Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Mar 2010

  Domyślnie Lufthansa - zmiana karty kredytowej


  Polecamy

  Witam,

  Mam pytanie - jakieś 2 miesiące temu kupiłem w Lufthansie bilety do Singapuru na styczeń. Za bilety zapłaciłem kartą kredytową, podczas płatności musiałem wybrać formę identyfikacji "karta kredytowa" (innej opcji nie było). Teraz jednak chciałbym zrezygnować z tej karty (aby nie płacić za kolejny rok jej użytkowania) i wyrobić sobie inną. Zadzwoniłem na infolinię Lufthansy spytać się co w tym przypadku - tam poinformowano mnie, że kartę muszę mieć przy sobie przy odprawie, bo pracownik może o nią poprosić i że NIE MA MOŻLIWOŚCI zmiany formy identyfikacji na inną kartę ani na jakikolwiek inny dokument (mogłem to zrobić PRZED kupnem biletu zakładając sobie konto na stronie Lufthansy, ale teraz to już po ptokach). Na pytanie co jakbym kartę zgubił lub jakby mi ją skradziono konsultantka nie potrafiła konstruktywnie odpowiedzieć i zaczęła plątać się w zeznaniach, że pracownik może o kartę poprosić, ale nie musi, itd.

  I tu pytanie - czy jest możliwe, aby Lufthansa nie wpuściła mnie na pokład, mimo że mam KUPIONY I ZAPŁACONY BILET NA MOJE NAZWISKO? Co zrobić w mojej sytuacji i co gdyby rzeczywiście skradziono mi kartę (bilety są dla 4 osób, więc kwota spora, aczkolwiek wydaje mi się irracjonalne, aby w takiej sytuacji bilety przepadły)?

  Pozdrawiam

  Jacek

 2. #2
  Awatar Rob_Sad

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  A dlaczego nie chcesz zabrać tej nieaktualnej już karty ? Przecież nikt Ci jej po rezygnacji nie zabierze

 3. #3
  Awatar damiansps1

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Rezygnujesz z karty a samą kartę bierzesz ze sobą, bank ci jej nie zabiera. Wiec po problemie

 4. #4

  Dołączył
  Mar 2010

  Domyślnie

  No przecież Zupełnie o tym nie pomyślałem, że kartę trzeba tylko pokazać, a nie jej użyć Dzięki!!!
  Nadal jednak zastanawiam się co by było w czysto teoretycznej sytuacji, gdyby skradziono mi kartę. Czy mógłbym zostać nie wpuszczony na pokład i czy jeśli później udowodniłbym, że to ja kupiłem bilet mógłbym dostać odszkodowanie za IDB

 5. #5
  Awatar damiansps1

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  W tym przypadku idziesz do banku i prosisz o zaświadczenie ze miałeś taka kartę i byleś jej właścicielem, możesz ewentualnie zabrać ze sobą wyciąg z karty z dana transakcją (dowód zakupu)

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •