Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1

  Dołączył
  Aug 2007
  Mieszka w
  Gdańsk
  Marcin

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  W sumie szkoda, że nie zdecydowali się na przekazanie Niemcom. Mogłoby to uzdrowić sytuację. Sytuacja w ULC przypomina tę w PZPN, jest niereformowalna.

 3. #3
  Awatar thewho

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Jeszcze skrocona wersja

  PRZEGLĄD PRASY: Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że raport Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) o Urzędzie Lotnictwa Cywilnego był miażdżący dla polskiego urzędu.


  Kontrolerzy EASA zbadali w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego Departament Operacyjno-Lotniczy - jeden z najważniejszych.

  To on wydaje licencje pilotom, certyfikaty firmom lotniczym, kontroluje stan lotnisk czy ośrodków szkolenia. A także dokumenty uprawniające do świadczenia odpłatnie usług lotniczych oraz kontroluje firmy posiadające już certyfikaty. W raporcie po kontroli jednak nie ma optymistycznych wniosków.

  "Rażący brak kompetencji"

  - Znajdowały się w nim same jedynki, co jest najgorszą możliwą oceną - mówi gazecie osoba związana z ULC, która zapoznała się z raportem (kontrolerzy oceniali nieprawidłowości w tzw. raporcie niezgodności NCR w skali od trzech do jednego: uwaga [3], ważny [2], krytyczny [1]). - Oznacza to nieprawidłowości mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo lotnicze, które powinny być natychmiast usunięte - twierdzi informator gazety.

  Wśród uchybień wymieniano m.in. rażący brak kompetencji inspektorów urzędu. Jeden z informatorów gazety mówi, że "chciano zrobić inspektora z człowieka, który samolot widział tylko w powietrzu".

  ULC zawiesić?

  "Rzeczpospolita" podaje, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego poważnie zastanawiała się nawet nad zawieszeniem działalności departamentu i przekazaniem jego obowiązków niemieckiej agencji lotniczej, co byłoby kompromitujące dla polskiej jednostki.

  BYłby to europejski precedens, który poważnie mógł obniżyć prestiż Polski w światowym lotnictwie.

  Rzeczniczka ULC Katarzyna Krasnodębska twierdzi jednak, że wyniki kontroli nie były aż tak złe, jednak przyznaje, że wykryto nieprawidłowości. - W każdym przypadku, gdy występują niezgodności, formułowany jest program naprawczy oraz podejmowane są działania korygujące - podkreśla.

  Wszystkie problemy Urzędu Lotnictwa Cywilnego

  Kontrola EASA to nie wszystkie problemy polskiego urzędu. Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Okręgowa w Warszawie badają egzaminy na licencje pilota liniowego prowadzone przez ULC. Są to licencje pozwalające do zasiadania za sterami samolotów pasażerskich w liniach lotniczych.

  Do warszawskiej Prokuratury Okręgowej docierają też informacje, że część pracowników ULC dorabia w firmach lotniczych. - Nie były one jeszcze weryfikowane - mówi "Rz" prokurator Monika Lewandowska.

  Na etacie w urzędzie jest 368 osób, 289 pracuje tam na umowy-zlecenia. Nie wiadomo jednak, ile z nich dorabia.

  Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".  Źródło: "Rz"

 4. #4
  Awatar pasazernagape

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SZZ/EPSC

  Domyślnie

  Całe szczęście dobrze znam język Goethego a i do Berlina mam Bliżej niż do Warszawy...

  Mówiąc jednak poważnie, to o czym od lat pisały różne gazety i forumowicze tutaj, znalazło swoje potwierdzenie czarno na białym. Czy coś się jednak zmieni?

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łomża

  Domyślnie

  Mimo wszystko mają dobre samopoczucie, dostali same jedynki ale Pani Rzecznik bagatelizuje sprawę.
  Jeśli inni pracownicy podchodzą do wyników kontroli w ten sam sposób to biada latającym.

 6. #6
  crl
  crl jest nieaktywny

  Dołączył
  Nov 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  O kontroli EASA i jej wynikach wiadomo już od dawna ( wiadomo też ,że wdrożono program naprawczy , bo inaczej bylibyśmy już pod LBA). Wiadomo,że ULC szuka kadr, ale z fachowcami trudno ( za tą pensję).
  Ogórkowy temat i sponsorowany przez Szpinetę z Ad Astry artykuł, który od dawna załatwia swoje porachunki z ULC, a sami byli kiedyś i nadal ( patrz incydent z zakopaniem się Beechcrafta i wiele innych) są na bakier z przepisami.
  Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •