Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1
  Awatar b 737

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Staszów

  Domyślnie British Airways zwolni 100 pilotów


  Polecamy

  Linie lotnicze British Airways zwolnią stu pilotów, co pozwoli im zaoszczędzić 20 mln funtów na płacach, składkach ubezpieczenia socjalnego i funduszu emerytalnym - pisze tygodnik "Mail on Sunday".

  Powodem jest spadek liczby pasażerów. W maju BA ogłosi roczne wyniki za ostatni rok obrachunkowy do końca marca bieżącego roku. Analitycy oczekują straty operacyjnej w wys. 150 mln funtów.

  Menedżerowie BA zwrócili się listownie do ok. 500 z 3,2 tys. pilotów ogółem, proponując im dobrowolne odejście z pracy w zamian za odprawę, bądź przejście na bezpłatny urlop.

  Na propozycje odpowiedziało pozytywnie 130 pilotów. Ich odprawy w niektórych przypadkach mogą sięgnąć nawet 150 tys. funtów. Wysokość odprawy odpowiada rocznej pensji.

  W grudniu 2008 roku BA zwolniło ok. 500 menedżerów, zaś do 1 czerwca bieżącego roku z pracy odejdzie 300 pracowników biurowych i zaplecza.
  źródło W. Brytania: British Airways zwolni 100 pilotów - Wiadomości - Onet.pl Biznes - 10.05.2009
  Pozdrawiam G

 2. #2
  Awatar Rudi

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie


  W Locie za to w czasach kryzysu powiększają Zarząd i to niemal dwukrotnie. Właśnie trwa konkurs na jeszcze jednego członka, potem będzie dodatkowa sekretarka, elegancki samochód, wielki gabinet i biuro obsługi. Poprzednio nie było ani Prezesa Operacyjnego ani "Z wyboru Pracowników" - tak na marginesie - to czym właściwie zajmuje się ta Pani? Aby zatrudnić "Prezesa z Wyboru Pracowników" teraz trzeba będzie zwolnić własnie kilku albo i kilkunastu Pracowników, to co to za wybór?
  Rudi

 3. #3
  Awatar whufc

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  EGLL

  Domyślnie

  A dzisiaj BA ogłaszają stratę 401 milionów funtów , parcę na pół etatu lub bezpłatne urlopy.

  BA suffers record ?401m losses | Metro.co.uk

 4. #4
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M

  Domyślnie British Airways - walka o życie?


  Polecamy

  W artykule zamieszczonym w wewnętrznym biuletynie BA News prezes Willie Walsh poinformował pracowników, że firma walczy o przetrwanie i przestrzegł, że w obecnej sytuacji przejściowe rozwiązania już nie wystarczą.

  Artykuł ogłoszono po publikacji przygnębiającego sprawozdania finansowego za zakończony rok obrachunkowy: skonsolidowana strata netto 350 mln GBP, strata na działalności operacyjnej 220 mln GBP, zadłużenie wzrosło czterokrotnie do 2,4 mld GBP, ilość przewiezionych pasażerów spadła o 4,3%.

  Zmiana w naturze naszego biznesu, której właśnie doświadczamy - pisze Walsh - ma charakter strukturalny i wymaga strukturalnych działań dostosowawczych; nikt nie podziękuje nam za bierne czekanie w nadziei na poprawę sytuacji w naszym otoczeniu, takiej poprawy nie będzie. Podkreślam również, że nie możemy liczyć na pomoc ze strony rządu.

  Prezes stwierdził, że niektóre grupy pracownicze poczyniły postęp w dostosowaniu płac i wydajności pracy, ale w przypadku innych grup postęp jest niezadowalający. Wezwał też związki zawodowe do większej elastyczności. Kierownictwo firmy oczekuje, że porozumienie z załogą dotyczące nowej polityki zatrudnienia zostanie zawarte do 30 czerwca.

  ATW Daily News
  Ostatnio edytowane przez alien ; 04-06-2009 o 22:40
  For every solution there is a problem.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •