Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPWA/EGPH

 2. #2
  Awatar avda

  Dołączył
  Apr 2010

  Domyślnie

  Dzisiaj rano przeżyłem szok jak przeczytałem wiadomość. Najgorsze że niektóre media łączą to z katastrofą Smoleńską i robi się typowa polska atmosfera.

 3. #3

  Dołączył
  Mar 2009

 4. #4

  Dołączył
  Aug 2011

  Domyślnie

  Na forum lotnictwo.net.pl jest podforum "Nekrologi". Apeluję do moderatora o przeniesienie tego wątku tam. Tutaj to nie jest na to miejsce.

 5. #5
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Tajemnicza śmierć w Indiach. Dariusz Szpineta, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym.

  Zarząd Ad Astra Executive Charter SA w lakonicznym oświadczeniu poinformował o śmierci założyciela i prezesa firmy, nie podając jednak okoliczności jego śmierci. Jak się dowiedziała „Gazeta Polska Codziennie”, Dariusza Szpinetę znaleziono powieszonego w łazience. Osierocił dwoje dzieci. Znajomi z 13-osobowej grupy, która pojechała do Indii, mówią, że przed śmiercią był w dobrym nastroju.

  Dariusz Szpineta był zawodowym pilotem i instruktorem pilotażu oraz wielkim miłośnikiem lotnictwa. W mediach parokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku. Wskazywał jednoznacznie, że lot Tu-154M był lotem wojskowym.

  W tekście pt. "Operacja 'Kłamstwo smoleńskie'”, który pojawił się na portalu Niezalezna.pl w styczniu tego roku, pojawia się jego analiza dokumentów lotu rządowego tupolewa. "Plan lotu jest to depesza, którą musi nadać każdy statek powietrzny, żeby mógł wykonać lot w przestrzeni kontrolowanej. (…) Według przepisów wykonywania lotu, według instrumentów był to lot wojskowy” – podkreślał Szpineta. Dodał, że to właśnie litera "M” (od ang. military) znajdująca się na końcu numeru lotu oznacza jego wojskowy charakter.

  W lipcu 2011 r. wyszło na jaw, że MSZ wiedziało, iż 8 kwietnia 2010 r. lotnisko Siewiernyj nie miało jeszcze numeru zgody na przelot i lądowanie. Szpineta wskazywał w rozmowie z "Rzeczpospolitą”, że brak takiego numeru to poważne przeoczenie. – Na pewno spowodowałby niewpuszczenie prezydenckiego samolotu na lotnisko – mówił, zaznaczając, że zdarzało się, iż lotniska, np. w Berlinie, nie wpuszczały lub kazały płacić kary za brak numerów takich pozwoleń. W 2009 r. Dariusz Szpineta zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu korupcji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Dwa lata później zarzuty objęły… samego Szpinetę. – Od dłuższego czasu rozpowszechnia się kłamstwa na mój temat. Ich nasilenie zbiegło się z informacją, że moja spółka wejdzie na giełdę – mówił wtedy Szpineta.

  14 października 2011 r. na rynku NewConnect odbyło się pierwsze notowanie spółki Ad Astra Executive Charter. Jako certyfikowany przewoźnik lotniczy dysponujący flotą 18 samolotów AAEC postanowił zaoferować biznesowe loty dla VIP-ów i instytucji publicznych na zasadzie luksusowej taksówki. 7 listopada 2011 r. podpisana została umowa z dużą międzynarodową firmą z sektora paliwowo-energetycznego. Planowane przychody z jej realizacji w perspektywie najbliższych 5 lat to ponad 11 mln zł.

  Katarzyna Pawlak, Samuel Pereira
  Tajemnicza śmierć eksperta lotniczego - Wiadomości - WP.PL

 6. #6
  Awatar Ernest

  Dołączył
  Nov 2010
  Mieszka w
  Kanada

  Domyślnie

  No trochę chyba dziwne że bogaty gość, właściciel dobrze prosperującej firmy się wiesza po tym jak wpadło mu intratne zlecenie?
  Seryjny samobójca znowu w akcji...
  Pozdrawiam wyznawców Pancernej Brzozy.

 7. #7

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Kraków EPOK

  Domyślnie


  Polecamy

  Ciekawy artykuł na interii rzucający nowe światło na śmierć albo "samobójstwo" Dariusza Szpinety.
  Z kim latały polskie VIP-y? Poważna wpadka służb - Polska - Fakty w INTERIA.PL


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •