Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
 1. #1
  Awatar Sonqer

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  Wys. Strzyż. / EPRZ

  Domyślnie Jaka jest dopuszczalna norma alkoholu we krwi w lotnictwie?


  Polecamy

  Czytałem ten artykuł: Pijany pilot nie wiedział dokąd ma lecieć - Wiadomości w Onet.pl Zastanowiło mnie zdanie: "Zawartość alkoholu w organizmie La Perle'a była ponad czterokrotnie wyższa od dopuszczalnych w lotnictwie norm." Jaka jest ta norma? Pozdrawiam
  Nikon P90, UL 984, UL 986, UP 746, UM 857

 2. #2
  ModTeam
  Awatar Quantas

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Pyrlandia

  Domyślnie

  W sieci znalazłem artykuł który mówi o 0,2 promila.

  Dwustu paseżerów nie wyleciało we wtorek z amsterdamskiego lotniska Schiphol, ponieważ pilot ich samolotu miał zbyt dużą zawartość alkoholu we krwi.
  Pięćdziesięciodwuletni pilot ze Stanów Zjednoczonych został wyprowadzony z kokpitu z powodu podejrzenia, że jest pijany. „Problem” zgłosił policji anonimowy informator (najprawdopodobniej któryś z pasażerów lub pozostałych członków załogi).
  Przeprowadzone na miejscu badania pokazały, że w krwi mężczyzny znajduje się 0,23 promila alkoholu. Natomiast dopuszczalna ilość to... 0,2 promila!
  Owe 0,03 promila alkoholu okazało się jednak kosztowne, zarówno dla pilota, jak i dla podróżnych. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 700 euro (którą od razu zapacił), natomiast dla dwustu pasażerów „feralnego” lotu nie udało się zorganizować tego samego dnia nowego połączenia. Kilka kropli alkoholu za dużo w krwi ich pilota, uziemiło ich zatem na kolejną dobę w Amsterdamie

  http://www.niedziela.nl/index.php?op...dia&Itemid=128 3. #3
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Ale co kraj to obyczaj. W Polsce na 99% przyjęto normy z ruchu drogowego, ale ktoś bieglejszy w prawie lotniczym musiałby się wypowiedzieć.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 4. #4
  Awatar thewho

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Kiedys juz chyba byl ten temat na forum. Wg JAR'ow jest to 0,2 promila i zakaz spozywania alkoholu w czasie, krotszym niz 8 godzin przez rozpoczeciem sluzby.

 5. #5

  Dołączył
  Oct 2008

  Domyślnie

  W tym artykule piszą jednak o amerykańskim pilocie, więc zastosowanie będzie miał raczej FAR 121.458, czyli 0.4 promila (i 8 godzin).

 6. #6
  Moderator
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  OTBD; EPWA

  Domyślnie

  Hmmm, to chyba nie takie proste - lot odbywał się z lotniska w Europie i moim zdaniem jak najbardziej słusznie został lot wstrzymany. Uprzedzę pytanie - wprawdzie w naszych dokumentach mówi się o niespożywaniu przez min 12h to jednak FIRMOWA tolerancja jest 0 - ZERO!
  Pozdrawiam!
  Piotr

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  A może powinna się wypowiedzieć Straż Graniczna EPPO

  Czy leci z nami (pijany) pilot - Forum lotnictwa

 8. #8

  Dołączył
  Oct 2008

  Domyślnie


  Polecamy

  Jak już jesteśmy w temacie, to polecam książkę Roberta P. Davisa "Pilot".


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •