Strona 122 z 175 PierwszyPierwszy ... 22 72 112 120 121 122 123 124 132 172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,421 do 2,440 z 3492
Like Tree3923Likes

Wątek: CPL - Centralny Port Lotniczy.

 1. #2421

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie


  Polecamy

  Skad posrodku niczego znajdzie sie wystarczajaco duzo wykwalifikowanego personelu, skoro w Warszawie o to trudno? Nieraz ciezko nawet o pracownikow do sredniej wielkosci hotelu.
  JeV likes this.

 2. #2422

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Behemot Zobacz posta
  Skad posrodku niczego znajdzie sie wystarczajaco duzo wykwalifikowanego personelu, skoro w Warszawie o to trudno? Nieraz ciezko nawet o pracownikow do sredniej wielkosci hotelu.
  Stąd CPL musi byc skomunikowane koleją z WAW i LCJ i RDO. Tam masz część personelu. O tym skąd wziąć resztę pisałem

 3. #2423

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
  Ad2 nie jest tak, że ruch p2p zupełnie się posypie (zakładając oczywiście budowę minimum infrastruktury pozwalającą na w miarę szybki dojazd do centrum). Oczywiście na minus będzie dla dojeżdżających taxi do Warszawy, korzystających z samochodów, ale dla dojeżdżających pociągiem z Śródmieścia, Woli czy (co prawdopodobne) dzielnic usytuowanych wzdłuż linii obwodowej dojazd może być korzystniejszy. Nie mówiąc już o Łodzi, która też może wygenerować trochę dodatkowego ruchu p2p. W dalszej perspektywie też przy CPL też powstaną generatory ruchu.
  Zakładając, że taki Kraków czy Katowice będą skomunikowane KDP z CPK i Warszawą, to po co pasażer p2p ma lecieć samolotem (chyba że jest miłośnikiem latania). Przejazd KDP na taką odległość powinien wynieść koło 1:30 - z centrum Krakowa do centrum Warszawy czy Łodzi. Lot samolotem to koło godziny + trzeba na lotnisko dojechać i z CPK też. W sumie zbierze się pewnie koło dwóch godzin. Czasowo to nie będzie atrakcyjne. Sama KDP przeniesie częściowo ruch p2p na kolej,

 4. #2424
  Awatar kaspric

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  ^^ na dworzec za to nie trzeba dojechać, nie trzeba zostawić sobie jakiegoś zapasu, z dworca też wszędzie podejdziemy z buta?.
  Generalnie nie ma sprzeczonści w tym, co napisałem ja i Ty (chociaż warto byłoby zacytować drugi fragment mojej wypowiedzi o nielogicznych wyborach). Nie neguję, że kolej przejmie sporą część ruchu p2p, natomiast twierdzę, że nie zabije go zupełnie. Przyjmujesz też dane bardzo optymistyczne, 1h30 to byłoby osiągalne przy przedłużeniu CMK do Krakowa / Katowic. Może uda się dojść do 1:45h (chociaż to też bardzo optymistyczne założenie), jak weźmiesz pod uwagę punkty podróży, które nie są dworcami Kraków Główny i Warszawa Centralna, to często długość podróży wyjdzie podobna lub nawet z korzyścią dla lotu. Oczywiście dalej oznacza to zmniejszenie popytu, ale będzie daleki od zerowego.
  Nie latam z Pyrzowic.
  Dobra, czasem latam, ale za brak KM i wkurzający brak kiss&fly unikam jak ognia.

 5. #2425

  Dołączył
  Mar 2009
  PeK likes this.

 6. #2426

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez aaben Zobacz posta
  ehh czytałem wcześniej. logiczne i nielogiczne zarazem...

 7. #2427
  PeK
  PeK jest nieaktywny

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Przy okazji CPL trzeba coś jeszcze z mlekiem zrobić coby miało najszybszy transport, bo inaczej się zsiada.

  Piotr

 8. #2428

  Dołączył
  Feb 2011

  Domyślnie

  Prezes LOT-u o CPK. Zarysował też przyszłość polskich lotnisk w regionach

  "Uważam, że z Okęcia powinno zniknąć zarówno lotnisko cywilne, jak i wojskowe. Na Okęciu nie powinno być w ogóle portu lotniczego i to jest w ogóle warunek sine qua non dla sensu projektu CPK."

  "dotarcie na lotnisko z Warszawy w 15 min., z Łodzi 30 min., a ze znakomitej większości pozostałych miast w Polsce z czasem nieprzekraczającym 120 min."


 9. #2429

  Dołączył
  May 2011

  Domyślnie

  " Ja uważam, że powinno zostać otwarte wcześniej - w 2024 r. Ponadto twierdzę, że jest to możliwe. Będę zabiegał, by prace nad budową zarówno lotniska, jak i całego CPK zakończyły się przed terminem."
  "
  Ale muszę też patrzeć szerzej i trochę pro bono zajmuję się też zagadnieniami polityki transportowej w kraju."

  Po tych dwóch zdaniach zupełnie odpadłem

 10. #2430

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Wybory się jakieś niedługo szykują, czy co? Bo odniosłem wrażenie, że czytam jakąś górnolotną wizję jak to będzie super, a Pan kandyduje na premiera, bo zna się na niemal wszystkim.

  A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że prezes najważniejszej linii na największym w kraju lotnisku mówi, jakie to ono jest złe, nieoptymalne i w ogóle powinno zostać zamknięte. Osoby decydujące o porcie nie będą miały stanowiska decyzyjnego w nowym porcie, więc bez problemu mogą np. opóźniać rozmowy o jakiś optymalizacjach, docelowych przebudowach, czy szansach rozwojowych dla PLL. Bo po co, skoro niedługo nie będzie naszym klientem

 11. #2431

  Dołączył
  Jun 2011

  Domyślnie

  Wywiad płytki, gładki. Duoport zaorał jednym zdaniem. Nie zająknął się ile będą kosztować inwestycje w WAW do czasu otwarcia CPK. O koniunkturze na rynku lotniczym i ryzykach ani słowa. Pompowanie balona trwa...

  Tapnięte..
  amnesia likes this.


 12. #2432

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  Józefów

  Domyślnie

  Inne złote myśli:

  "CPK oznacza zbudowanie do tysiąca (sic!) kilometrów nowych szlaków kolejowych, które w końcu pozwolą sprząc teren naszego kraju"
  "Z perspektywy geograficznej, za wyjątkiem Rzeszowa i Szczecina, loty krajowe pomiędzy punktami w Polsce nie mają uzasadnienia"

  Ja też odpadłem...

  Rob_Sad and pascall like this.

 13. #2433
  Awatar kaspric

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Aha, nowy wywiad z prezesem, lecimy z cytatami, jak to odlatuje.
  Cytat Zamieszczone przez amnesia Zobacz posta
  Bo odniosłem wrażenie, że czytam jakąś górnolotną wizję jak to będzie super, a Pan kandyduje na premiera, bo zna się na niemal wszystkim.
  A przecież na wszystkim znają się tylko forumowicze

  A do rzeczy - mi się wywiad podoba, jako całość, uważam, że czepianie się niektórych zdań to taka zła wola i oczekiwanie zdanie po zdaniu na głupotę.

  Poniższe zdanie dedykuję wszystkim, którze twierdzili, że nie będzie dolotów:
  "My oczywiście po powstaniu CPK nadal zamierzamy dowozić pasażerów samolotem z lotnisk regionalnych w Polsce - zarówno pod nasze fale przylotowe i odlotowe, jak i w tzw. ruchu point-to-point. Jednak dążymy do tego, by w ramach całościowej strategii transportowej kraju kolej stanowiła ważny element w dowożeniu nam pasażerów na CPK."
  Marek. likes this.
  Nie latam z Pyrzowic.
  Dobra, czasem latam, ale za brak KM i wkurzający brak kiss&fly unikam jak ognia.

 14. #2434
  Zbanowany
  Dołączył
  Sep 2017

  Domyślnie

  Akurat co do wspólnego portu Kraków/Katowice spiętego linią kolejową oraz nieszczęsnej czołowej stacji Warszawa-Okęcie ma rację.

  25 lat bezmyślnie degradowano infrastrukturę kolejową "bo blachosmrodem lepiej", a teraz skutki są, jakie są.
  Ztof likes this.

 15. #2435

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Ja specjalistą nie jestem. Mam jednak swoje wątpliwości. Typu po co będą doloty z np. Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic czy Gdańska, skoro na głównych dworcach tych miast będzie można nadać (i jak rozumiem też odebrać) bagaże, nie martwiąc się o nic więcej? Co więcej, dojazd tam zajmie - według oficjalnej linii - do 120 minut.

  A tak na poważnie, podejrzewam że większość z nas, oczekiwałaby od prezesa linii lotniczej, aby wypowiadał się na temat strategii i spraw związanych ze swoim przedsiębiorstwem. W tym wywiadzie w głównej mierze mamy jednak jakieś wizje transportu totalnego. Kolei, dróg, zarządzania i racjonalności lotnisk regionalnych, rozwoju miast, lokalizowania przemysłu, jak to źle się wszystko rozwijało na przestrzeni lat i jak to dumnym, wielkim i zaradnym narodem jesteśmy, że nie powinniśmy się przesiadać w Berlinie.

  Ja wolałbym przeczytać o wizji LO na nowym porcie. Jak to zrobią, że w przeciągu niecałych 10 lat będą w stanie rozrosnąć się dwu-trzykrotnie. Skąd wezmą pieniądze na nowe samoloty dalekodystansowe. Skąd wezmą pieniądze na siatkę lokalną, bo aktualną flotą Embrionów, Dashów i Boeingów raczej nie zachęcą wielu odległych linii, żeby dosyłały LO pasażerów na przesiadki (LH robi to lepiej). Co oznacza P2P - czy wracamy z dowożeniem z lokalnych lotnisk do Frankfurtu/Monachium jak to robił Eurolot, czy może będziemy podcinali własną gałąź jak to robił centralwings, OIDP latając na tych samych kierunkach co LO?
  PeK, Johnny Flier, Asta and 5 others like this.

 16. #2436

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  No właśnie też odnoszę wrażenie, że to takie rytualne narzekanie. P. Prezes przedstawia konkretne powody dla których chce budowy CPK, dlaczego nie duoport WAW-WMI, dlaczego Baranów, po co kolej itp. Nawet powiedział czego chce od WAW do czasu otwarcia CPK. Jedyne z czym się nie zgadzam to porównanie Szczecina do Rzeszowa w kontekście dystansu do Warszawy- my mamy znacznie dalej...

  Co jest kontrowersyjnego w tym, że Polska powinna mieć normalny HUB lotniczy czynny całą dobę i będący równocześnie lotniskiem dla Warszawy i Łodzi, i jednocześnie leżący w centrum, gdzie już teraz mieszczą się centra logistyczne wielu firm?

  Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka
  stefann likes this.

 17. #2437

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Pokrak Zobacz posta
  Inne złote myśli:
  "Z perspektywy geograficznej, za wyjątkiem Rzeszowa i Szczecina, loty krajowe pomiędzy punktami w Polsce nie mają uzasadnienia"

  W pełni się z tym zgadzam. Loty krajowe PnP pomiędzy bliskimi miastami nie mają uzasadnienia ekonomicznego. Już tyle lekcji zostało odrobionych .... ( OLT Express, EuroLot, Ryanair na trasach WRO WAW i GDN WAW.)

 18. #2438

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez amnesia Zobacz posta

  A tak na poważnie, podejrzewam że większość z nas, oczekiwałaby od prezesa linii lotniczej, aby wypowiadał się na temat strategii i spraw związanych ze swoim przedsiębiorstwem.
  Pierwsze pytania brzmi:
  "Jakub Panek: Rząd forsuje projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego z nowym, położonym w sercu Polski superlotniskiem. Po co nam ta inwestycja?".
  To nie prezes wymyślił to pytanie.


  Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

 19. #2439

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez amnesia Zobacz posta
  Ja specjalistą nie jestem. Mam jednak swoje wątpliwości. Typu po co będą doloty z np. Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic czy Gdańska, skoro na głównych dworcach tych miast będzie można nadać (i jak rozumiem też odebrać) bagaże, nie martwiąc się o nic więcej? Co więcej, dojazd tam zajmie - według oficjalnej linii - do 120 minut.
  Niektórzy wolą samolotem, inni pociągiem, jeszcze inni samochodem. Każdy mieszka w trochę innym miejscu i ludziom różnie pasuje. A prezesowi chodzi o zgarniecie możliwie dużej ilości ludzi pod najbardziej intratne połączenia dalekodystansowe.

 20. #2440

  Dołączył
  Jun 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  Duoport WAW-WMI jest zły ale LOT będzie z niego korzystał w latach poprzedzających otwarcie CPK. Na ten zły duoport i tak pójdą olbrzymie środki na inwestycje.Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •