Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zagwozdka z M&M

 1. #1

  Dołączył
  Aug 2007
  Mieszka w
  EPLL

  Domyślnie Zagwozdka z M&M


  Polecamy

  Kupowałem ostatnio znajomej bilet w Lufthansie (bezpośrednio przez ich WWW), jednak chciałem być cwaniak i podałem numer mojej karty M&M. Ja nie jestem na liście pasażerów, jednak to za pośrednictwem mojej karty kredytowej została dokonana płatność. I teraz sprawa jest taka, że bilet został zakupiony (przyszło potwierdzenie płatności + etix), ale jednocześnie wyświetlił się komunikat, że dane posiadacza karty M&M nie są zgodne z danymi pasażera.

  Tak więc pytanie - czy naliczą się mi mile za ten lot (tutaj podejrzewam, że nie) oraz czy pasażerka nie będzie miała problemów na lotnisku, bo jako dokument potwierdzający tożsamość wybrałem jej moją kartę M&M (oprócz tego do wyboru była tylko moja KK). Niby do tej pory nikt na lotnisku nie żądał ode mnie pokazania karty, którą płaciłem za lot, ale też głupio żeby ktoś miał przeze mnie przy odprawie problemy.

 2. #2
  Awatar sinus

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  Katowice

  Domyślnie

  Mil za lot koleżanki na pewno Ci nie naliczą - bo jest sprawdzana zgodność imienia i nazwiska z danymi właściciela karty.

  Też ostatnio kupowałem bilet dla kogoś na stronie Lufthansy, zadzwoniłem do nich zapytać czy rzeczywiście wymagane jest okazanie tej karty na lotnisku i Pani w call center powiedziała że nie - mimo że taka informacja widnieje na stronie. Ale nie wiem co w przypadku gdy wybrałeś kartę M&M jako formę identyfikacji - najlepiej zadzwoń do nich i zapytaj.

 3. #3
  Awatar konradeck

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  Zawsze możesz się zidentyfikować dokumentem.

  Numer karty M&M albo kredytowej jako forma identyfikacji w bilecie elektronicznym (parametr FOID albo VOID, nie wiem dokładnie) potrzebny jest tylko do automatów Quick-Checkin albo do niektórych odpraw przez internet (np. LH). W przeciwnym razie elektronicznie się nie zacheckujesz (jakie piękne polskie słowo )
  Pozdrawiam
  Konradeck

  Nigdy nie pozwól, by samolot zabrał Cię w miejsce, którego Twój umysł nie odwiedził w ciągu ostatnich 5 minut.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •