Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Zbanowany
  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Bielsko-Biała
  Wpisów
  10

  Domyślnie Propozycja zmian w UE w wypadku bankructwa lini lotniczej


  Polecamy

  Wygląda na to że UE chce wprowadzić zapisy osłonowe dla pasażerów pozostawionych przez zbankrutowane linie lotnicze. Idea nie głupia, ale jeden z naszych posłów błysnął w temacie:
  Zasiadający w tej komisji eurodeputowany PO Artur Zasada wprowadził do tej niewiążącej rezolucji PE jeszcze jeden zapis - o wzajemnej solidarności linii lotniczych, tak by pasażerowie mogli jak najszybszego dotrzeć do celu. "Propozycja polega na tym, aby pasażerowie bankrutującego operatora znajdujący się na lotnisku mieli możliwość skorzystania z samolotu innej linii lotniczej udającego się w tym samym kierunku. Oczywiście pod warunkiem, że na pokładzie byłyby wolne miejsca. Rozliczenia następowałyby pomiędzy zainteresowanymi operatorami - powiedział poseł.
  Jak niby miałby się rozliczyć jeden "operator" z drugim "operatorem", który już jest dead i pieniążków niet.? A może czegoś ja nie zrozumiałem?

  A tu cały artykuł z Dziennika

  Linia splajtuje? Unia da bilet do domu - Gospodarka - Dziennik.pl

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  Pewnie powołają fundusz gwarancyjny jakiś i uprzywilejowane może będą wierzytelności przewoźników wyciągających pomocną dłoń przed innymi wierzytelnościami.

  Bankructwo oznacza "niewypłacalność", a nie zniknięcie...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •