Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie 100 mln zl do podzialu.


  Polecamy

  Lotniska podzielą się 100 mln zł.
  Prawie wszystkie porty lotnicze chcą się ubiegać o 100 mln zł z budżetu. Nie wiadomo, czy zdążą je wydać


  Dodatkowe pieniądze z budżetu państwa podzieli między lotniska regionalne minister transportu. Środki mają pochodzić z rezerwy budżetowej i zostaną podzielone do końca maja. Porty muszą je wydać do grudnia 2007 roku. Termin ten może zostać wydłużony o trzy miesiące.

  Czasu jest więc niewiele. Tym bardziej że dotacje, jako pomoc publiczna, muszą zostać wcześniej notyfikowane w Komisji Europejskiej.


  Tor przeszkód

  - Pieniądze będą przyznawane w ramach kontraktów marszałkowskich, ale brakuje jeszcze procedur regulujących sposób ich podpisywania -mówi Marcin Hydzik, prezes bydgoskiego portu lotniczego. Wiele lotnisk może więc nie zdążyć z wydaniem pieniędzy. - Uda się totylko wówczas, gdy inwestycje będą przygotowane, a wszystkie niezbędne dokumenty skompletowane - mówi Zbigniew Sałek, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

  Władze portu obawiają się jeszcze jednej rzeczy. Inwestycje, na które chcą się ubiegać o dotacje z budżetu, muszą być zgodne m.in. z rządowym programem rozwoju sieci lotnisk. Dokument nie został jeszcze przyjęty przez Radę Ministrów, obecnie prowadzone są konsultacje. -Czy jeżeli nasze wnioski po ewentualnych zmianach przestaną być z nim zgodne, zostaną automatycznie odrzucone, mimo że będą odpowiadać założeniom wersji, która wyszła z Ministerstwa Transportu? - docieka prezes Hydzik.


  Duże apetyty portów

  Przeżywające rozkwit polskie porty potrzebują pieniędzy na rozbudowę lotnisk. Pochłonie ona setki milionów złotych. Chcą je więcściągnąć ze wszystkich możliwych źródeł. Wnioski muszą w urzędach marszałkowskich złożyć do 15 maja. - Będziemy się ubiegać o maksymalną możliwą kwotę - deklaruje Tomasz Klosowski, wiceprezes gdańskiego portu. Jak dodaje, zarządzane przez niego lotnisko ma bardzo napięty program inwestycyjny, przydadzą się więc wszelkie dodatkowe środki. Tym bardziej że trwają prace nad uruchomieniem lotniska w Gdyni-Babich Dołach, które miałoby od Okęcia przejąć część ruchu niskokosztowego oraz towarowego. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 100 mln zł.

  Podobne deklaracje składają władze pozostałych portów regionalnych, choć nie chcą podawać kwoty, o jaką będą się ubiegać.

  Osiem polskich portów lotniczych będzie się mogło ubiegać także o dotacje unijne z rządowego programu "Infrastruktura i środowisko". W sumie będą miały do podziału ok. 350 mln euro. - Na tej liście nie ma ani lotniska w Łodzi, ani w Bydgoszczy, mam nadzieję, że nasza inwestycja przy podziale rezerwy budżetowej będzie dla rządupriorytetem - podsumowuje Michal Marzec, dyrektor łódzkiego portu. Swoje najpilniejsze potrzeby władze łódzkiego portu szacują na ok. 40 mln zł, a bydgoskiego na prawie 180 mln zł.

  AGNIESZKA STEFAŃSKA
  Zaorać, buraki posiać...

 2. #2
  Awatar 6182

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Marcin747
  Tym bardziej że trwają prace nad uruchomieniem lotniska w Gdyni-Babich Dołach, które miałoby od Okęcia przejąć część ruchu niskokosztowego oraz towarowego
  Może lotnisko lowcostowe dla Warszawy będzie w Koszalinie
  Blisko morza,daleko od WAW i możliwość rozwoju regionu


  Nikon D50,Nikkor 18-55 ED i 55-300 VR
  Maycom AR-108

  Pozdrawiam
  Daniel

 3. #3
  BN
  BN jest nieaktywny
  Awatar BN

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  A bagaże przypłyną Wisłą

 4. #4

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  krk

  Domyślnie

  A może w Balicach wybudują w końcu terminal z prawdziwego zdarzenia
  Pozdrawiam

 5. #5
  Awatar Nagano

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  LCJ/EPLL - Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Osiem polskich portów lotniczych będzie się mogło ubiegać także o dotacje unijne z rządowego programu Infrastruktura i środowisko. W sumie będą miały do podziału ok. 350 mln euro. - Na tej liście nie ma ani lotniska w Łodzi, ani w Bydgoszczy, mam nadzieję, że nasza inwestycja przy podziale rezerwy budżetowej będzie dla rządupriorytetem - podsumowuje Michal Marzec, dyrektor łódzkiego portu. Swoje najpilniejsze potrzeby władze łódzkiego portu szacują na ok. 40 mln zł, a bydgoskiego na prawie 180 mln zł.

  No kurde żałosne :/ Poprostu uwielbiam władze łódzkiego portu
  "Podoba mi się, w jaki sposób Łódź wygląda w dzień, i jak prezentuje się w nocy. Łódź sprawiła, że zacząłem marzyć"
  David Lynch

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •