Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie Continental w Star Alliance


  Polecamy

  Dyrektorzy generalni linii członkowskich Star Alliance powitali dzisiaj nowego członka sojuszu - Continental Airlines. Fakt ten dodatkowo umocni trzy główne korzyści dla klienta oferowane przez alians: globalny zasięg, ogólnoświatową renomę i bezproblemową podróż.
  Członkostwo Continental to efekt ogłoszonego w zeszłym roku strategicznego partnerstwa między Continental i United Airlines. Specjaliści z obu linii oraz eksperci Star Alliance prowadzili w ostatnich 18 miesiącach aktywne działania, aby pomyślnie sfinalizować pierwsze przejście wielkiej linii lotniczej z jednego globalnego sojuszu do drugiego.

  „Włączenie Continental Airlines do Star Alliance to naprawdę niezwykłe doświadczenie. Po raz pierwszy linia lotnicza przeniosła się bezpośrednio z jednego sojuszu do drugiego i chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym przejście przebiegło tak gładko”, stwierdził Jaan Albrecht, Dyrektor Generalny Star Alliance. „Nasi pasażerowie z pewnością docenią korzyści, jakie Continental wnosi do Star Alliance, a klienci Continental będą mogli zacząć korzystać z szerokiej oferty sojuszu”.

  „Przejście do Star Alliance to jeden z najważniejszych strategicznych kroków, jakie dokonaliśmy w mojej karierze w Continental”, stwierdził Prezes i Dyrektor Generalny Larry Kellner. „Dzięki wstąpieniu do Star Alliance w efekcie korzyści związanych z członkostwem w największym sojuszu linii lotniczych na świecie będziemy mogli oferować naszym klientom więcej połączeń oraz osiągnąć lepsze wyniki biznesowe, a także zapewnić moim współpracownikom, naszym klientom i społecznościom pewniejszą przyszłość”.

  „Dzięki członkostwu Continental sieć Star Alliance jeszcze bardziej się rozszerzy, oferując klientom największy globalny zasięg i najbogatszy wybór usług”, powiedział Glenn Tilton, Prezes i Dyrektor Generalny United Airlines. „Serdecznie witamy naszego partnera, Continental, który wnosi niezwykłą wartość dla naszych klientów, pracowników i społeczności, w których służymy”.

  Globalny zasięg
  Ze względu na niewielkie pokrywanie się siatki połączeń Continental i Star Alliance klienci sojuszu mogą teraz wybierać spośród 19.500 lotów dziennie obsługujących około 1071 lotnisk w 171 krajach. Największa ekspansja dotyczy Ameryki Północnej oraz połączeń z Ameryką Południową, jak również północnoatlantyckich i pacyficznych.

  W Ameryce Północnej sojusz wzbogaca się o trzy węzły tranzytowe /tzw. huby/ Continental – Nowy Jork/Newark, Houston i Cleveland – zapewniające pasażerom Star Alliance jeszcze szerszy wybór. Liczne połączenia Continental na terytorium Ameryki Łacińskiej zwiększą możliwości klientów podróżujących do Meksyku, Ameryki Środkowej, Ameryki Łacińskiej i do regionu Karaibów.

  Również jeśli chodzi połączenia przez północny Atlantyk, Continental wzbogaci ofertę sojuszu, zwłaszcza na bardzo ważnym rynku nowojorskim I londyńskim. W regionie Pacyfiku oferta Star Alliance powiększyła się o transpacyficzne loty Continental do Chin, Hongkongu i Japonii, a także połączenia z Mikronezją koncentrujące się w Guam.

  Poza korzyściami związanymi z siecią loty Continental mogą być obecnie wykorzystywane do komponowania tras taryfy Round the World Star Alliance, jak również w ramach North American Airpass. Ponadto Continental będzie oferował 13 produktów taryfowych Star Alliance oraz uczestniczył w programie Star Alliance Conventions Plus.

  Ogólnoświatowa renoma
  W ramach członkostwa w Star Alliance uczestnicy oferowanego przez Continental programu OnePass będą teraz mogli gromadzić i wymieniać mile podczas lotów wszystkimi innymi liniami członkowskimi sojuszu. Posiadacze statusu OnePass Gold i Platinum Elite automatycznie zyskają Gold Status Star Alliance, co zapewni im wiele dodatkowych korzyści, takich jak dostęp do dodatkowych 954 poczekalni, większy limit bagażu, priorytetowa dostawa bagażu, wydzielone stanowiska odprawy oraz pierwszeństwo na liście oczekujących (rezerwacji) na lotnisku. Pasażerowie OnePass Silver Elite automatycznie zyskają Silver Status Star Alliance uprawniający do pierwszeństwa na liście oczekujących przy dokonywaniu rezerwacji lub na lotnisku.
  Uczestnicy licznych aktualnych programów lojalnościowych Star Alliance mogą teraz gromadzić i wymieniać mile podczas lotów liniami Continental. Ponadto członkowie OnePass będą mogli wykorzystywać swoje mile w ramach Upgrade Awards Star Alliance do podróży w wyższej klasie podczas lotów liniami członkowskimi sojuszu uczestniczącymi w programie*.

  Bezproblemowa podróż
  Sieć Star Alliance stawia sobie za cel zapewnienie szybkich i wygodnych połączeń dla klientów, którzy muszą przesiadać się pomiędzy poszczególnymi liniami członkowskimi sojuszu. Z chwilą przystąpienia Continental możliwe jest dokonanie jednej odprawy w porcie początkowym na całą trasę obejmującą lot Continental w połączeniu z innym lotem Star Alliance. Ponadto wszystkie Connection Centres Star Alliance będą teraz uwzględniać loty obsługiwane przez Continental. Te specjalne, działające na zapleczu centra opiekują się pasażerami i bagażem podczas przesiadek pomiędzy poszczególnymi liniami członkowskimi Star Alliance w przypadku nieprzewidzianych zmian godzin lotów. Działają one obecnie na wybranych lotniskach w obrębie całej sieci, m.in. Frankfurcie, Monachium, Chicago, Los Angeles, Tokio/Narita i Bangkoku. Ponadto istnieją plany, aby na wielu trasach obsługiwanych przez sojusz skupić linie członkowskie w jednym obszarze lotniska lub na jednym terminalu. W związku z tym do końca tego roku Continental fizycznie przeniesie swoje operacje lotniskowe w 11 portach na całym świecie. Na przykład 27 października przeniesie się na Terminal 1 we Frankfurcie, a 1 listopada na South Wing Terminalu 1 w Tokio/Narita. Do podobnych ruchów dojdzie na lotniskach w Pekinie, Chicago, Honolulu i Szanghaju.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 2. #2
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  oazie otoczonej matecznikiem

  Domyślnie

  ...a pierwszym ptaszkiem CO w mundurku STAR jest 757-200

 3. #3
  Awatar Krf23

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Czy to oznacza, ze lecąć Continentalem z Phoenix na Newark w maju 2010 nie bede miał możliwości gromadzenia mil na Flying Blue? Czy ze względu na fakt kupna biletu w lipcu 2009 jeszcze bede mógł zaliczyć mile na FB?

 4. #4
  Awatar Rob_Sad

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Raczej na pewno mil na FB nie dostaniesz - ważny jest moment lotu, a nie kupna biletu. O tym, że CO przechodzi do Stara wiadomo od wiosny.

 5. #5
  Awatar Krf23

  Dołączył
  Aug 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Dzięki za info. w takim razie mile polecą na M&M.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •