp.) albo biur podróży lub wyprzedaże np. w Castoramie od ....
  Zagrywka ULC to tani chwyt populistyczny (albo efekt lobbingu konkurencji lub ochrona "narodowego przewoźnika").

 14. #14
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  [...] A chwyt marketingowy w postaci "biletów za złotówkę" nie, to tylko wymysł służący wprowadzeniu zamieszania aby nie była tak widoczna na pierwszy rzut oka realna konkurencja cenowa.
  Co jest rzecza normalną w gospodarce rynkowej. Porównaj promocje m.in., samochodów (od ..., nie obejmuje ..., dotyczy rocznika ...), reklamy prasowe i na bilboardach etc. Że o bankach czy towarzystwach ubezpieczeniowych nie wspomnę. Im też chciałbyś zakazac ? Stworzyc oficjalny formularz dopuszczalnej reklamy ?

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  A co do osób o których mówiłem poprzednio to albo źle zrozumiałeś albo nie czytasz uważnie - chodzi o to, że ktoś może być zdolny, ale żyjąc w biedzie nie stać go na studia itp...uznasz że trudno, jego strata i tyle?
  To nie ma nic do tematu naszej dyskusji. ULC nie zamierza wprowadzic tanich biletów dla dzieci z biednych rodzin. Inteligentne zreszstą same zorientowałyby się, że za 1 zł nie polecą.
  Zresztą jak Ci napisałem były punkty za pochodzenie i ich efekt odczuwamy do dziś.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  To trochę tak jak ktoś w tematach promocji, cenników itd. tanich linii nie jest obeznany - jego problem, niech sobie przepłaca bylebyś Ty miał tanio?
  Nie trzeba byc obeznanym, jak już dwukrotnie pisałem. Uświadomienie sobie, że 1 zł to nie wszystko co zapłacę wymaga umiejętności wymaganych od dziecka w drugiej klasie szkoły podstawowej - czyli czytanie ze zrozumieniem i myślenie przyczynowo-skutkowe. Żadnych dodatkowych umiejętności, wiedzy etc.
  Głupek, który kupi tańszą wersję samochodu tez potem będzie narzekał, że bez wspomagania, ABSu, klimy etc. albo z produkcji ubiegłorocznej. I tu nie wymaga to znajomości rynku motoryzacyjnego, tylko czytania i myślenia.
  Jak się komuś nie chce - niech za to płaci. I ULC (czyli obecne władze) chca sobie zjednac własnie takich.
  Człowiek myślący zawsze sobie poradzi i nie da sobie wcisnąc kitu.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  Pomyśl chociażby o osobach starszych które chcą np. polecieć do dzieci pracujących za granicą - im będzie trudno się połapać w obecnych zakręconych ofertach. Właśnie np. dla nich powinno się to uprościć, co obiektywnie nie jest żadnym kłopotem.
  Jakich zakręconych ofertach ? Naprawdę spodziewają się ceny w wysokości 1 zł ? Nie czytają reklam, z których korzystają ? Nie rozumieją słow: "cena nie obejmuje..." ?

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  Przesadnie wolny rynek mam wrażenie, że prowadzi do pewnej anarchii i powinno się to uporządkować... ale tym którzy mnie będą chcieli o zapędy socjalistyczne oczerniać przypomnę, że w takich udogodnieniach dla społeczeństwa przoduje obecnie Unia Europejska.
  Nie ma żadnej dyrektywy dot. pełnej ceny za bilet. Są jakieś idee przywoływane w prasie, ale wynikają raczej z protekcjonizmu wobec państwowych linii, a nie troski o pasażerów.

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  Ja żadnych sztuczek z gwiazdkami nie cenię, bo są (obstaję przy tym) marketingowym cwaniactwem i tyle. Nie bronię głupoty itd. ale nie widzę sensu w wprowadzaniu wydumanych utrudnień dla zwiększenia zamętu.
  Ja przeciwnie - cenię sobie wysiłek intelektualny marketingowców i prawników (regulaminy) w każdej dziedzinie (nie tylkko w lotnictwie), a głupoty i lenistwa nie trawię. To nie jest żaden zamęt, tylko walka o klienta, a ze strony klienta możłiwośc swobodnego wyboru. Klient musi sam wybrac, a wielu ludzi w naszym kraju nie lubi ponosic konsekwencji własnych wyborów (vide wycofywania się z OFE) i nie lubi, gdy sytuacja zmusza ich do myślenia i wysiłku intelektualnego. Nawet takiego drobnego, jak przeczytanie tekstu przy gwiazdce. Takich nie cenię - płacę na ich utrzymanie podatki, wiec nie widze powodu, by promowac ich głupotę i lenistwo.

 15. #15
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Widać mamy diametralnie odmienne zdania do czego mamy prawo, ale dyskutować dalej nie ma sensu bo argumenty padły a i tak siebie nawzajem nie przekonamy. Ja powtórzę tylko, że owszem - uważam że nawet w gospodarce wolnorynkowej nie powinno być akceptowane celowe wprowadzanie zamieszania w handlu i liczę że UE tak jak np. już się wzięła za ceny roamingów telefonicznych z kosmosu i to kiedyś ukróci. Mi chodzi o jedno - zamiast biletu za złotówkę z ilomaś gwiazdkami i nieraz jak podano na przykładzie Ryana zmyłkami niech będzie podana cena i tyle-na tym rynek nie straci.
  A co o tym wszystkim sądzą inni forumowicze?
  Pozdrawiam!
  Maciek


 16. #16
  Awatar Adams_

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA & UP851

  Domyślnie

  Jak kupuje paliwo na stacji to nie interesuje mnie ile faktycznie kosztuje paliwo na stacji X, interesuje mnie ile zaplace. Po co mi informacja, ze bilet w CO kosztuje 59zl skoro zaplace za niego minimum 159? Co mnie obchodzi, ze Wizz sprzedaje sobie bilety za 0 PLN? Jest to informacja dla mnie tak zbedna jak koszt sprzatania samolotu. Dlaczego? Bo jest fikcyjna!

  Domagam sie zakonczenia tej fikcji.

  Poza tym jesli w branzy turystycznej firma reklamuje na folderach piekny hotel wsrod palm a defacto w tym miejscu bedzie szalas w krzakach, taka firma dostaje kare za nieuczciwa reklame.

  To jakim prawem wbija sie ludziom, ze bilet do Budapesztu kosztuje 0zl?
  SkyEurope do Paryza w maju kosztuje znacznie wiecej niz AirFrance ... a pol Warszawskiego metra wyklejona jest w reklamy Paris Orly za 60zl (chyba 60...). Uczciwe? Wprowadzanie ludzi w blad.

 17. #17
  Awatar dupcins

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  NAPAD

  Domyślnie

  Nawiązując do tematu... Czy komuś udało się kupić w ostatniej promocji Ryana bilet z PL do UK za 1 zł z podatkami i opłatami? Na swojej stronie zamieścili taką oto reklamę.  Ja próbowałem znaleźć i nic...
  (PS. Sorrcik za jakość screena)

 18. #18

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  A co o tym wszystkim sądzą inni forumowicze?
  jesli o mnie chodzi, to mam wrazenie, ze old musial mnie gdzies wczesniej podsluchiwac i teraz wklada moje slowa w swoje usta

 19. #19

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  AAAAA!!!!! Co w tym złego że ktoś będzie miał okazję od razu znać całkowitą cenę?? Słucham!!!??? Bo jak na razie to są tylko same zalety... Jeżeli ktoś lubi suspensik i czuje podnietę zastanawiając się "ach, ile to doliczą, 337 czy może 885 PLN?" to niech sobie czyta Agatę Christie albo ogląda filmy Hitchcocka. Problem do tej pory istniał, owszem, dla linii "sprawiedliwych" typu DY: taki, że paxy sobie mogły doliczać w umyśle jakieś dopłaty, nie wierząc w przejrzystość. Skoro większość linii podawała netto, to podający brutto na tym tracili. Ale skoro prawo będzie zobowiązywało WSZYSTKICH to no problem. Zawsze przecież można na boku pokazać rozbicie ceny ostatecznej, dla ciekawskich...

  Do Mimi: jeżeli istnieje rozwiązanie korzystne, a linie lotnicze same się z wyżej wymienionych powodów nie garną do jego wprowadzenia, to jedynie państwo dysponuje wystarczającym przymusem. Państwo czasem musi się wtrącać, i wiadomo to od dawna.

 20. #20
  Old
  Old jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Stoarn
  AAAAA!!!!! Co w tym złego że ktoś będzie miał okazję od razu znać całkowitą cenę?? Słucham!!!??? Bo jak na razie to są tylko same zalety... Jeżeli ktoś lubi suspensik i czuje podnietę zastanawiając się "ach, ile to doliczą, 337 czy może 885 PLN?" to niech sobie czyta Agatę Christie albo ogląda filmy Hitchcocka. Problem do tej pory istniał, owszem, dla linii "sprawiedliwych" typu DY: taki, że paxy sobie mogły doliczać w umyśle jakieś dopłaty, nie wierząc w przejrzystość. Skoro większość linii podawała netto, to podający brutto na tym tracili. Ale skoro prawo będzie zobowiązywało WSZYSTKICH to no problem. Zawsze przecież można na boku pokazać rozbicie ceny ostatecznej, dla ciekawskich...
  W kazdej linii, od Lufy po Ryana przed dokonaniem płatności w necie zawsze widzisz ostateczną cenę. Więc nie ma żadnego "suspensiku". Mowa jest głownie o reklamach.

  Cytat Zamieszczone przez Stoarn
  Do Mimi: jeżeli istnieje rozwiązanie korzystne, a linie lotnicze same się z wyżej wymienionych powodów nie garną do jego wprowadzenia, to jedynie państwo dysponuje wystarczającym przymusem. Państwo czasem musi się wtrącać, i wiadomo to od dawna.
  No właśnie, generalnie u nas ktoś próbuje zawrócic prąd rzeki i powodowac, że państwo (czyli rządzący politycy) wtrąca się do wszystkiego. W interesie inteligentnych inaczej oczywiście, stanowiących główny elektorat tych, którzy w imieniu "państwa" wtrącają sie do wszystkiego.

Strona 1 z 5 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •