Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Apr 2008

  Domyślnie Strajk pilotów linii TAP Portugal


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez onet.pl
  Władze portugalskich linii lotniczych TAP usiłują zablokować zaplanowany na najbliższe dni strajk pilotów. Jeśli protest dojdzie do skutku, ucierpi ponad 300 tysięcy pasażerów.

  Akcja pilotów ma się rozpocząć jutro i potrwać do niedzieli. W wyniku strajku TAP byłby zmuszony odwołać ponad 2 tysiące połączeń, dlatego władze za wszelką cenę usiłują uniemożliwić pilotom sparaliżowanie pracy linii lotniczych. Do sądu pracy wpłynął już wniosek przeciwko Związkowi Zawodowemu Pilotów Cywilnych z prośbą o uznanie strajku za nielegalny. Na razie nie wiadomo jednak, jaką decyzję podejmie sąd. TAP już umożliwia jednak pasażerom darmową zmianę rezerwacji.

  Jeśli protest dojdzie do skutku, przyniesie spółce gigantyczne straty. Zgodnie z prawem państwowe linie lotnicze mają obowiązek zrealizować tylko połączenia krajowe między kontynentalną częścią kraju a Maderą i Azorami. Mają się odbyć także niektóre loty między Portugalią a Szwajcarią, Angolą, Francją i Brazylią, czyli krajami, w których mieszka i pracuje spora liczba Portugalczyków. Pod znakiem zapytania stoją wszystkie pozostałe połączenia, w tym bezpośrednie loty z i do Warszawy.

  Piloci TAP domagają się zmian we władzach spółki i anulowania kar i sankcji, jakimi objęto wcześniej część pracowników. Kolejną, pięciodniową turę strajku zapowiedziano na początek sierpnia. Okres wakacyjny to dla portugalskich linii lotniczych czas wyjątkowo wytężonej pracy, kraj ten jest bowiem jednym z najpopularniejszych w Europie celów wśród turystów.
  Cytat Zamieszczone przez biznes.pl
  [Oprócz kontrolerów] piloci TAP też zamierzają strajkować, w dniach 5-8 lipca i 1-5 sierpnia. Domagają się podwyżek płac i prawa głosu w planowanej prywatyzacji tych państwowych linii lotniczych.
  Strajk: ucierpi ponad 300 tysięcy pasażerów - Onet Biznes
  Biznes.pl - Linie TAP odwołują loty w związku ze strajkiem kontrolerówStrajk pilotów linii lotniczych TAP

 2. #2
  Awatar lofoten

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  Oslo

  Domyślnie

  TAP... hip hip! Same s***, different day, jak to mówią. Ciekawe ilu z tych 300K pasażerów zostało o tym poinformowanych. Przeterminowana notka małym drukiem nie do znalezienia z głównej strony i informacje po lokalnemu na AOL 2.0 jak ostatnim razem? Fajna linia
  Paris in the spring? Don't even think about it — the Arctic is where you really want to be.~ Etain O'Carroll

 3. #3
  Awatar tinek6

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Nowa Iwiczna

  Domyślnie


  Polecamy

  Strajk został odwołany
  per. TAP PORTUGAL | Facebook
  Strike announcement by the Pilots’ union has been called off

  The Pilots Union Strike, which was called between the 5th and the 8th of July and the 1st and the 5th of August, has been called off.
  Following the calling off of the strike, TAP's operation will be back to normal.
  info z 16:21


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •