Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
Like Tree2Likes
 • 2 Post By egon.olsen

Wątek: Co ULC przyznaje przewoźnikom?

 1. #1
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie Co ULC przyznaje przewoźnikom?


  Polecamy

  Licencja, czy koncesja … co tak naprawdę przyznaje Urząd Lotnictwa Cywilnego przewoźnikom lotniczym?


  Otóż Urząd Lotnictwa Cywilnego przyznaje koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego. W kontekście OLC Express koncesja została przyznana następującym przewoźnikom: 31 października 2005 r. spółce Jet Air sp. z o.o. (w lutym 2012 r. w koncesji została zmieniona firma spółki na OLT Express Regional sp. z o.o.) oraz 29 kwietnia 2011 r. spółce Yes Airways sp. z o.o. (w styczniu 2012 r. w koncesji została zmieniona firma spółki na OLT Express Poland sp. z o.o.).

  Spółki, podobnie jak wszystkie podmioty prowadzące lotniczą działalność gospodarczą w zakresie przewozu lotniczego, są pod stałym nadzorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego, pod kątem spełniania wymogów przewidzianych w szczególności w przepisach rozporządzenia
  1008/2008 w sprawie wspólnych zasad wykonywania przewozów lotniczych na terenie Wspólnoty, do których należą m. in. struktura własnościowa i skuteczna kontrola przewoźnika, posiadanie ważnego, zgodnego z przepisami ubezpieczenia OC, dysponowanie co najmniej jednym zarejestrowanym w UE statkiem powietrznym poprzez prawo własności lub leasing statku powietrznego bez załogi, posiadanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), kondycja finansowa przewoźnika. Należy podkreślić, że ULC dokonuje weryfikacji sytuacji finansowej tylko i wyłącznie przewoźnika (nie zaś pochodzenia środków finansowania), co wynika bezpośrednio z zapisów wspomnianego rozporządzenia.

  Urząd Lotnictwa Cywilnego nadzorował również działalność w zakresie bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych i techniki lotniczej przewoźników OLT Express Regional sp. z o.o. oraz OLT Express Poland sp. z o.o.

  Kontrole te były przeprowadzane w sposób zaplanowany. Od początku działalności przewoźników (styczeń / luty br.) do końca lipca br. przeprowadzono ją 14 razy. Oprócz tego z powodu dużej dynamiki rozwoju obu operatorów, rozszerzania składu floty, zwiększania zatrudnienia personelu, proces kontroli odbywał się praktycznie bez przerwy.

  Po przeprowadzeniu kontroli nie było przesłanek wskazujących na pogarszanie się bezpieczeństwa wykonywania operacji lotniczych.

  Po ogłoszeniu zaprzestania lotów przez OLT Express Regional ULC przeprowadził też kontrolę doraźną OLT Express Poland.

  Do Urzędu nie wpływały jakiekolwiek informacje o problemach w bieżącym, finansowym funkcjonowaniu przewoźników. Po powzięciu takich informacji od kontrahentów i samych przewoźników z grupy OLT. Urząd zawiesił im koncesję.
  Ostatnio edytowane przez egon.olsen ; 02-08-2012 o 14:40
  karol_epwa and Danny like this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •