Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie Prezes BA o wymogach kontroli pasażerów


  Polecamy

  "Nie trzeba się płaszczyć przed USA" - prezes BA ostro o wymogach kontroli pasażerów

  ps, PAP

  2010-10-27, ostatnia aktualizacja 23 minuty temu


  Nie trzeba ślepo stosować się do wszystkich przepisów antyterrorystycznych na lotniskach, zwłaszcza jeśli sami Amerykanie nie przestrzegają ich u siebie - powiedział prezes British Airways Martin Broughton. Zdaniem prezesa BA wiele obowiązujących wymogów kontrolnych jest "całkowicie zbędnych".
  W wypowiedzi cytowanej przez dzisiejszy dziennik "Financial Times" Broughton wskazał na "zupełnie zbędne", jego zdaniem, elementy kontroli pasażerów, takie jak zdejmowanie butów, czy wyjmowanie laptopa z bagażu podręcznego i wkładanie go do osobnego koszyka przed przejściem przez bramkę.


  Podwójne standardy Amerykanów

  - Nie trzeba płaszczyć się przed Amerykanami za każdym razem, jak chcą, żebyśmy coś zrobili - powiedział ostro prezes BA na dorocznej konferencji Stowarzyszenia Operatorów Lotnisk. Broughton zwrócił uwagę, że Amerykanie domagają się zaostrzonych kontroli od zagranicznych linii lotniczych latających do USA, lecz nie od swoich własnych przewoźników na trasach krajowych.

  Po tym, jak w grudniu ubiegłego roku nigeryjski terrorysta próbował zdetonować ukryty w bieliźnie ładunek podczas lotu do Detroit, USA zażądały przeprowadzania dodatkowych kontroli pasażerów przy bramkach. - Nie powinniśmy się na to zgadzać. Powinniśmy powiedzieć: "Zrobimy tylko te rzeczy, które są niezbędne" - zaapelował Broughton do zgromadzonych.

  iPad to laptop? Zdania są podzielone

  Broughton wyraził opinię, że na europejskich i amerykańskich lotniskach powinien obowiązywać ten sam zakres kontroli. - Weźmy na przykład iPada. Nie zdecydowali jeszcze, czy to jest czy nie jest laptop. Niektóre lotniska wymagają, żebyś go wyjął, a inne nie - zauważył Broughton. Wtórował mu Colin Matthews - dyrektor generalny BAA, właściciela Heathrow. Sądzi on, że obowiązujące obecnie trzy osobne regulacje dotyczące bezpieczeństwa na lotniskach: brytyjska, unijna i amerykańska powinny być ujednolicone i zracjonalizowane. - Wiemy, że jest wiele elementów kontroli, które są zupełnie zbędne i powinniśmy coś z tym zrobić - mówił prezes BA dodając, że "nikt nie chce słabej kontroli".

  USA twardo: Nie będzie żadnej zmiany

  Ministerstwo Transportu USA potwierdziło, że nie ma w planach zmiany regulacji odnoszącej się do sprawdzania butów i laptopów. Zaostrzone wymogi bezpieczeństwa wprowadzono w USA wobec pasażerów z 14 państw. Oprócz tego szczegółowej kontroli poddawani są wyrywkowo obywatele wszystkich państw.

  Wypowiedzi Broughtona odzwierciedlają rosnącą frustrację pasażerów, poirytowanych coraz to i nowymi wymogami bezpieczeństwa w samolotach i na lotniskach - komentuje "FT". Kolejne uciążliwe kontrole są wprowadzane od ataków terrorystycznych 11 września.
  'Nie trzeba się płaszczyć przed USA' - prezes BA ostro o wymogach kontroli pasażerów
  no risk, no fun ;D


 2. #2
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Czyli nie wszyscy jeszcze pogłupieli.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 3. #3
  Awatar Arthur1975

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Belfast

  Domyślnie


  Polecamy

  Wreszcie ktos sie odwarzyl cos powiedziec do Wielkiego Brata
  Come on Arsenal--))

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •