Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Dec 2010

  Question Korzyść dla linii lotniczej z wczesnej rezerwacji


  Polecamy

  Chciałbym zapytać, jakie korzyści z bardzo wczesnej rezerwacji (tj. np. kilka miesięcy przed planowanym lotem) zyskuje przewoźnik lotniczy? Powiedzmy, że lot ma odbyć się w lipcu, a ktoś kupi bilet już w styczniu bo ma na 100% pewny termin podróży. Wówczas pieniążki leżą sobie na koncie bankowym linii lotniczej sporo czasu. Jaka jest korzyść dla tego przewoźnika, poza samym faktem zainteresowania ich lotami ze strony pasażerów?

 2. #2
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kasjanek Zobacz posta
  Wówczas pieniążki leżą sobie na koncie bankowym linii lotniczej sporo czasu.
  Nie sądzę. Linia wtedy obraca tymi pieniędzmi i je mnoży.

 3. #3
  Awatar piciuuu

  Dołączył
  Jul 2010
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  A działalność operacyjna czy inwestycyjna? Im więcej pieniędzy linia dostanie z biletów, tym mniej potrzebuje innych źródeł finansowania na te potrzeby. Ta kasa nie leży sobie tak na koncie i czeka, aż ktoś zrealizuje swój lot, żeby z tej kwoty pokryć wszystkie koszty związane z lotem. Trzymając pieniądze na koncie w banku, w większości przypadków też nic się z tego nie ma, a bank obracając nimi zarabia na tym. A dla przewoźnika każdy sprzedany bilet to pewność, że zawsze będzie o to jedno puste wolne miejsce mniej. I to chyba tyle teorii na ten temat. 4. #4
  Awatar michastrain

  Dołączył
  Jan 2010
  Mieszka w
  Suwałki / Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Ja widzę co najmniej 3 pozytywy:
  - linia może płacić za coś, co akurat jest tanie, a będzie dostarczone później (choć nie wiem czy linie lotnicze dają się tak "robić", skoro same "robią" pasażerów)
  - obracanie pieniędzmi
  - linia szybciej wie jakie jest zainteresowanie lotem -> może znacznie podnieść cenę i ją przez dłuższy czas trzymać. Jak się sprzeda drogo, to linia korzysta. Jak się długo nie sprzedaje, to można wrócić do ceny pierwotnej (Część miejsc mamy sprzedane, dochód pewny, więc można zaryzykować, bo mamy sporo czasu na skorygowanie strategii).

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •